En iyi kask

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Cihangir tarafından paylaşıldı.

1. Cihangir

Cihangir Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizce gerek kullanım gerek güvenlik gerekse fiyatı dikkate alındığında en iyi kask hangisidir.Tüm tecrübeli kullanıcıları bu konuda fikirlerini söylemeye davet ediyorum.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    çok geniş bir soru olmuş.full face,flip up,jet,motocross,open face....................????

3. muratyaman

muratyaman Üye

Motosiklet:
    Honda
    lazer vertigo

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bunu cross yaparkende kullanabilirmiyiz???

polat ve İsmail Kurt bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    En iyi KASK görecelidir.Neye göre en iyi kask

6. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Cihangir sanırım makina 600 rr nerde nasıl kullanırsın budurumlarda kaskta etken bence, çünki şehir içinde kullanmak için ayrı bir kaskım var fazla sıkmaz hava kanalları çok ferah ferah dolanırım,uzun yola çıkacaksam ve süratli gideceksem daha sıkı sımsıkı her tarafında hava kanalı olmayan ve arkasında kuyruğu olan çünki yüksek süratlerde kasın rüzgardan dolayı sağ sol yapmasını büyük ölçüde engelliyor camın hizasına kadar eğilmek zorunda kalmıyorsun onu kullanıyorum resimlerde görebilirsin
    [​IMG][​IMG]
    Ama arkadaşım diyorki senin kasklar hiç güzel değil güneş karşıdan vurunca benim kaskdan güneş gözlüğü çıkıyor hemde telefon geldiğinde konuşabiliyorum diyor hızlandığında ise güven vermediğini düşünüyor önden açılacakmış gibi hissediyor birde yolda giderken sigara içebiliyormuş
    E birde bunlar var
    Bence eniyi kaskım benimki ,3 defa kaza yaptım hala korumaya devam ediyor vizör değiştirdim yetti (shark) :D

Cihangir ve Koray bunu beğendi.
  7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Nasıl yani.Aynı kaskla 3 defa kaza ve kullanamaya devam mı.
    İşte sözün bittiği an.ne demeli.
    ALLAH akıl fikir versin.

gueldali bunu beğendi.
  8. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    enduro icin ise arai tour x3
    racing icin schubert s1 pro
    ucuz olsun biraz diyorsan Nolan ın Xlite lar suan kampanyada mototal da
    veya Zeus kasklar ı onerebilirim

Cihangir bunu beğendi.
  9. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW

Yere düstügünde bile koruma özelliklerini büyük ölcüde yitiren kasklari,3 kazadan sonra kullanmaya devam etmek????? Kask var mi,var iste,:confused:

Senol Bey,bikmadan usanmadan cevrenizdekileri uyardiginiz icin teskkürler,elbet birileri kulak veriyordur

10. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    kaskin yere bile dusmesi micro catlaklara neden oluyor bu da gercek bir kaza anında kaskınızın korumasını %10-15 gibi cok kucuk oranlara cekiyor. Unutmayalım ki kask kafanızı korur. baska kaybedecek bir seyiniz yok

11. Cihangir

Cihangir Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Katılım çok güzel. Mf buyüzden çok seviyorum.Sanırım Polat ve Göktuğ olaya en gerçekçi yaklaşan isimler .Bursa'lı hemşehrim Şenol abimizin dediği hususu da yabana atmamalı.Aslına bakarsanıız çok fazla kask çeşidi tecrübem yok zeus kullanıyorum ama çok memnun olduğum söylenemez. Yenilemek istiyorum ama bunu yaparkende bi dünya para bayılmak istemiyorum. Kızacaksınız ama hem ön koltuk, hem 2,5 Krş vakkası.....!

12. Cihangir

Cihangir Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu arada Ymaha Fz6 kullanıyorum avatar mootor tutkumun hat safhaya ulaştığı bi anda yolda hani iç geçirerek çektirdiğim resimlerden.Yeni makinayla yağmurdan fırsat bulupta bi kare alamadık daha ..hayırlısı...........

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden yağmurda motosiklete binilmiyormu sizin orlarda :D

14. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    yani gidip 500 $ lık kask alıcaz ve yanlışlıkla eşimiz, dostumuz, çocuğumuz yada biz yere düşürürsek gidip bi daha mı kask alıcaz abiler?? nası yapıcaz??

15. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Cihangir hocam Mototal a bir gitmeni tavsiye ederim bu haftasonu nolanın xlite x-701 kaskını 170 euro ya aldık acayip bir indirim var ben bugun gidecem bakmaya .

16. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    maalesef öyle.hani bakkaldan yumurta alırsında eve
    gelirken düşer kırılır da bir işe yaramazya!! aynen öyle;)

gueldali bunu beğendi.
  17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet bu yüzden KAFAMIZI koruyacak olan Yegane KASKımızıa çok iyi davranacagız.Lazım olduğunda kafamızda olması ve kafamızı koruması lazım değil mi.
    Benim şu anda 13. kaskım kullanmaya başladım.Daha once ki kaskım motoruma bakan ve üstüne benim haberim ve iznim olmadan çocuğunu oturtup foto çekmeye çalışan bir aklıevvelin yere düşürmesi sonucu 6 aylık KASKımı emekliye sevk ettim.
    Daha once de bir yerlerde bunla ilgili bir rapor yayınlamıştım.Bel hizasından yere düşen kaskta milyonlarca mikro çatlak oluştuğunu gösteren bir rapordu.
    Ha bazı kişilere saçma gelebilir.Yaw 3-5 yılda bir kask mı değiştircez derler.
    Arkadaşlar biz canlıların olduğu gibi canlı cansız herşeyin bir yaşı miyadı vardır.Kafanızı lazım olduğunda korumasını istiyorsanız KASKınızı max 5 yılda bir değiştiriniz.Kaza oldu yere çarptı o kask artık kullanılmaması lazım.

18. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben arai en iyi diye dusunuyorum ama goreceli bir sey tabii. Kisa mesafelerde caberg flip front kullaniyorum, cok rahat bir kask. Bence bir motorcunun en az 2 kaski olmali.

Senol Bey, bence 5 sene cok uzun bir sure. 2 sene iyidir derim ben. Bu 2 sene icinde farkina varmadigimiz mikro catlaklar olusmus olabilir. Gerci kaskiniza cocugunuz gibi bakiyor, kimseye elletmiyorsaniz 5 sene kullanmanin bir mahsuru olmaz heralde.
    Eve geldigimde yedek kaskimi biraktigim yerde bulamazsam ben o kaski satar yenisini alirim. Pimpirikliyim belki ama can tatli.

19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Max 5 yıl.Daha önce bu forumda da yazmıştım.Aslında 3 yıl ideal olaınıdır.Tabii burda bir hassas konu var.Oda kaskın satıcıdaki saklanma koşulları teşhir koşulları ve kaskın imal tarihi gibi konular var.Güvendiğiniz satıcıdan alırsınız kaskı.Ve satıcı size ne derse ona güvenirsiniz.
    Ben kaskımı alacağım kişiye sorarım bu kask hangi yıla ait diye.Son aldığım kaskım 2008 model.Kaza bela olmazsa yere de düşürmezsem yada birileri düşürmezse 2011 yılı mart ayında kaskım diğer emekli kasklarım yanında yerini alacak.
    Mart ayına kadar kullandığım Zeus kaskımı daha 6 dolmadan bir aklıevvelin yere düşürmesi sonucu emekli ettim.
    Evet kaskın ömrü eğer yeni modelse raf ömrü dahil maximum 5 yıl da ömrünü tamamlar.Amam ideal olanı 3 yıldır.Markası modeli ne olursa olsun.Kaç para verirseniz verin sorun değil.Tabii kafamızı korumak istiyorsak.
    Yok arkadaş ben trafik polisine yakalanmayayım yada forumdaki arkadaşlardan fırça yemeyeyim diye kask takıyorsak 300-500 $ lık kask almamıza da gerek yok.Alın bir safebet çatlayıp patlayasıya kadar kullanın derim.

Evet benimde hassas olduğum bir konu var kaskım için.Kullandığım kaskıma çocuğum gibi bakarım.Biri benim kaskımı kafasına takarsa o kaskı ben kullanamam.En fazla bulunduğum yerden eve gelene dek takarım ve emekliye ayırırım üzerine not düşerek.
    Kask motorcunun kişisel eşyasıdır.Yani bir nevii iç çamaşırıdır.Keza eldivenlerimde öyledir.ben bu konuda çok sorunlar yaşadım.Kimsenin kaskını eldivenini botunu kullanmam.Benimkileride kullananlara sert sözler söylerim..Adı sanı ne olursa olsun.

20. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Heskese teşekkür ederim. Gerçekten hiç bşi bilmiyomuşum bunu anladım. Benim kazadan kalan yaralı kaskı kullanıyordum ben. Artık deiştircem kaskımı.