En komik 1 Nisan şakaları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ferhat.Ulucan tarafından paylaşıldı.

 1. Ferhat.Ulucan

  Ferhat.Ulucan Site Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Şubat 2008
  Mesajlar:
  393
  Beğeniler:
  261
  Şehir:
  İstanbul
  Motosiklet:
  Honda
  Bugün tarihlerden 1 Nisan.. Aman siz de şakalananlardan olmayın...

  --------------------------------------------------------------------------

  Evinizden çıkmadan önce 1 Nisan'ın "şakanın evrensel günü" olduğunu unutmamak için önlem alın. Yoksa hiç ummadığınız bir anda şaka kurbanı olabilirsiniz. İşte, Türkiye ve dünyadan ünlü 1 Nisan şakaları:

  1957'DE BBC'nin saygın haber programı "Panorama", ılık geçen kış nedeniyle ağaçlarda spagetti yetişmeye başladığını duyurdu.

  1962'DE İsveç'in siyah beyaz yayın yapan tek televizyon kanalına çıkan bir teknisyen, ekranın önüne bir naylon kadın çorabı geçirerek renkli televizyon izlenebileceği müjdesini verdi.

  1976'DA İngiliz gökbilimci Patrick Moore, 1 Nisan'da 09.47'de Plüton Jüpiter'in arkasından geçerken sıçrayanların havada uçma hissini yaşayacaklarını söyledi.

  1998'DE Burger King USA Today'e verdiği bir sayfalık ilanda solaklar için özel olarak hazırlanmış "whopper" mönüsünü sunacaklarını açıkladı. Şirket ertesi gün bunun şaka olduğunu duyurdu. Ancak müşteriler günlerce bu mönüden istedi.

  1 NİSAN 2006 tarihinde Kadıköy- Beşiktaş seferini yapan vapura binen Murat Alas, "üzerinde bomba olduğunu" söyledi. Şakacı, vapur iskeleye yaklaşınca gözaltına alındı ve 2 Nisan'da tutuklandı.
   
 2. OrAy

  OrAy Yeni Üye

  Kayıt:
  29 Haziran 2008
  Mesajlar:
  24
  Beğeniler:
  6
  Motosiklet:
  Henüz Yok
  Cok GüzeL :D:D:D