endura konusunda düşüncelerimi yorumlarmısınız

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında ahmet.serifoglu tarafından paylaşıldı.

1. ahmet.serifoglu

ahmet.serifoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar 4 senedir İstanbul trafiğinde her gün köprü geçerek işim için Honda cbf150 kullanıyorum. Artık güçlü bir başka endura makine almaya karar verdim. Mevcut cbf 150 ile işe geliş gidişlerime devam ederken yeni alacağım makineyle seyahat etmeyi düşünüyorum. Buraya kadar her şeyi plan programını yapmama rağmen almayı düşündüğüm endura için karar veremiyodumki uzun süredir yaptığın araştırma ve görüşmeler sonucunda SUZIKI DL650 V-STROM ile HONDA 1000 lik VARADORA arasında karar vermem gerektiğini anladım. Bu modeller arasında tabi ki herkes gibi bende dl 650 ye aşık durumdayım hatta fuarda saatlerce seyretmeme rağmen gerek parça gerekse servis olayını incelediğin zaman Honda tüm modellerden ayrıldığını gördüm. Sizden ricam bu iki model hakkındaki düşüncelerinizi ifade etmenizidir. Benle görüşlerini paylaşacak tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Her iki motorun yakıt açısından karşılaştırması (ortalama kullanımda) :

DL 650 4,82lt./100km (Ortalama kullanım uzun yol)
    XL1000 6,40lt/100km ( '' '' )
    Bu veriler için bakınız:http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/18-Honda/745-XL_1000.html?minkm=0

Güç ve ağırlık:

DL650 (Dolu) 220kg- -67 hp
    XL 1000 240kg- - 94 Hp (68,6 kw) Tork 99 Nm.

Ben olsam DL 650 yi tercih ederim..

ahmet.serifoglu bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Size sağlıklı bilgi verebilmek için yaşınızı ve sürüş eğitiminizi sormak durumundayım.Yok eğitim almadım kulaktan dolma arkadaşlardan olma bilgilerle trafiğe çıktım motosiklet sürüyorum derseniz cbf 150 ile "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinizi alın ondan sonra DL 650 veya Varadero yu düşünün.Bu makineler cbf 150 ye benzemez.Eğitim almadan bunları kullanmaya kalkarsanız ölürsünüz.

4. ahmet.serifoglu

ahmet.serifoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    dl 650 konusunda aynı fikirdeyim ama suziki bildiğiniz gibi ithalatcı değiştirdi. bu nedenle servis ve yedek parça problemi olur diye uyarılar alıyorum. suzikide servis problemi doğrumudur.

5. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Varadero bir enduro değildir !
    V-strom da %70 asfalt %30 offroad olarak gibi dizayn edilmiştir.

Mesela V-strom yerine F650 GS veya F650 GS Dakar ı tavsiye ederim. Dersen BMW istemem o zaman Yamaha Tenere tercihin olabilir.

Simdi ben bosuna anlatıyorum aslında. Yazmışsınız ki uzun yola gidecem Enduro motorlarla uzun yollar sıkıntıdır. Uzun yol dedigim cıkıp 4000 km yapmak gibi istanbuldan cıkıpda eskisehire gitmeyi uzun yol kapsamına sokmuyorum mesela.
    BMW 1200GS veya 1200 Gs ADV yi yazdıklarım dısında tutarak diger enduro diye bilinen modeller sana cok konfor vermeyecektir.

Enduro baska bir olay kısacası. Bu benim acizane fikrim. Ben de F800 GS kullanıyorum Enduro yani bundan once de F650 kullanmıştım.

6. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Suzuki kullanıcısı değilim ama motoru sıfır almayı düşünüyorsanız,peryodik bakımını zamanında yaptırdıktan sonra 4-5 yıl problem olmaz.O zamana kadar da ithalatçısı yedek parça yükümlülüğünü kanun gereği yerine getirmek zorunda .
    Yoksa garantiyi nasıl verebilir?.
    Tabii düşünmesi bile ürkütücü olan kaza ve hasar olasılıklarında gerekli olabilecek yedek parçaları satın alınan ithalatçı ile önceden konuşmakta yarar var!..Servis problemi ile ilgili bilgim maalesef yok!..

7. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Transalp'e baktınız mı hiç?