Enduro kask seçimi konusunda

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Doğan PARILTI tarafından paylaşıldı.

1. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar kullandığım kask son yaptığım kazada çop oldu maalesef ve Allah nasip ederse CRF250L almaya niyetlendim.Eh almışkende amacıma uygun bir kask alayım diyorum bütçem 600 TL,oldukça fazla siteye girdim çıktım ama istediğimi ne hikmetse bulamadım.Aşağıda birkaç tane buldum ama bu kasklar hakkında hiç bir fikrim yok ,şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)
    Ayrıca birde bu işin üst sınıfları var ama bütçemi biraz aşıyorlar bü yüzden sadece bakmakla yetiniyorum :(
    Son yüklediklerimden AGV-AX-8-DUAL-B-1,X-Lite-X-551-ADVENTURE-31 ve Suomy-MX-Tourer-Special-13'i hiç biryerde bulamadım.Ama yabancı sitelerde var lakin oradan hangi şartlarda gelir hiç bir fikrim yok.
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048
    http://www.motorsport.com/
    Son yüklediğim site TL cinsinden veriyor ama yine de bir muamma.Neyse benim bulduklarım bunlar sizilerin başka seçenekleri varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

2. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
  3. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Fc moto de = Türkei 14,90 € şeklinde bir kargo bedeli yazmışlar ancak ortalama bir rakam sanırım bu. Visa card ile ödeme yapılabiliyormuş. Alacağınız ürün 75 eurodan fazla tutuyorsa gümrük vergisi olarak belli bir yüzdesi (rakama göre değişmek kaydıyla %20 olması lazım) kadar da para alırlar. Bazen alınmadığı da oluyor. Ama sorunsuz gelir diye düşünüyorum. Bir arkadaşım İngiltereden Arai marka kask getirmişti hiçbir sorun yaşamamıştı.
    Diğer siteden hiçbir şey anlamadım. :)
    Bence en büyük sorun ürünün kafanıza uymaması olur. Türkiye'de satış yapan yerler değişim garantisi veriyor ancak yurt dışı için bu durum biraz daha karmaşık.

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  4. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim başım büyüktür kimsede takılmaz bende takılır :)
    Adamlarda ne büyük yelpaze var bizde nedense herşey kısıtlı,imreniyorum valla adamlara...

5. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Kesinlikle katılıyorum.
    Benim de Çin'den bazı siparişlerim oldu, gelmesini bekliyorum. Aldığım ürünleri araştırırken gördüm ki, bizde çeşit namına hiçbir şey yok. :) Hiç duymadığım ama dünyada bilinen bir sürü marka varmış.
    Üstelik de çok pahalı ülkemizde.
    Ürünler bir gelsin hele, forumda da paylaşırım. Fiyatları şaka gibiydi, kendileri de şaka gibi olmaz umarım. :)
    Ancak şunu da gördüm; eğer ki çok üst düzey bir kask almıyorsanız, kask fiyatları Türkiye'de daha makul bile olabiliyor. Yalnızca Kaskta gördüm bunu ama.
    Çeşit az olsa da kaskı Türkiye'den almak daha mantıklı bence. Zaten orta fiyat seviyesinde kasklara bakıyorsunuz.

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  6. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yakın zamanda koreye gidicem ekipman bakıcam kendime biraz bir kaç arkadaşımdan fiyatların korede oldukça uygun oldugunu ögrendim isterseniz sizin içinde araştırabilirim Dogan Bey çok aceleniz yoksa?

7. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    valla hiç acelem yok çok da makbule geçer :)

8. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Tmmdır bende su sıralar KTM DUKE peşindeyim onu aldıgım gibi ekipmanı toplıycam hemen gidip burdan hbr veririm size gitmeden önce

9. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Süper olur çok sağol :)