Enduro Kullanıcıları

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Bu bölüm Enduro ve Touring Kullanıcılarına özel bilgi ve paylaşım için yapılmış özel bir odadır

2. Ertan.Derinay

Ertan.Derinay Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Enduro kullanıcısı olarak teşekkür ediyorum, tüm endurocuları bekliyoruz.

enes aydaner bunu beğendi.
  3. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Ana kucağı değil,Endurocu Ocağı.

Helal be...:)

enes aydaner bunu beğendi.
  4. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    eski bir klr.ci olarak hala motorları çok özlüyorum hele klr 250.nin tadını unutmak mümkün değil.. acaba lise aşkları zamanınlarınımı özledim bak onu tam bilmiyorum:D

5. türegün

türegün Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    kawasakiğ kle 500 enduro sürücüsüyüm.İzmir'de ki servis.iyi bir tamirci adresi elimin altında bulunsun isterim.Akbük-didime beklerim.

6. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    aprilia caponord etw 1000 enduro binicisiyim ti amo aprilia... tuzlu su motorcusu deyimi biz endurocular için güzel bir atıfdır sevgiler :)

7. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    tuzluda olsalar her zaman enduro kullanan arkadaslara hayran kalmısımdır:)))

8. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Honda NX 250 Dominatör kullanıcısıyım.aynı markayı kullanan veya kullanmış olan abilerim veya arkadaşlarım varsa bilgi paylaşmalarını motor hakkında düşüncelerini ve motor hakkında bildikleri püf noktalar varsa benim işime yarıyacak bilgilri paylaşmalarını diliyorum.su soğutmalı bi motor olduğu için daha cok dikkat edilmesi gereken bişi varmı cok sıkıştırmamak yavaş hızlarda düşük viteste yüksek devirde kullanmak gibi şeyler motorda probleme neden olurmu yani bu dediklerim su soğutmalı cross eunduro motorlar için gecerli bu arada motorum da bu

http://www.mypicx.com/01122009/xyz/

9. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bendede eskiden suzuki dr 650 vardı çalışma prensipleri benzerdir
    ben dr 650 ile ankaradan adapazarına non stop gittim şişme falan
    olmadı yani uzun yolda sıkıntı yaşamadım e zaten şehir içinde yüksek torklu motor olduğundan sıkıştırabilirsin hatta böyle kullanımı o ister;)

10. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bilgi için teşekkürler benim motorsikletimde düşük viteste yüksek devirde rampada kullanmadan dolayı hararet oluşmuştu fakat o an radyatör fanı calışmıyodu heralde fan calıştığı sürece su soğutmalı motorlarda hararete neden olucak başka bi sebep oluşmaz.

11. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Ben (henüz) endurocuyum diyemiyorum. Ama motorumu sorarsanız "O bir enduro" :)

12. türegün

türegün Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    motoru kucağa almadan radyötör fanını manuel anaktar koy çalışmadığını hissettiğin anlarda çalıştırır motoru kurtarırsın.selamlar.

13. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    enduro kullanmak bir ayrıcalıktır bu ayrıcalıga katılan tüm arakdaşları kutlar özgürlüklerinin tadını çikarmalarını isterim

14. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bilginizi paylaştığınız için sağolun abi bende şu an dediğiniz bigi manual kullanıorum.hararet müşirinin calışma pirensibini cözebilmiş diğilim.

15. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Latif kardeşime katılıyorum..Ben endurocu değilim ama onlara en çok gıpta ile bakanlardan biriyim...Eşsiz güzellikteki dağların,yaylaların ve eskiden atlarla keşfedilebilen doğal harikaları görebilmenin tek yolu onlar gibi olmak..Özgürlüğü tüm duyularında hissetmenin dayanılmaz güzelliği...Motorumun gidebildiği yerlere kadar giderek onların hazlarını hissetmeye çalışıyorum..Kendinize çok iyi bakın,saygılar!...

16. tayfun.vurmaz

tayfun.vurmaz Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Bidiğim kadarı ile motorun verimli olarak çalışabilmesi için ortalama bi sıcaklıkta olmasında fayda vardır. tam olarak bilmiyorum ama diyelimki 50-55 C. Bu sıcaklığa kadar motorun ısınmasına müsade eder. Devir daime engel olur. Bu sıcaklığı geçince devir daim yapmaya başlar. Sıcaklık dahada artarsa fan motorunu devreye sokarak soğutma yapar. Hala artmaya devam ediyorsa sıcaklık ve sen de gazlamaya devam ediyorsan o zaman da motor yanar.:D

En azından ben böyle biliyorum eğer yanlış veya eksik bilgi varsa düzeltirseniz sevinirim. Doğrusunu öğrenmeyi isterim.

17. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Termostat ve hararet müşürü civalı termometre gibi çalışır..İçlerinde civa bulunur..Termostat 80' dereceye kadar su devirdaim yolunu kapalı tutarak kısa devre yaptırır ve motorun bu sıcaklıkta çalışmasını sağlar.80'den sonra içindeki genleşen civa sayesinde kapağı açarak suyun radyatöre geçmesine izin verir..Radyatöre geçiş yolu üzerindeki müşir ise 85!derecede çalışır ve içindeki civanın genleşmesiyle şasileme yaparak(bağlı olan kablo ile)soğutma fanını harekete geçirir.. Motor soğuduğunda(yani ısı bu derecelerin altına düşünce)müşir şasilemeyi keserek fanın gereksiz çalışmasını durdurur..daha fazla düşerse termostat da kapanarak motorun soğuk çalışmasını önler..Bir motorun en verimli çalışması,sürtünen parçaların (gömlek segman vs.) en uzun ömürlü olması için,su soğutmalı motorlarda soğutma suyu derecesi 80'derecenin altına düşmemelidir.. Mişüre manuel kumanda; sadece arızalandığından emin olduğunuzda kullanılabilecek bir durumdur..Yani gösterge 100' dereceyi gösterir de fan çalışmıyorsa o zaman kullanılabilir..(Bu durumda derhal müşiri değiştirmek gerekir) 85-90 a kadar zaten çalışmaz..Soğutma suyu kaynayıncaya kadar(yani100')motora hiçbir zarar vermez!..

18. Tarık

Tarık Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    bu sayfayı hazırladığın için teşekkürler.. bmw R1100 GS kullanıcısıyım. sağ aynam kırıldı nerden bulabileceğimi bilenler varsa yazarsa sevinirim.. sakın bana Borusanı yazmayın da ne yazarsanız yazın arkadaşlar.. birde sağ sinyal ön sarı camda kırıldı

19. A.Rezzak

A.Rezzak Misafir

Arkadaşlar hafta içi, haftasonu farketmez gündüzleri akşam 18,00 e kadar benimle gazlayacak arkadaş varsa buluşalım birlikte dere tepe çiçekler, kuşlar böcekler yaylalar ormanlar gezelim.

Yeni Kawasaki KLX250 im ile ormanda bir başlangıç yaptım, nereye sürersen gidiyor. Ama birlikte gazlayarak daha çok keyif alırız sanıyorum.

Bence bütün motorlar çok güzeldir ancak dört tekerliler olmadığı zaman, dört tekere binmiş canavarlardan Allah korusun.

Enduro demek trafikten en kestirme yoldan ormana yaylalara dalmak demek. Canımız çok kıymetli değilmi Ulaş kardeşim.

o.somuncu bunu beğendi.
  20. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Vallaha A. Rezzak Abi altımda shopper değilde bir enduro olsa, her hafta sonu seninle gelirim. Süper de olurdu =)