*** engelli arkadaşlarımıza evde iş imkanı ***‏

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

 1. Şenol SEL

  Şenol SEL Site Müdavimi

  Kayıt:
  27 Şubat 2009
  Mesajlar:
  9.464
  Beğeniler:
  9.031
  Şehir:
  Altıntaş Mudanya - Bursa
  Motosiklet:
  Yamaha
  Çevrenizde ailenizde işe ihtiyacı olan Engelli Arkadaşlarımıza varsa bilgilendirelim Topluma ve Ekonomiye kazandıralım diye bu mesajı yayınlıyorum.
  Umarım işe yarar.


  -----------------------------------------------------------------------

  THY, Fortis, Hyundai gibi alanında lider firmalara çağrı hizmeti veren MTC (Metropol Telecommunication Center), 3 aydır sürdürdüğü 'Home Office Engelli Projesi' ile birçok engelli vatandaşa iş imkanı sunuyor.


  Proje, işe kabul edilen engelli vatandaşların evlerine kurulan bilgisayar sistemi ile günün belirli saatlerinde gelen çağrıları cevaplamalarını ve böylelikle iş sahibi olmalarını sağlıyor. Verdiği hizmetler arasında; çağrı merkezi hizmeti, firmalar için out band, yani; var olan müşteri bilgileri üzerinden yapılan bilgilendirme ve müşteri memnuniyeti hizmeti de olan MTC, evlerinden çalışan engellilere de bu konular hakkında ayrıntılı bir eğitim veriyor.


  Hayati Gönüllü tarafından kurulan MTC'nin projesine başvuran engelliler ıo gün süren bir eğitimden geçtikten sonra evlerinde çalışmaya başhyorlar. Eğitim süresince ulaşım ve diğer giderler de şirket tarafından karşılanıyor. Kendisi de bir engelli olan MTC Proje Yöneticisi Uğur Tokmak projeyle ilgili olarak, "Engelli insanların hayatla olan bağlarının kopmasını asla istemiyoruz, aynca bütün gün evde oturup hiçbirşey yapmayarak bunalıma girmelerini de istemiyoruz.  O yüzden proje bizim için çok önemli. Yasa gereği şirketlerin kapasitelerinin % 6'sı kadar engelli çalıştırması veya belli bir miktarda İstanbul'da yaşayan ve evlerinden çalışmak isteyen tüm engelliler bu projeye katılabilirler.


  Çoğu şirket vergi ödemeyi seçerken, biz engelli insanlara iş imkanı sunuyoruz. Yani hem vergi ödemiyoruz hem de engelli olmanın verdiği güvensizliği ortadan kaldırıyoruz.


  Böylece geçim sıkıntısı içinde yaşayan engelli dostlarımız da iş sahibi oluyorlar" diyor.
  Home Office Engelli Projesi iş başvurularının yüzde 50'si  MTC'ye ulaşmak için: Tel: (212) 2910506

  Şişli Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Tel (212)2325300 bünyesinde faaliyet gösteren 'Engelliler Koordinasyon Merkezi' tarafından alınıyor ve MTC'ye iletiliyor.


  Proje kapsamında işe alınanlar başlangıç ücreti olarak 650 TL alıyorlar ancak yüksek performans gösterenler için bu miktar 2 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Home Office Engelli Projesi başvuru kabulüne devam ediyor.