Eski BMW R Serileri

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Cihan Mısırlı tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Mısırlı

Cihan Mısırlı Yeni Üye

Herkese selam...foruma uzun zamandır bakamıyordum iş yoğunluğum dolayısı ile..bende uzun zamandır bu eski bmw r serileri ile ilgileniyorum, özelikle r 50 ve r51/3'ler çok hoşuma gidiyor. Daha önceki r25, r26, r27 serilerini de beğeniyorum ancak r 50 serileri daha şık ve güzel geliyor. Benim sizlere sormak istediğim ilk motor olarak bu motorlar nasıldır, önerir misiniz? Ağırlıklı olarak şehir içinde kullanacağım uzun yol macerası ise senede bir kere belki olur belki olmaz. Bu arada lütfen motorlar ile yeni ilgilenmeye başladığımı ve teknik olarak bilgimin minimum (her ne kadar öğreniyor olsam da) seviyede olduğunu göz önünde bulundurun :)

ehliyetimi temmuzda alacağım ve şu anki amacım o zamana kadar iyi bir motor kullanıcısı olabilmek...bunun için cumartesi-pazar günleri ders alacağım ve bu konuda da ayrıyetten önerilerinizi beklerim.

2. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    klasik veya antika makina alacaksan her yerini bilmen lazım çok yolda kalırsın şimdiden söyliyeyim dostum bende r 65 s var mesela makinayı iyi tanımasam ki 1983 model hiç bir yere gidemem bu arada anladığım kadarı ile yeni başlayacaksın bence daha düşük cc li bir makina tavsiye ederim..

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba,foruma hoş geldiniz..Bahsettiğiniz R50-51 serisi motorlar artık antika oldu .Onları toplayıp sadece vitrinlerde sergilemek için kullanılıyor..Klasik R60,R65,R69,R75,R80 gibi serileri piyasada hala satılıyor ve bunlar 1970 ve 1980 li yılların modelleri..Mehmet Bey'in dediği gibi motor mekaniğinden anlamıyorsanız,ki yeni başlıyacağınızı söylemişsiniz;Bunları kullanmanız mümkün değil..
    Zaten bu motorlar günlük şehir içi kullanıma pek uygun değil..(Yakıtları açısından) Yeni başlıyan biri için hiç uygun değil güçleri bakımından..Size 125cc veya 150cc lik motorlar hem kullanım amacı,hem de yeni başlıyan biri için ideal olanıdır..

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Önce full korumalı kıyafet,ekipmanlarınızı ve kafanızı koruyacak kalite de kaskınız alın.

Spnra yeni başlayacağınız için (varsayarak) "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinizi alın.BU eğitimleri www.lamatech.com dan iletişim bölümünden Rahmi hocama ulaşarak alabilirsiniz.

Motosiklet kullanmak çok basit bir eylem olarak görünsede kazın ayağı hiç de öyle değildir.
    Bu eylem çok tehlikeli bir eylemdir.Ve bilinçsiz yapılınca ölürsünüz.
    Bu yüzden yolun başında iken eğitimlerinizi küçük cc ile almaya başlayın.Biraz kullanın 125 veya 150 lik makineleri.Neyin ne olduğunu yada ne olmadığını görün kavrayın sonra bakarsınız dediğiniz araçlara makinelere.

5. Cihan Mısırlı

Cihan Mısırlı Yeni Üye

cevaplarınız için teşekkürler...
    rahmi hocaya mail attım zaten konuyla iligli kendisinden cevap bekliyorum :)

bakalım inşallah istediğim gibi bir makine bulabileceğim..bmw r serileri dışında bir de vespa'lar var hoşuma giden tavsiyeleriniz doğrultusunda onlara bakmak daha mantıklı olucak