Eskişehirden bir selamda benden...

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında emre.oner tarafından paylaşıldı.

1. emre.oner

emre.oner Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    :) arkadaşlar ne yapmam gerekli pek bilmiyorum.Ama kendimi tanıtııyım biraz.Eskişehirde öğrenciyim üniversite okuyorum.Beden eğitimi öğretmenliği ayrıca Rekreasyon ve antrenörlük ön lisans mezunuyum.Sporla aram çok iyidir.Fiziksel olarak 1.90m boyunda 85 kilo atletik yapıda buğday tenli biriyim. :) Uzun süredir motorlarla ilgileniyorum ancak platonik olarak :) (malum üniv hayatı ekstradan çıkan masraflar az gelir ve makarnayla yapılmaya çalışılan tasarruflar) :)
    Yaklaşık 1 sene 150 hs hakkındaki yorumları okudum.Bir okadar da zc modeliyle
    ama yorumlardan anladığım kadarıyla benim bir scooter almam lazım,ama mondial değil :)
    Bu sebeple siz üstadlarımdan yardımlarınızı fikir ve düşüncelerinizi en önemlisi tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum.Şuan motorum yok,piyasa ve tecrübe araştırmasındayım bunu konu olarak ekstradan açacağım kısacası motor almayı deliler gibi isteyen biriyim :)

Sürç-ü lisan ettiysem affola...

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza ve ailemize hoşgeldiniz,keyifli forumlar.

motor için ayardıgınız bütçe nedir ?
    A2 ehliyetine sahip misiniz ?
    koruyucu ekipmanlarınızı en kısa sürede temin etmelisiniz.
    birde motor ile ilgili eğitimleri almanızı öneririm

3. emre.oner

emre.oner Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    öncelikle Hoşbulduk bu mesajı okuycak arkadaşlar için tektek söylemektense forumu kirletmemek adına bir defa yazıyım,lütfen herkes her hoşgeldin diyen arkadaşım,kardeşim üzerine alınsın kocaman bir HOŞBULDUK :)
    Sorularınızın cevabını madde madde tek tek aşağıya yazıyorum.

1-Motor için ayırdığım bütçe en fazla 3 bin lira dolayları olur :) geçemez.
    2-Allahın izniyle kasım ayında sahip olacağım bu ay b ehliyetine gelecek ay da a2 ehliyetin sınavına gireceğim
    3-Kesinlikle onlar motordan daha önemli benim için.ama çok fazla para ayırabileceğimi sanmıyorum yine sizlerden yardım almayı planlıyordum :) 200-250 lira umarım yeterli olur.
    4-Onu nasıl alacağımı bilmiyorum bir yönetici arkadaşımız link vermişti onu okuyorum da şuanda sanırım sadece İstanbul da.Ama ben biraz da garantici bir insanım yani rodaj aşamasında öğrenebileceğimi umuyorum daha önce sadece mobilet kullandım :) ancak etrafımdaki abilerimden scooter tadına bakma şerefine nail oldum bu sebeple motor budur dedim bu hastalık başladı :)

Ben şimdi a2 ehliyetimi alana kadar yani yaklaşık iki aylık süre içinde eciğini cücüğünü öğrenebilecek kapasiteye sahibim çünkü birşeye ilgimiz nekadar yüksekse okadar çabuk kavrayabiliyoruz.Bende ki bu aşk :) inanılmaz sadece bir yol gösterici lazım. :)

4. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    3 madde için o bütçe çok az diyebilirim.bence alacağınız kaskın sadece maddi değeri o fiyat aralıgında olucaktır (tabiki bu sadece tercih meselesi) koruyucu ekıpmalar min fiyat orta düzeyde korumalar için 750 tl kadar bir miktar.

4 madde için şenol hocam link atmış olabilir değerli hocamız rahmi barutçu bu konuda çok ıyı oldugunu söyleyebiliriz (gerçi benımde daha eğitim alam imkanım olmadı ama :) alanların ağzından söylüyorum)

birde neden scuter vitesli motor değil ?

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Emre motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Size diyeceğim tek şey.Ne kadar iyi anlama algılama olayınız olsa da motosikleti tek başınıza öğrenmeniz İMKANSIZ.
    Şöyle bir örnek vereyim.Siz Beden eğitimi öğretmenliği ayrıca Rekreasyon ve antrenörlük ön lisans ı okumadan eğitimin almadan o diplomayı almanız mümkünmüdür.
    Değil
    Motosiklette böyledir.
    Bu eylemi size ücğünü bücüğünü gösterecek ehil biri olmadan öğrenmeniz ve uygulamanız İMKANSIZdır.

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

8. Fatih Orçin

Fatih Orçin Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Merhabalar Emre foruma hoşgeldin
    Öncelikle sana şunu söyliyeyim eğerki motorsiklet alacaksan çok iyi araştır ve almadan kesinlikle üzerine bir bin ve resim çekil kendine bir bak beyenecekmisin bence görsellikte biyerden sonra insanın canını sıkıyor:) Burda nedemek istediğimi Onur kardeşimede sorabilirsin o bunu bizzat gören kişidir sana daha iyi bir yorum yapacaktır.
    Neden böyle söyledim; kendini güzelce tanıtmışsın ve fizikende ayrıntı yazmışsın sen bu fizikle ne scooter nede cruiser'a binemezsin yakışmaz kardeşim.
    Ben 2.05cm boyunda 95 kiloda biriyim cruiser motorum var ve motorsiklet resmen altımda kayboluyor hani yanlış anlama yorumu kendi adıma kendim için yapıyorum şu an ama hani sirklerde filleri bisiklete bindirirler ya aynen öyle duruyor :D dikkatini çekerim cruiser diyorum scooter anlatmıyorum bile :)
    Yani maddi durum tabiki sınırlı ise bence biraz daha bekle biriktir arttır bişekilde iyi bir marka ve tarz olarak tavsiyem endro tarzı motor alman olur ki bende aynı yoldan geçmiş biri olarak söylüyorum.

Tekrardan M.F ailesine hoşgeldin iyi forumlar

9. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    evet fatih abim yaptığı açıklamada çok haklı :)hele birde benım motora bındı ya.fatıh abı ne yapalım biliyormusun senın buraya fotonu koyayım ben hem senın motorla hemde benım motorla :) senınkınde yıne bır nebze ıyı ama benım AGK da :D :D tam bir felaket

10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

11. özer calbas

özer calbas Yeni Üye

hoş geldiniz iyi forumlar. Umarim Dilediğin Motora kavuşursun. Eskişehirde birlikte gezeriz yorumlara katiliyorum..

12. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar.

13. emre.oner

emre.oner Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Konuyu tekrar hortlatmak istiyorum :) saygı ve sevgilerimle hoşbulduk.
    Evet yaptığınız bütün yorumları okudum fizik konusunda enduro tarzı öneren arkadaşım kendinden de örnek vererek olayı özetlemiş ve gerçekten çok samimi bir cevap olmuş özellikle teşekkür ederim.
    fiyat konusunda 3 bini geçememekle birlikte sıfır üründen vazgeçip suzuki an125 düşünüyorum.Hatta baya bir pazar araştırmasından sonra yazıyorum buraya :) evet kask ve koruyucu ekipman konusunda haklısınız ama onun çözümünü buldum yani 3 bin lira salt motor için ayırabileceğim para oldu peşin para olarak.Suzukinin sıfırı sanırım yıllar önce tükenmiş :) bulamadım google amcaya baya bir sordum.:)) aklımda fikrimde suzuki an125 durduramıyorum kendimi desem yeridir.Ha neyini öyle sevdim gariptir bende bilmiyorum ama o motor çok çekici vede sağlam geliyor en azından 150 hs ye ve benzerlerine göre :)suzuki an125 in sıfırını taksitli bulursam kaçırmam asla ama yok ikinci el konusunda da benim sorunlarım var ilk motor,ilk heyecan,inanılmaz hassaiyet ve dikkat sanırım kendime yeni bir arkadaş edinme hevesi bu alıp başımı sıkıldıkça motorumla gezmek istiyorum.Hadi üstadlarım hep birlikte bir el atın da gerçekleştiriyim bu hayalimi saygı ve sevgilerimle umarım tekrar bu konu hortlar :))