Evet standart ilk motorumu alıcam sorunsalı :)

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında JOKER tarafından paylaşıldı.

1. JOKER

JOKER Yeni Üye

Öncelikle selamlar...

27 yaşındayım.Motorsiklet dünyasını 10 yaşımdan beri çok sıkı bir şekilde takip ediyorum hiç kullandınmı derseniz scooter kullandım :) öteyede geçemedim..Sebep ? Kimi kader der kimi zaman olmadı der ama sanırım benimkisi sosyal baskının hayalimini önüne geçmesi..Herneyse konuyu dramatize etmeden özetle sizlere danışmak istediğim konuya geliyim.

Yaşım 27 demiştim.Bu yaşta ilk motorumu alıcam.Ve teoride bilinçli bir motorsiklet kullanıcısıyım (motorum olmamasına rağmen 4 defa CBR 600F grenajı değiştirdim :rolleyes: sanırım aşırı ilgi duymamın bir sonucu bu :) ) ve bu bilinçle yaklaştığımızda bu işin direk 600 SS ler ile olmayacağı aşikardır.

Kafamdaki modeller şunlar..

2008 Kawasaki Ninja 250R
    2008 Yamaha R125

Birde Honda durumu var neden hiç honda yazmadın derseniz tamamen göz zevki honda nın 125 likleri inanın gözüme çok cılız geliyor :( Aprilla var aklımda ancak oda satışı ve 2 zamanlı olduğu için hep ürün gamımın dışında durdu.Yeni 250R ı görünce bu demiştim ama bakalım araştırıp sonuca göre davranıcaz ;)

Ancak takıldığım bir noktada şu var.Naked 600 lük yada 500 lükler yaşıma göre kontrol edilebilir olurmu sizce ? Yoksa sakın yaşını öne sürüpde 250cc üstü ile başlama mı dersiniz ?

Planım nedir ? yaklaşık 2-3 yaz sezonu atlatıp (kış larıda aktif olarak kullanıcam) 600 lük SS lere geçmek.

Değerli düşünceleriniz ve yardımlarınız için çook teşekkürler...

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin arkadaşım...:) Sorduğun soruya gelince; Ben servis ve yedek parça açısından honda al derim,cılız kalıyor demişsin ama yakından baktığında hepsi aynı boyutlarda aslında...Bence illaki 125cc ile başlaman gerekmiyor,250cc de olabilir,ama 600 cc ile başlama derim...Honda CBF 250 ideal olabilir mesela... ;)

3. JOKER

JOKER Yeni Üye

hoşbulduk :) önerin için çok teşekkürler yarın araştırmak için tekrar izmire gidicektim, bu sefer alıcı gözüyle birde CBF 250 lere bakıcam...Peki Ninja 250R için özel bir görüşün varmı ? Dün showroomda baktım gerçekten kaslı ve 600 lük SS lerin şase dolgunluğunda...Ama net olarak kawasakinin yedek parçası konusunda bilgim yok ? Hondanın bu konuda çok yeterli olduğunu biliyordum.

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    600R alana kadar senin için en iyisi hem seni üzmeyecek(yedek parça ve servis açısından),hemde kolay satabileceğin bir motor almak...İlk motorda önemli olan bunlardır... Kawasaki konusuna gelince,güzel motorlar ama neyazık ki servis ve yedek parçası Türkiye'de çok zayıf,ve inan bana aylarca parça beklemek kadar kötü birşey yoktur...;)

5. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    bencede hondadan şaşmayın derim servisgrçekten çokönemli motorkonusunda gerçi çokuzunsüren araştirmalarınız olmuş yinedesiz bilirsiniz elbette