F1'e sakın basmayın

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Barış tarafından paylaşıldı.

1. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    F1'e sakın basmayın

Internet Explorer kullananlar dikkat. Bir internet sayfası F1 tuşuna basmanızı isterse sakın basmayın.

Microsoft yetkilileri Windows XP kurulu bilgisayarlar üzerinde Internet Explorer'da bir açık ihbarını değerlendiriyor.

Secunia güvenlik firması tarafından bütün güncellemeleri yapılmış Windows XP Service Pack 3 üzerinde, Internet Explorer 7'yi vuran bir açık keşfedildi.

Bu açık saldırgana zararlı kodlarla bezenmiş bir internet sayfası üzerinden, kullanıcının bilgisayarına müdahale etme imkanı tanıyor. Kullanıcıların karşısına pop-up çıkartan saldırganlar, F1'e basılmasını sağlayarak kullanıcıları kandırıyor. Zararlı kod, kullanıcı kanıp açılan pencerede yazığı gibi F1'e basarsa aktive edilebiliyor.

İncelemeler sürse de Microsoft'un ilk araştırmasına göre VBScript ve Windows yardım dosyalarının kullanıldığını tespit etmiş. Kısacası bir internet sayfası karşınıza açılan bir pencere çıkartır ve F1'e basmanızı isterse, basmayın.

2. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Sonunda Linux'a geçeceğiz böyle giderse. Her gün bir açık, her gün bir açık nereye kadar kardeşim :)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yada pardus'a geçeceğiz
    Ben bazen takılıyorum öğrenmeye çalışıyorum pardus'u :D

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yada f1'e basmıcaz:)

5. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bu hackerlerin işi gücü yok ki yarın bi gün aynı düzeneği f5 e koyarlarsa napıcaz :))))