F650GS repair manuel (cover 2007)in English

Konu, 'BMW' kısmında F.Sokmen tarafından paylaşıldı.

1. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşlar başlıktan da anlaşılabileceği üzere bana F650GS repair (service) manueli lazım. Benim ki 2007 model. İnternette arattım ama almancasından başka bulamadım. Bulan , gören , rastlayan bir arkadaşım olursa çok sevinirim.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bende var ne lazımdı.daha doğrusu neresi?.

3. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Aslında herşeyi lazım.. Çünkü bir buçuk yıldır kullanıyorum demiratımı ama benim gibi kıl bir adam olunca maalesef kimseye emanet edemiyorsunuz..Bu nedenle herşeyini öğrenmek kendim söküp takmak kısacası onun herşeyi ile ben ilgilenmek istiyorum.

Örneğin arka fren hidrolik seviyesi limit çizgisine yakın, değiştirmem gerekir mi yada ilave etmem gerekir mi?
    fren seviyesi çok aşağıda yukarı nasıl alabilirim? Özellikle ayakda sürüşte frenin çok aşağıda tutuması sanki araba kullanıyormuş hissini vermesinin ötesinde tahmin edersinizki ayak topuğumun peg den kaymasına bile neden oluyor. Otururken sorun yok ama arazide veya kötü yollarda ayakta sürüş konforu tamamen azalıyor gibime geliyor.

ön lastiği söküp takmak istiyorum nasıl toparlarım neyi ne kadar sıkmalıyım? hangi parçalar çok daha fazla hayati..? veya arka tekeri tek başıma söküp takabilir miyim? Motoruna nereye kadar müdahale edebilirim? bunların hepsini öğrenmek istiyorum.

Eğer uygun bir mekan bulabilirsem hemen hemen tüm parçalarını söküp tekrar kendim montajını yapmak istiyorum. Biliyorum manyak mısın kardeşim diyeceksiniz barış arkadaşım ama onun herşeyini bilmek istiyorum.

Bu bir sevgilinin herşeyini bilmek gibi bir şey.. Eğer daha önceki yazılarımı okuduysanız benim uzun zamandır hayalimi süsleyen bir motordu. Göz yaşı burun sümüğü 40 yaşımda nihayet sahip olabildim ( banka borcu devam ediyor ama az kaldı çok şükür). Ekonomik göstergeler nereye kadar müsade edecek bilemiyorum ama en azından ona sahip olduğum sürece herşeyini öğrenmek istiyorum. Herhangi bir şey olduğunda yapamayacağım bir şey ise şayet kazıklanmak ta istemiyorum..iyileri tenzih ederim ama piyasanın durumunu da biliyorsunuz. Hele bir de BMW olunca millet " ooo BMW ye de biniyor..parasıda vardır.." gibi düşünüyor. Bilmiyor ki kaç taksitle ne sıkıntıyla 3 günlük dünya deyip hevesimizi gerçekleştirmek adına ne sıkıntılara katlanıyoruz.. Neyse kafanızı şişirmeyeyim . Çok şükür bu zamana kadar ustalık tamirlik bir işim olmadı ama sonuçta bu da kul yapısı bir gün ihtiyaç duyacağız elbette..

işte özetle bu..

4. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Oooo hocam sen bayağı detay istiyorsun.Öbür konuya benim yerin adresini ve telefonunu yazdım.Gel yüz yüze konuşalım üstad.Yoksa burada olcak iş değil birlikte açar birlikte takarız.
    Tamir işine çoğu şahıs hevesli değil.Aslında motorculuğun,2 tekerciliğin vazgeçilmezidir,motor tamirinden anlamak.Zaten anlamayan motorcu değil sürücü olur.
    Her zaman beklerim,dostum

F.Sokmen bunu beğendi.
  5. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    en kısa zamanda geleceğim bir çayınızı içmeye..

Bozkurthakan bunu beğendi.
  6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Burdan bir bak bakalımişine yarıyacak mı kardeşim...???
    http://www.ebookmanual.net/download-bmw-f650gs-service-manual-pdf.html

http://www.downloadnova.com/search.php?a=reacdn&q=bmw f650gs service manual

7. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    ilginize teşekkür ederim.

Ancak; 1. link ücretli bir download portalı..Maalesef net üzerinden ödeme işlemlerine henüz internet özürlü birisi olduğum için değil sıcak, normal bile bakamıyorum.
    2.link ise, tıkladığımda sayfa açılıyor ama download dediğimde sayfa bulunamadı hata mesajını alıyorum..

Tekrar teşekkürler

8. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    F.Sokmen bunu beğendi.
  9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

O zaman ben SÜRÜCÜ oluyorum.:)

10. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Sen öyle diyorsan öyledir Erol ağabeyim:D:D.Ama sende al eline takımı aç-kurcala:).Bizde anamızın karnında öğrenmedik ya:D:D

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sana kısaca sırayla cevap vereyim.
    1-değiştirmen gerekmez 10.000 bakımlarında değişir. fren seviyeni fren elciğinden yada arka freni fren pedalı üzerinden yapabilirsin.

2-ön lastiğin ara yıldız alyan vidasını söktükten sonra normal alyanla rahtça sökebilirsin.
    arka freni tek başına sökmen biraz zor ama orta ayağın varsa neden olmasın.

3-dediklerine aynen katılıyorum manyaklıkla ilgisi yok eğer uzun yol yapacaksan bunları tabiki bilmek zorundasınbenim dakar şu an 10.000de hemen hemen hepsi uzun yolda oldu.ama allahtan ön lastik patlaması harici bir sorun yaşamadım onuda kendim hallettim.
    onun haricinde ön konsol yine yıldız alyanla sökülüyor tüm far tertibatını kendin söküp takabilirsin başka aklıma gelen birşey yok şimdilik.

F.Sokmen ve ulas bunu beğendi.
  12. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Çok teşekkür ederim ama bu almancası ve 1999-2002 modellerini kapsıyor ben de vardı. İngilizce ve özellikle covered 2004- 2007 arıyorum ve maalesef bulamıyorum.

Tekrar teşekkürler..

13. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Bu başlıkta gelen cevapları görünce iyi ki F650 GS almışım diyorum..Neden mi?
    demekki gerçekten tamir sıkıntısı yaratmayan bir makinaymış yoksa buraya pek çok mesaj gelirdi diye düşünüyorum..

Kimsenin bu makinayla ilgili tamir sıkıntısı olmamış demek ki ..