Fazla bilgim yok hangisini alayım sizce ?

Konu, 'Takas Etmek İsteyenler ve Arayanlar' kısmında Ayhan Turan tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan Turan

Ayhan Turan Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Balıkesir Akçay Burhaniye ve civarında... Motor Arıyorum Arkadaşlar bir kaç tane buldum ama fazla bilgim yok aşadaki modellerden hangi scooter alayım sizce ilk motorum olcak :)

1.Marka Ramzey
    Model QM 125 T
    Tipi Scooter / Maxi Scooter
    Üretim Yılı 2007
    Km 12.000

2.Marka Bianchi
    Tipi Naked / Roadster
    Üretim Yılı 2006
    Km 2.750

3.Marka Kanuni
    Model Trex 150
    Üretim Yılı 2006
    Km 16.000

4.Marka Keeway
    Model ARN 125
    Üretim Yılı 2005
    Km 11.000

5.Marka Peugeot
    Model Speedfight 2
    Üretim Yılı 2001
    Km 26.000
    sahibi 2000 tl istiyo buna.

arkadaşlar ilk motorum olcak o yuzden bana biraz yardım ederseniz sevinirim birde ehliyet almak zorundaıyım bunlardan birini alırsam tşkler.

2. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhaba ayhan aramıza hoşgeldin keyifli forumlar dilerim.yukarıda yazdığın motorların ilk dört modele asla yaklasma dördüde çin malı motorlardır basını çok ağırtır servisten cıkamassın.sürekli problem yasarsın.peugeot a gelince piyasada cok tutulan bi motor değil vede biraz yıl olrak eski bi model ama aralarında en iyisi bu derim.ama bana sorarsan bunların yerine daha yüksek model olan honda actıva,honda beat,suziki an 125,yamaha bws bu modellerden secebilirsin.bu modellerden hem daha yüksek model alabilir hemde problem yasamassın.parcaları heryerde bulunur.tabi bunların yanında ilk önce ehliyetini,güvenlik ekipmanlarını vede güvenli sürüş eğitim eğitimini almanı tavsiye ederim

3. Ayhan Turan

Ayhan Turan Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    suziki an 125 ler gerçekten çok hoşuma gidiyo ama bizim bu taraflarda 2.el bulamadım 1 tane balıkesirde var oda çok istiyo umarım bulurum gerçekten güzel motor.yamaha bws var ama tam detaylı bilgim yok nasıl sizce iyimi bana biraz oturma yeri kucuk rahatsız gibi geldi.

4. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    valla yukarıda yazdığın çin malı scooterlardan iyi olduğu kesin ayhancım.ama alacağın motora ilk önce bi bin test et nasıl rahatmısın ondan sonra karar ver .ama genel anlamda sonuçta her motora zamanla alışılır.ama dediğim gibi kafanda ki almak istediğin modelleri imkanın var ise bi test et rahatlığına bak zaten sana en uygun olanını kendin karar vereceksin ayhan.

5. Ayhan Turan

Ayhan Turan Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Ya Arkadaşlar Kafam Çok Karıştı benim 2 gundur tum forumları araştırıyorum üstteki motorlardan vazgeçtim maxi scooter almaya karar verdim en azından ayvalık altınoluk gezerim diye biraz uzun yol için keyif sürüşü yazın yani

not : sizide beklerim

Kararsız kaldıgım motorlar

1.Mondial 150 zat : bir çok forumda kotuleyende var iyi diyende kafam karışık

2.Bisan senator 150 : oldukça iyi bir motor diyolar

size hangisi iyi kıyaslarsanız 2.el alıcam ona görede düşünmek lazım.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu ikiside maxi sukuter değil arkadaşım.Kim bunlara maxi sukuter diyorsa aklından bilgisinden ciddi şüphe duyarım.
    Maxi adı üstüne büyük.Maxi olabilmesi için en az 400 cc olması lazım.400 cc ve üzeri maxidir.Kasa büyük olması maxi anlamına gelmez.
    Şöyle bilgi vereyim.
    Bu kasa ağır olduğu için çok benzin yakar.Alırken çok ucuza alırsın ama parçaları hem bulunmaz bulduğunda da çok pahalıya alırsın.Bir arkadaşımda jinlun cruiser var.Arka sinyal camını 4 aydır bekledi ve 80 TL ye aldı.
    26 bin € luk BMW R1200 GS in sinyal lambası 35 € iken.
    Servisleri servis değil ilgi alaka sıfır.İki zamanlı mobilet tamircilerine 2 günlük teorik olarak verdikleri eğitimle ustalık verilmiş kişiler servis hizmeti veriyorlar.Çok istisnai durumlar haricinde işini bilen teknik servisleri yok.

7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayhan kardeş saydığın skuterleri hiç tavsiye etmem..Ben skuter almadım ama birkaç çeşidine bindim ve kullandım..Söylediğin 150 lik 4 zamanlı'larin gücü ile 100 lük iki zamanlı BWS Yamaha'nın gücü aynı sayılır..Hepsinden kalitelidir..
    BWS'yi tavsiye ederim,pişman olmazsın..Üstelik bakım masrafı diğerlerinden daha azdır...

8. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet bende diğer msjımda belirttiğim gibi bws iyi bir scooter parcaları kolay bulunuyo be fiyatı uygun.vede çok seri bir motor.

9. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Japon olsun 5 yaşında olsun çin olmasın cebinden parça parça çıkan tamir masraflarını yıl sonunda topladığın anda diğer motoru rahatlıkla alabiliyorsun pahalılığı sizi yanıltmasın kalite herzaman kalitedir...