fikir danışmak istiyorum...

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Mehmet Bora tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Bora

Mehmet Bora Yeni Üye

herkese iyi forumlar...
    arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum kanuni trex 125 kullanıcısıyım...
    büyütme zamanı geldi geldi demiştim ki yuki yk 250 ile tanıştım son derece uygun bir rakamada veriyorlar ama alınırmı? diyede aklıma takıldı...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aynı konuyu birden fazla yerde sormanız tarafımızdan hoş karşılanmaz.Bu yüzden diğer başlığınızı yayından kaldırdım.
    Sorunuzu sordunuz cevap gelene dek bekleyiniz.Motosiklet sürücüsü olmak zordur ve en başında sabır gelmektedir.Sabırsız olursanız ki bunu trafikte de yapmaya başlarsanız basitçe telef olursunuz.
    Sabır edin cevabınızı alırsınız.

3. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    öncelikle aramıza hoş geldiniz

4. Mehmet Bora

Mehmet Bora Yeni Üye

öncelikle herkese merhaba...
    aynı konuyu birden fazla açmışım ve tanışma faslını atlamışım kusura bakmayın...
    ben mehmet bora yaşım 39 istanbul doğumluyum boy 178cm kilo 80 bilgisayarcıyım....
    motor hayatım 17-18 yaşlarında mobilet - mobilet cross - peugot koldan vites - java - mz ve sonrasında da 125-150 cc cross... istanbulda benim yaşlarımda olupta gençliğinde incirli merter arasında bulunan cross parkurunu ziyaret etmemiş olan sanırım yoktur ve sonrasında yıl 2001-2002-2003 de sırad 600 - 750 olarak devam edip gitti... ancak düzenli bir kullanım değildi 1 yıl kullan 1-2 yıl kullanma şeklindeydi arkadaşlarımın yaşadıklarından sonra son 10-12 yılda ise hiç kullanmadım. bu yaz başı mayıs ayında hem iş ev arası kullanırım hemde arasına bir pc kasası atarım diyerek bir kanuni trex 125 aldım ve ne olduysa 3 ayda içimdeki canavar uyandı :) bir yakınımızın oğlu yurtdışına gittiği için sattığı yuki yk250 ye takılıp kaldım ve sonundada aldım iki gündür biniyorum denge hakimiyet problememim yok ancak kullanmaya kullanmaya sanırım vites den yana acemileşmişim birde ilk kez shopper ve ilk kez böyle bir vitez pedalı üzerindeyim ama sanırım 3-5 günde iyice birbirimize uyum sağlarız...
    herkese iyi forumlar...

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Mehmet motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar. Motosikletin hayırlı olsun kazasız belasız kullan.

Mehmet Bora bunu beğendi.
  6. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Tecrübeniz ve farklı motorları deneyimlemeniz açısından şu anda kullanmaya başladığınız motosikletin kalitesini takdir etme ile ilgili fazla yardıma ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum. Bir kaç çinli cruiser kullanmış biri olarak, güvenip uzun yol yapmamanızı, arıza çıkarabileceği yerleri araştırıp gerekirse yanınızda yedek bir kaç parça taşımanızı, sık sık da bağlantıların sıkılığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Aman Cros'dan gelme alışkanlıkla ormana dalmayın bu motorla :) patikanın diğer ucuna varamayabilirsiniz. Ama şehir içi kullanıp onu fazla üzmez bakım ve kontrollerini sık yaparsanız işinizi görecek bir motosiklettir. O fiyata daha iyi alternatifler olmadığından fiyat/performans olarak bakarsanız eskiden 100 CC mobilet aldığınız paraya 250 CC bir Cruiser alabildiniz bu kesinlikle karlı bir alışveriş. Tekrar hoş geldiniz.