Fren Tutma!!!!

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında İbrahim Halil Gülben tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Halil Gülben

İbrahim Halil Gülben Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Arkadaşlar benim motorun frenleri ön de arkada kampana.Ani fren tuttuğum zaman acayip derecede arka kayıyor tabi özel aldığım her türlü düşme ve denge eğitimleri sayesinde toparlıyorum moturu ama bir gün başıma bela açacak ne yapmalıyım.....Çok kaza atlattım....Şimdiden teşekkürler...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Frenajda düşüyorsan boşuna eğitim almışsın.
    Ya da sana eğitim veren bu işi sana tam öğretememiş yada sen tam anlayamamışsın.
    Diğer yandan denge eğitimlerini anladım da düşme eğitimleri nasıl oluyor.Düşme eğitimleri sistemini kim bulmuş da uyguluyor anlayamadım.Biraz açarmsınız.

Biz eğitimlerde frende veya sair sebeplerden düşmeden en az hasarlar veya hiç hasar almadan nasıl frenaj yaparız eğitimlerini biliyoruz da.

3. İbrahim Halil Gülben

İbrahim Halil Gülben Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Şenol abi bir değişle senin dediğin gibi yani frenleme gibi bir şey...Düşme dediğim her hangi bir kaza esnasında çok fazla hasar almadan motordan atlama diyebiliriz...Ben profesyonel bisiklette sürüyorum...Mtb bilirsin dağ bisikleti genellikle aksiyon olsun diye dağdan indiğimiz oluyor inişlerde herhangi bir tehlike esnasında bisikletten atlama yaniii....

4. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    En büyük neden lastiğin sertleşmesi ,diğeri de fren ayarının çok sıkı - pedal boşluk ayarının az olmasıdır.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    :D:D
    Motosikletle bisiklet aynı şey.Peki öyle olsun

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çin motorları ile ani fren yapma zaten,altından gidiyor alet...Bence çözüm ya ani fren yapmamak,yada en iyisi motoru değiştirmek...;)

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bende aynı sorunu bir önceki motorumda yaşadım arka kampana fren sürekli kızaklıyordu lastik değiştirdim ayar yaptırdım ama olmadı çin mallarının alayı öle

8. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

düzeltme yapılmıştır

9. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

çin motosikletlerdeki bu olaya fren kapması diyoz,frene fazla dokunmasanızda fren kitlenir hafiif dokunmalarda bile, buna yapılacak bişey yok özellikleri böyle cogu cin motosikletlerinde bu var, yamahaya gectikden sonra, ybr den başlayan,xmax da devam eden, frenleri bir cin motosikletine deger diye herzaman demiştirim

10. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Motoru değiştirmek bir çözümdür ama bence motordan daha çok kullanım stili ve frenleme i,le alakalı bir eğitim şart diyorum.

11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    servisle alakalı yorumları öğrenip bizimle paylaşırsan seviniriz !

12. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    yaklaşık 5 yıl kadar önce çin motoru kullanmıştım bu sorunla bende karşılaştım sebebi ise diskte oluşan çizikler balatada iz yapıyor fren balatası yüzeye tam temas sağlayamıyor bu yüzden frenaj ağır oluyor sizde çok tutsun diye frene yüklendiğiniz zaman kaymaya sebep oluyor buna istinaden bu motorları son limitlerde kullanmamak lazım fren mesafesini uzun şekilde ayarlayın aksi takdirde düşmeniz an meselesi...

13. İbrahim Halil Gülben

İbrahim Halil Gülben Üye

Motosiklet:
    Mondial
    ben karar verdim satılığa çıkarıyorum birisi alana kadar fazla hızlı gitmeyecem çünkü mondial in farklı bir motorunu daha sürdüm aynı şeyi yapıyor çin malı işte ne olacak satıp sağlam bir şey alacaz artık...