Garip bir vespa yanması

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında tunç özyürek tarafından paylaşıldı.

1. tunç özyürek

tunç özyürek Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bir arkadaşım 201o da veya 2011 de şimdi senesini hatırlayamıyorum sıfır bir vespa gts 250 almıştı. bir süre kullandıktan sonra Triumph alarak vespasını yanında çalışan başka bir arkadaşa sattı. motoru alan arkadaşımızda uzun bir süredir sorunsuz olarak kullanmaya devam ediyordu. bu arada ben bayram öncesi motor ehliyeti aldım ve vespa gts 250 almayı planlıyorum hatta temiz bilindik motor diye bu motoru ben alacaktım ama arabayı henüz satmadığım ve havaların soğuması sebebiyle yavaştan alıyordum. sen beni bekleme müşteri bulursan ver gitsin demiştim. neyse lafı uzatmayayım bir alıcı çıkmış ve bu motor satılmış. evvelki gün öğrendim ki alan arkadaş aldıktan 6 gün sonra yolda giderken bir anda yanından geçen arabalar işaretler yapmaya başlamış bu arkadaş bir bakmış ki motor yanıyor hemen kenara çekmiş ama motor kül olmuş hatta çocuğun cüzdanı falan da yanmış. şok geçirmiş tabi, bizim arkadaşı aramış ama zaten daha öncesinden de motor da bir sorun yoktu. motor da tabiki sigorta da yok...şimdi hem bu alıcı adına çok üzüldüm., verdiği para kül oldu motor gitti hemde motorun bu şekilde yanması çok ilginç geldi...bir yandan da bu olayın benim başıma gelme ihtimali çok yüksekti diye de motoru ben almadığım için kendi adıma sevindim. vespalar da bu tarzda bir yanma vakası daha önce duymadım varsa paylaşırsanız sevinirim. ben yine de ikinci el bir vespa gts 250 düşündüğüm için bu modellerde kronik bir sorun, motor alırken dikkat edilmesi gereken illa ki kontrol edilmesi gereken bir durum var mı onu da bilmek isterim??

2. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Motosikletin en büyük düşmanı, bilinçsiz, kendine usta deyip, hiçbir halttan anlamayan servislerdir. Piyasa da o kadar çok var ki bu tip servislerden.
    Doğru düzgün bir ustanın elinde periyodik kontrollerden geçseydi, böyle bir sorun çıkmazdı. Yurdum insanı zaten servise gitmemek için elinden geleni yaparken, bu tip servislerede uygun fiyatlı yada tavsiye yoluyla gidildiğinden sürekli mağdur olunuyor, serviste sorunlar giderileceğine yeni sorunlar çıkıyor. Elektrik tesisatındaki ufacık bir sorun bu tip yanmayı sağlayabilir.

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    arkadasa geçmiş olsun diyelim.
    bu her aracın başına gelebilecek bir durum. çoğunlukla periyodik bakımlarda da bir arıza meydana gelir hesabıyla kontrol edilmeten noktalardan meydana gelir.
    tamiratta isr bilinçsiz müdahaleler buna sebep verebilir. bir ara eski aracımda az daha bende aynı gaflete düşecektim az daha neyseki iki metre kar brni koruyan şey oldu. bilinçli kullanıcılar olarak araçlarımızım elektrik ve yakıt donanımını rutin sürelerle yada donanımda ekstra ekleme çıkarmalar oldukça en azından göz ve elle kontrol edebiliriz. bu büyük oranda işe yarar. (akü bağlantıları. eklenen bağlantılar, aydınlatma kabloları, benzin bağlantıları ve hortumları...vs.)

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Haklısın ama Yetkili Servis sadece bakım işçiliğine 150TL isterse yurdum insanı da gitmek istemez tabi ki... Bu hizmeti veren firmaların gözleri doymak bilseydi mesala yamaha bir çanta demirine 400TL istemeseydi insanlar da böyle yollara başvurmaz hem servis hem halk kazanırdı. Ucuz ve kaliteli servis var ancak bulmak zor ama yine de yetkili servis garantisi yok.