Gaz Yememe Sorunu..

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında ahmet ataman tarafından paylaşıldı.

1. ahmet ataman

ahmet ataman Yeni Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Herkese iyi gunler. Konularda baktim ama tam bulamadim. Motorumdaki sikinti gaz yememesi. Yarim cigle de giderken hic bir sikinti yok motorda fakat cigleyi kapattigimda motor gitmiyo bildigin. Gitmeye calisip gidemiyo gibi. Bunlarin hepsi rolantiyi dusurdukten sonra oldu. Yeni olarakta sunu farkettim ciglede dahi olsa rezerve aldigimda motoru ayni sikinti cikiyo. Bu ara ciglede suruyorum ama cok zarar veriyo motora. Hava ayariyla mi alakalidir yoksa karburator pisligiyle mi. Ya da baska bisey mi simdiden tesekkurler

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hava ayarı karbiratör her neyse. Motora yeterince hava ya da benzin gitmiyor. Egsozdan arada patlama sesi duyuyorsan kesin hava gitmiyordur.

3. ahmet ataman

ahmet ataman Yeni Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Ama ciglede calismasi garip. Rezervde calismamasi da. Hava gidiyo ama benzin yemiyo gibi geldi bana ama emin olamadim

4. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hava gitmediği zaman da jigle açıkken çalışır. Zaten jiglenin amacı karışımdaki benzin oranını arttırmaktır.

Yani 9k hava 1k benzin yakmaya çalışıyorsun normalde, motorun 10k lık yakıta ihtiyacı var. Ama senin hava kanalı sıkıntılı olduğu için 4k hava 1k benzin gören motor saçmalıyor. Ama jikle açıkken 4k hava 4k benzin 10k lik karışıma daha yakın olduğu için daha mantıklı çalışıyor.

Not: Rakamlar farazidir.

5. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Depodangelen benzin hortumunu sok,benzin akisi normalmi.depoda pislik olabilir.yakit deligi kucuk oldugundan cabuk tikanabiliyor.depodan degilse karburatordendir.subap ayari falan baktirman gereklidir.

6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hocam sen adam gibi bir ustaya gitsene

Şenol SEL bunu beğendi.
  7. serhatr06

serhatr06 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Karbüratörü değiştit