Geçenlerde Birisine Çarptım!

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında is_for_you tarafından paylaşıldı.

1. is_for_you

is_for_you Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    s.a arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar dilerim.

Ben 2 hafta önce bir kaza yaptım,vatandaşın birisine çarptım,vatandaş kırmızıda sağına soluna bakmadan geçiyordu,durur sandım ama durmayında ben fren sıktım baya sürüklendim ve çarptım,çarptıktan sonra hastaneye götürdüm kaburgalarında kırık olduğunu öğrendik (Bu arada ehliyetim yok) ,kazanın bulunduğu yerde eds var,herhangibir polis gelmedi olay yerine,ben hastaneye götürdüğümde hastane polisi ifade aldı ve bişeyler imzalattırdı,bu geçen zamanda vatandaş 13 gündür çalışmıyor ve çalışmadığı günlerin parasını istiyor benden onada eyvallah dedik,adam kaburga kırıklığını verdiği rahatsızlık ömür boyu sakatlık olarak kalma riskinin olduğunu söylüyor,çocuğunu yaza evlendireceğini ve çalışamazsam herkesin ALLAH'ı var vs diyor,bu durumda beni mahkemeye vermiş olsa ki kalıcı olsa rahatsızlığı durum ne olur? Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler,saygılar...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bence bir avukata git.Ama neden ehliyetin olmadan trafiğe çıkıyorsun.Haklı olsan bile %100 suçlusun kafadan.Adam da bunu öğrendiyse seni iliğine kadar emer.bende olsam aynısını yaparım.Adam seni mahkemeye verse taksirle yaralamadan ceza alırsın kesin.Ayrıca kamu davası açılır.Ehlşiyetsiz araç kullanmaktan ceza alırsın ki bu da 90 gündür.Bu hapis cezası da para cezasına döner ki 90x30 TL: 2700 TL ve + sabıka kaydın olur.+ olay yerini terk etmekten dolayı yine ceza yersin.Yani her yönden full kusurlusun.Kaçarın yok adamın istediklerini yapacaksın.Bu sana ders olur mu zaman gösterecek.

3. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kardeş öncelikle çok geçmiş olsun,olur böyle vakalar,yanlız şenol abinin yazısına kelime kelime katılıyorum,motosiklet binmek akıl işidir,
    iyi bir avukatla konuşman lazım,pasif kalırsan yerler seni,kendi adıma sana önerebileceğim bir şey olmadığı için üzgünüm,sadece iyi bir avukat derim,trafikle alakalı ve bilgili olması gerek .,tekrar geçmiş olsun,daha daha dikkatli olmanı önerebilirim ancak

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Şenol Hoca gene her zamanki zerafetiyle cevap vermiş. Bu konularda empati yapmak gerekir. Çarptığın kişi yakinimiz olabilirdi yada senin yakınına başkası çarpmış olabilirdi. Geçmiş olsun. Hemen bir avukat ile görüşmelisin. Hastane polisinin raporunda yazanlarda önemli. Ama ne olursa olsun bu ülkede alacağın ceza, o kişinin sömürüsünden fazla olmayabilir. Ucuz kurtulmuşsun daha kötüsüde olabilirdi.

Şenol SEL ve osman yazıcı bunu beğendi.
  5. mataha138

mataha138 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    gecmis olsun

6. burakofly

burakofly Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar ben ehliyet almadan 2 ay önce motor almıştım öyle hevesliydim ki ama 2 ay boyunca bir kere bile trafiğe çıkmadım motorla sabrettim sabrettim ve ehliyetimi alınca trafiğe çıktım. ibretlik bir hikaye seninki. şükret daha kötü birşey olmamış bir an önce ehliyetini al.. adama gelince bence biraz fırsatçılık yapmaya çalışıyor gibi bu saate kadar senden şikayetçi olmadıysa bu saatten sonra da olamaz adama demezler mi şimdiye kadar aklın neredeydi diye.. mümkün olduğunca oyalamaya çalış kendisini..