Genç kadın acı içinde kıvrandı

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://webtv.hurriyet.com.tr/2/16234/0/1/genc-kadin-aci-icinde-kivrandi.aspx

Videoda izlerken göreceksiniz.İşte o an dediğimiz bir kare.
    Kasksız geçen bir mal var.
    Motosiklet kazası haberinde kasksız mala ne denir bilemiyorum.
    Hiç kimse bana bu benim tercihim ben böyle seviyorum demesin demeye de hakkı yok.Sokağa çıplak ayakla çıkıyormusunuz motosiklete çıplak ayakla biniyormusunuz da motosiklete kasksız biniyorsunuz derim.
    Hala akıllanmadık akıllanmaya da hiç niyetimiz yok.Çok acıyorum boyle zavallılara ama kaza olunca artık hiç mi hiç üzülmüyorum.Bunca kaza haberi okuyup izleyip görüpte tedbirini almayanlara hiç üzülmüyorum.Layığını buldular diyorum yoluma devam ediyorum.Maalesef su testisi değil kafamız su yolunda kırılmaya layık.Kafa bu ya öküz başı değil.Kafa kırılınca ölüp gideceksin var mı ötesi.
    Yazıklar olsun KASKsız motosiklete binenlere.
    Bir kez daha inandım artık.KASKsız lara selam da vermem selamda almam kaza yapmış olsa da asla üzülmem yoluma devam ederim.
    Kimse alınmasın gücenmesin ki gücenenler içinde hiç te umurumda değil.

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Sana aynen katılıyorum Şenol hocam...

3. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Antalya'da durum böyle. Bayan motosiklet kullanıcılarının tamamına yakını kasksız biniyor. Nasıl bi düşünceleri var bilmiyorum. Aklıma gelen, ya klasik neden: saçları bozulmasın diye. Yada polis bayanlara bişey demez, affeder diye düşündüklerinden (sanki polisin canını kurtaracak ya o kask!)
    Ki burda mahalle arasında bile polis kasksız görünce anında yapıştırıyor cezayı. Haftada 3-4 gün belirli yerlerde sürekli kontrol var. Ama böyle aklıeksikler olduğu sürece bizi daha çok sıkıştırırlar trafikte. Daha çook devam ederer ciddiye almamaya, taşıt yerine koymamaya.
    Şenol hocam bende sizin gibi düşünüyorum artık. Kask takmadan gezen kuş beyinlilere selam sabah yok.. Acımıyorumda "başına" böyle şeyler geldiğinde..

4. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Şenol hocam haklısınız, müstahaktır. ama yazıktır. çok mu zor bir kask bile takmak?

5. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Bir de bu scooter kullanma işini hafife alma ön yargısı var. Kask alırken tezgahtar bile sormuyor mu ne tür kullanıyorsunuz diye. Kapalı kask isteyen cruiser veya scooter kullanıcısına tas şeklinde garip ucubeler öneriyorlar, yolda tam kuşamlı görünce de ya kurye ya robocop demiyorlar mı?

Ön yargıyı ancak iyi örnekleri çoğaltarak, daima tam kuşam gezerek yıkabiliriz.

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şimdi durum şu;

Kullandığınız motosiklete göre giyim kuşamı açıklamaya çalışayım. Bunlar çok önemli bilimsel çalışmalara dayalıdır.

Scooter kullanan anadan doğmuş şekilde binebilir. Çünkü ha scooter ha bisiklet değil mi?

250 cc 'ye kadar kafaya sefer tası ayağa terlik yeterlidir diye düşünüyorum. Çok dalga geçilirse, sefer tası yerine süzgeç de olabilir. Ama ayağa terlik şart.

250 cc'den fazla 750 cc'ye kadar kask kullanılmalıdır. Ama kaskı kafaya değil kola takmak önemlidir ya da ahtapot yardımı ile motosikletin bir köşesine sabitlenebilir. Çünkü özellikle yüzünüzün görünmesi, sizin o harika motoru kullandığınız bilinmesi çok önemli bir kuraldır.

750 cc'den yukarıda ne varsa; onlar bu işi aşmış olduğu için, kask veya sefer tası gibi alternatiflere gerek yoktur. Bu tür kullanıcılar nirvanaya ulaştığından ha scooter ha 1000cc önemsizdir.

Bunlardan yola çıkarak şunu görüyoruz kask gereksizdir.:D

Bayağı geyik oldu ya neyse. Kasksız sürücülere zaten ya geçmiş olsun ya da iyi bilirdik demek yeter.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

KASKsız maymunlara ne geçmiş olsun nede iyi bilirdik demem KOYUN gibi telef etti kendini derim yoluma devam ederim.KASKsız sürücü KASK kafalı maymun.
    Nasılmış
    Kütük tersten yazılınca da KÜTÜK düzden KÜTÜK.
    Ama KALAS ın tersten yazılışı iyi darbe

Özüm Bekdeşer bunu beğendi.
  8. refik yorgancı

refik yorgancı Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kask takmama nedeni genelde sıcakta rahatsız etmesi gibi nedenler oluyor.ama ben anlamıyorum yazın sıcak daha çok yakıyor adamın yüzünü.ve giren tozlar sinekler falan haddi hesabı yok.ve omuzlarımın üstünde terleyen bir basımın olmasını tercih ederim kask takarak.

9. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    sadece kask ve mont da yeterli değilmiş bugün bunu anladım. eldiven giymemiştim anayolda koluma arı girdi ve soktu. alerjm olduundan hemen gözlerim karardı nası yavaşlayıp kenara çektm ben ble blmyorum. tel ettm beni aldılar ama motor hala yolda duruyo alcaklardı. şimdi akıl motorda inş. yürütmemişlerdir

10. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    geçmiş olsun. full koruma herzaman şart. nezaman, ne olacağı belli olmuyor.

11. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    dua etsin çok ucuz kurtulmuş
    kasksız asla yola çıkmam çok taş yedim kaska :) kask olmasa o taşlar yüzünden neler gelirdi başıma neler

12. Ahmet Sönmez

Ahmet Sönmez Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Eminim ki o kadın bidaha motor görmek bile istemez ya işte önlem almamanın cezası.

13. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol abicim ben düzeltme yapayım orda kaskız geçen birçok mal var:D

14. Ahmet Sönmez

Ahmet Sönmez Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Her türlü önlemimizi aldık diyelim tamam, bu ülkede bu kadar cahil ve ne yaptığını bilmez otomobil sürücüsü varken nasıl güvende olabiliriz ki, örneğin ben bi motosiklet aldım, full korumamı taktım hiçbir eksiğim yok, geldi afedersiniz ama sarhoş berduş biri otomobiliyle çarptı yani bana bişey olmasa bile motosiklet hayatım biter. Hız yapmayı seven bi insan değilim yani trafiktede aşırı hız yapmak zararlı bişey bence.

15. Ersin gökdemir

Ersin gökdemir Yeni Üye

Motosiklet:
    Çelik
    Aşalayarak konuşmanız kımsenin kask takmasına sebeb olmayacaktır Şenol hocam.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bu forumda olsun diğer forumlarda olsun yumuşatarak yazıyorum.Canlı konuşmalarıma şahit olsanız ağzınız açık kalır.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

BU arada beğenmeyenler yazılarımı okumasın.Aşağılanmak istemeyenler MAYMUNLUK yapmasın.KASKı kafasına taksın laf işitmesin.
    Bunca kazayı görüpte ısrarla korumaya özen göstermeyene aşağılamak bile az gelir bence.Benim elimde yetki olsa bu tür MAYMUNLARIN kafalarına vura vura KASK taktırırım.ALLAH'tan böyle bir yetkim yok.
    Lafla peynir gemisi yürütmüyorum ben.Yaşamışlıklarımı tecrübelerimi yazıyorum.

Özüm Bekdeşer bunu beğendi.