Giyim-kuşam ve koruyucu ekipman.

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında Ufuk Özışık (Lacivert) tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Özışık (Lacivert)

Ufuk Özışık (Lacivert) Yeni Üye

Kullandığımız ürünler ve bizde bıraktığı olumlu olumsuz izlenimler için bir başlığımız olmadığını farkettim.
    Kim koruma amaçlı ne kullanıyor ve ne kadar memnun. ? Öneriyor mu?

1. 2 yıldır kullanmakta olduğum Caberg Rhino Helmet ( çenesi açılır) ile başlayayım.
    Large beden olmasına rağmen çenem hep ön kısma değiyor.Yüzü koyun kapaklansam sanki çenemi dağıtacağını hissediyorum .Full face'e geçmek istiyorum, ancak gözlük taktığım için sorun olacağını düşünüyorum.
    Alt çenesi uzun modeller güzel.
    Dün Pakistan malı olduğu söylenen LS2 nin (FSX?) 100 tl lik modelini denedim, çok şık ve rahat, ama güvenli mi bilmiyorum.
    Aynı modelin 4 yıldız almış 260 TL lik olanı hiç rahat değildi ve gözlük takamadım.
    Full face kullanmaktan yanayım artık, ama...sorular sorular..
    2.dizlik olarak zandona kullanıyorum. Nopren mafsallı. Güven veriyor ama düşüp değerlendirmem olmadı.Dıştan bağlanan bu ürünlerde hep kaymma sorunu var.Feyizoğlundan almıştım. makul fiyatlı
    3.Yazlık montum fransız İXON, 2006 dan bu yana kullanıyorum.
    Yaz kış kullanıyorum aslında.( altına windstopper giyerek)
    Sırt koruması işe yaramaz, başka koruma koydum, dirsekler ve omuzları da değiştirdim.
    Sirkeci den almıştım. İçinde fermuar olmasına karşın üzerinde içlik yoktu , sanırım ayrı satılıyor.
    Kumaşı çok güzel. havalandırmaları iyi. yazın Antalya'da terletmiyor.Yağmur da geçirmiyor.
    Cepleri yetersiz ve kullanışsız konumda.
    4.Kışlık Mont (belden kemerli uzun tip) Viyana'da Louis'den almıştım. Oldukca sıcak tutuyor, ancak az kullanabiliyorum.:Fermuarlı içlik var çıkarılabiliyor.
    Korumaları fena değil.Ama sırt koruma gene yetersiz.Takviye koydum.
    5.Eldivenler çok çeşitli, korumalı, yazlık kışlık.
    Elcikden kaymaması, ele iyi oturması, kışın üşütmemesi aradığım özellikler.
    Yazın da korumalı eldiven tercih ediyorum (uyduruk yazlıklardan ziyade)
    En sevdiğim Detlev Louis'in cafe race marka siyah deri eldiveniydi. 3 yıl kullandım, artık eridi ve attım.
    6.Bot olarak Yine louis den almış olduğum korumal ve sympatex ' li reflektörlü botum olsa da işe (hastane) geldiğim için kullanmıyorum. Çok da rahat değil ve terletiyor (sympatex olmasına rağmen)
    yıllardır yaz kış motorda yeşil kundura'nın sattığı yarım botları kullanıyorum. Aşık kemiklerimi kapatıyor ve yanlarda yastıklar var. Burun ince , taban makul kalınlıkda, vites kullanmada sorun yaşatmıyor.Bir tane eskittim 5 yılda, bir tane daha kullanıyorum ve indirimde çok ucusza bir tane daha aldım ilerisi için. (camel active)
    uzun yürüyüşlerde de (20km) asla yormayan bir bot bu.

7.Bandana, yüz rüzgar koruyucu ve balaklava lar (ipek ve coton olmak üzere) louis marka.Çok gerekli ve koruyucu.
    8.Boyunluk: hiç kullanmadım.. öneriler doğrultusunda almayı düşünüyorum. gerekli olduğuna inanıyorum.

9. Pantolon : en sona bıraktım. Çok güzel , korumalı ve özel kumaşlı bir pantolonum var, astarlı, sökülebiliyor. Alçor Honda, Antalya 'dan almıştım.
    İyi bir ürün, güven veriyor. Yan korumaları da ver ve beli oldukca yüksek.
    dizlik içten dizi rahatsız ediyor, içe ayrı bir dizlik (voleybolcu dizliği) takmak gerekebiliyor.İşde mutlaka soyunmak gerektirdiğinden kullanışlı değil. uzun yola saklanıyor.(shark)
    Bunun yerine yazın kadife ya da kot, kışın kalın deri pantolon kullanıyorum.(dizlikle)
    10.Yağmurluk: gene detlev lois marka tulum yağmurluk var. çok sağlam..ama henüz hiç kullanmadım. İnsan o an üşeniyor , planlayamıyor giyinmeyi.

Sanırım bu bilgileri paylaşırsak gereksiz şeyler almayız.Denenmiş ve İyi olan daha çok alıcı bulur.

Dostlukla.
    Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
    "Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . "

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet pantolonu varken neden dizlik.
    Bot yerine çizme daha iyi.Kaval koruması da var.Sizin adlığınız modelde burun koruma yeterli değil.