Göğüs kısmı koruma?

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında Emre Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Selamlar,

Cahilliğimi maruz görün çaylak olarak:)) ama deri montlara bakıyorum sırt ve dirsek korumaları oluyor genelde diğer kısımlar ise sağlam deri.Peki göğüs kısmı darbelere karşı tam olarak nasıl korunuyor.Tamam deri sürtünmeye karşı koruma sağlıyor ama ya darbeler? Bunun için başka ekipmanlar var mı aceba?

2. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  3. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Peki bu nasıl kullanılıyor? Yazın sadece bunu giymek yeterli mi ya da mont un altından giyilebiliyor mu?

4. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ya aslına kross için uretilmiş korumalar bunlar ama şehir içinde t shirt ustune giyen 1 2 arkadaşım var açıkçası ben guvenilir oldugunu dusunuyorum açıkta kalan yerin pek yok gibi fakat kalan bi yer olursa o zmn sıkıntı yaratır :) Duz bir deri mont altına giyilebilir bence ki bu işin uzmanı değilim belirtmek isterim sadece bu tip korumalar var gögüs için bildiğim

5. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Body armor dediğimiz korumaların çoğu kros amaçlıdır. Asfalt kullanımı için tavsiye edilmez, kaza anında kırılıp vücudunuza saplanabilirler. Özellikle asfalt için olduğu belirtilmiş armorlar yada sürtünmeye karşı etkili montlar ve ekipmanlar kullanılması gerekir.

İsmail ve Mehmet Akif bunu beğendi.
  6. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Body armor dediğimiz korumaların çoğu kros amaçlıdır. Asfalt kullanımı için tavsiye edilmez, kaza anında kırılıp vücudunuza saplanabilirler. Özellikle asfalt için olduğu belirtilmiş armorlar yada sürtünmeye karşı etkili montlar ve ekipmanlar kullanılması gerekir.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu arada korumalara verdiğiniz önem kadar eğitime de ağırlık verir alırsınız.sıfır tecrübe sıfır bilgi ile trafiğe çıkmazsınız umarım.Eğitim almayı düşünüyormusunuz.

8. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Selamlar,

Honda GS1 i aldım trafiğe çıkmadan da Rahmi Hoca ile uzun vadeli bir eğitim programı çıkarmayı düşünüyorum.Bu sırada fırsatım oldukça honda nın güvenli sürüşlerine de devam edeceğim.Ekipman kadar eğitim konusunda da takıntılıyım.Eğitim konusunda farklı tavsiyeleriniz varsa duymaktan çok memnun olurum.

İsmail bunu beğendi.