Göstergem değişti

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Armağan Pekatik tarafından paylaşıldı.

1. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    12.500 kmdeki göstergem devir saatim, bozulması sebebiyle sürat motorda garantiden değişti. km sayacımda sıfırlandı. Umarım satarken bir kuşku yaratmaz :(

2. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Km göstergeni değiştiğinde eski km sayacındaki km'yi bir yere kaydet dursun. Satacağın zaman, km göstergem değişmiştir dersin. Eski km değerini yeni km'ne ekler öyle yazarsın. Sorun olmaz merak etme.

3. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hatta bir "FairPlay" ödülü dahi alabilirsin bu davranışınla :)

Berkay Ömür ve İsmail bunu beğendi.
  4. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Fairplay levazımat milletimize :D:D Başka türlüsünü, alacak olan adam alır mı sence? Alması bir yana yutar mı sahtekarlığı? Yutsa da sonradan motorsikleti sürerken ilerleyen zamanlarda anlamaz mı zannedersin? Zaten "ekspertiz raporu" denen bir levazımat belgesi var. Araçların her nanesini biliyor. Araç ustaları zaten aracı bir kez sürdümü, o aracın mazisi baştan sona gözlerinin önünden bir bir geçer. Yine de resmiyet her zaman en sağlam iştir. Başka türlüsüne levazımat yok koçummm :):)

5. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Buradaki "koçum " ben mi oluyorum bilmiyorum ama senin neye alınganlık gösterdiğini anlamamk mümkün değil kardeşim. Biz birbirimize böyle hitap etmeyiz burada. Hele de kendimizden 20 yaş büyük birine hiç yapmayız.Etmeye kalksak bu lafların beybabası ve daha fazlası havada uçuşur. Yazdığım cümle sana hitaben değil, Armağan Bey'in senin yazına verdiği cevaba istinaden yapılmış bir espiriydi. Ama doğal eleme bu şekilde oluyor işte.

6. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    kardeşim benim ki de espri zaten. lafımı geri alıyorum özür dilerim. espriden anlamak veya anlamamak kişinin kendi kabiliyetine kalmıştır. bende sana şaka yaptım kardeşim. sen rahat ol.

7. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    bu arada henüz armağan beyi de tanıyamadım. belki dikkat etmedim. onu da söyliyeyim sana.

8. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Yazdıklarını okudum da bir şey anlamadım ama şu var ben sadece kendime yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yapmam. Kimseyi kuşkuda bırakmam. Zaten değişirken servis tarafından kayıt altına da alındı. Ancak bir buçuk parça lokal boyalı araçlardan huylanan insanlar var piyasada. Bu arada "levazımat" kelimesini yanlış kullanıyorsunuz gibi geldi.

Ben her zaman satarken düştüğünü, kalktığını, yattığını vs. söylerim. Varsın almasın. Kandırılmak hoşuna gidiyorsa o alıcının sorunu. :D

Mustafa_Karik bunu beğendi.
  9. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki