GPS montajı

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Umut Özçelik tarafından paylaşıldı.

1. Umut Özçelik

Umut Özçelik Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selamlar,

Kullandığım motorsiklet Kawasaki GTR yani touring, ancak touring motorsiklet başlığı olmadığı için buraya yazıyorum eğer hatalıysam kusura bakmayın...

Motorsikletime gps kiti taktırmak istiyorum, ancak montaj aparatı bulamadım hiçbir yerde...

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

2. oktay.fatih

oktay.fatih Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Umut bey.
    GPS cihazlarının motor için üretilmiş aparatları maalesef yok.

Ben şöyle bir çözüm buldum. Sizinle paylaşayım.
    Bisiklet mağazalarında gidona kolayca monte edilen lambalar vardır. Bunlarda gidona sabitlenen aparat ile lambayı birbirine tutturan tırnaklı bir mekanizma vardır. İnsanlar lamba çalınmasın diye sabit aparattan lambayı ayırır. Lambada kalan mekanizmayı lambadan ayırarak GPS cihazınıza ya da varsa GPS cihazının kılıfına monte edebilirsiniz. Motoru kullanacağınız zama gidonda sabit duran aparata GPS cihazını takarsınız. kullanmadığınız zaman kolayca çıkarırsınız.

Bahsettiğim biraz el mahareti gerektirir. Yapamazsanız bir tamirci kolayca yapar.

Hatta ben cep telefonu mağazalarında satılan ve araba için üretilen ayarlı-sıkıştırmalı cep telefonu tutacağının kafasını bisiklet lambasının gidon aparatına yapıştırdım bir düğmeyle tak çıkar kullanıyorum.

Aman dikkat: Nereye bakarsan oraya gidersin kuralı gereği gözünüzü GPS cihazının küçücük ekranı üzerinde tutmayın. Özellkle gün ışığında yansımadan dolayı ekran görünmüyor.

Umut Özçelik ve Bülent.Ö bunu beğendi.
  3. Umut Özçelik

Umut Özçelik Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki

oktay bey açıklamalarınız için çok teşekkür ederim,

kawasaki'nin orijinal gps aparatı ülkemizde bulamadım, ancak ebay'de mevcut ve fiyatı kargo dahil 90$ civarında...

ebay'den alışveriş yapmaya pek güvenmediğim için kendim halletmeye çalışıyorum...

4. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bence motorda gps cihazı pek gerekli değil özellikle çok dikkat dağıyıyor motosiklet kullanırken parmaklarınızı frene götürme zamanının bile çok çok önemli olduğunu düşünürsek bunun ne derece tehlikeli olduğunu anlarız.

5. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Kawasaki bayileri sipariş etseniz de getirtmiyorlar mı?

6. Umut Özçelik

Umut Özçelik Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    maalesef hayır...:(

7. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benim de soyle bir taktigim var;
    Endustriyel tip velcro (cirt cirt) aliyoruz ve gidon tarafinda begendigimiz yere yapistiriyoruz. Diger tarafini da su gecirmez pda cantalarina yapistiriyoruz. GPS'i pda cantasina soktummu islem tamam.

Yalniz hic tavsiye etmiyorum, cok dikkat dagitan bir cihaz. Sadece kulakligini kullanip cebinde tasisan daha iyi. Gidona takacaksan da sadece kirmizida beklerken bak.

8. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aynen katılıyorum. ayrıca her an birilerine tarif sorulabilir motorda