Grenaj Tamiri ve Boyası ?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Murat Koseoglu tarafından paylaşıldı.

1. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selam Arkadaslar

Grenaj tamiri ve boyası yapan tanıdıgınız bir yer var mı? .. Sol grenajı yaptıracagım da bizim buralarda yok .. dikiş atmak istiyormuş grenaja ama ümraniye tarafında var diyorlar bilgisi olan ve yardımcı olabılecek arkadas varsa sevinirim..

Hepinize güvenli sürüşler , iyi günler

2. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda
    Grenaj tamiri ve boyası yapan samimi arkadaşım sağlam biri var Ümraniye tarafında kendisi.

telefonunu alenen yazmıyorum reklama girmesin diye

sorunun hala devam ediyorsa özelden mesaj at yardımcı olurum arkadaşım sanada kazasız sürüşler

3. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam bu işlemi oto sanayi sitesindeki tüm tampon tamircileri yapmakta....

4. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda
    bence yanlış bi yönlendirme.eğer sadece dikiş diyosan eyw tamponcular yapar ama grenajında kırık çizik tamir/boya gerektiren parçalar var diyorsun Grenaj tamiri üzerine çalışan insanlara yönlenmelisiniz.Grenaj tamiri hassasiyet istiyen bi noktadır.ve malesef biçok insanın kulaktan kulağa şeklinde iyi diye bildiği sanayi ustalarının kullandıkları malzemeleri yaptığı işçiliklerin perde arkasını görseniz bir daha sanayiye gitmezsiniz.

Heleki şu devirde eline fiber kalıbı boyayı alan grenaj tamircisiyim diye geçinirken.

İlk mesajı dikkatli okuyamadığımdan ümraniye kısmına dikkat etmemişim.Bu taraftada bu işi yapan dürüst insanlar var MOTOAS Bahçelievler Apo usta 212-5561855 telefon numarası
    Zaferin arkadaşıyım dersen yardımcı olurlar.

illede sanayi diyorsanda

hakan usta cmax motor a.ş. - bostancı oto sanayi.
    hasan usta 2. kısım maslak atatürk oto sanayi

5. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda

6. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Hocam bu grenaj nedir? motorun çekme yapmasını sağlayan bir parçamıdır? yada motora şanzımana zarar veren bir parçamıdır da bu kadar uzmanlık ister? ben grenajlarımı tampon tamircisinde yaptıordım oto boyacısında boyattım ve gayette memnunum sorunb nedir anlamadım? iki plastik kaplamayı hayati bir parça yapıpta arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim. Ankarada çok gördüm grenaj tamircisiyim diyenleri. Benim boya dahil 50 tl ye yaptırdığım grenajın sadece tamirine 150 tl isteyenleri.. neymiş efendim aerodinamik yapıyı bozqarmış onların yaptiği... şükür öyle bir şey yaşamadım... Bu sebeple sadece grenaj tamircisiyim diye geçinenler, değil yaptığı işin fazlasını istemiyen düzgün ustaları tavsiye ederim..

Ayrıca o beğenmediğiniz sanayi ustalarının yaptığı işçiliği şu an çok özendiğimiz avrupalılar yapamamakta bunuda düşünün....

7. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

ortamı germeyelim arkadaşlar herkes fikrini söylüyor sonuçta birinin işi görülsün yeter

8. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Hocam benim ortamı germe gibi bir niyetim yok. Otomotiv sektöründe sanayisinden yetkili servisine, basit bir imalathanesinden motorlu araç fabrikalarına kadar hemen hemen tüm yerlerde çalıştım. Sanayidede döndürülebilecek üçkağıdı bilirim servistede fabrikalarda.. ha hayati bir parçanın tamiri dense idi örneğin eğilen bir maşanın düzeltilmesi haliyle karşı çıkardım çünkü risk teşkil etmektedir parası ne olursa olsun değiştirin derdim ama sonuçta bu parça grenaj. Plastik bir kaplama buna grenaj tamircisininde kullanacağı metod aynıdır tampon tamircisininde fibercininde. Teli ısıtıp çatlak veya kırık parçayı birbirine birleştirir arkasından fiber döker ön tarafını boyaya hazır hale getirir verir. İşlem bundan ibaret. Oto boyacısıda 2 veya 3 kat macunu atar astarı boyası verniği vs resini vurur ve montajı yapılır bu iş bundan ibaret... En kötü ihtimalde macun kavlar boya atar ki buda hayati bir risk taşımaz... İşte benim anlamadığım nokta burada başlıyor. böylesine basit bir işlem nasıl hayati önem teşkil ediyor ve ben nasıl bir yanlış yönlendirme yapıyorum anlamadım.

9. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda
    İyide hayati risk taşıyor diye bi ibare kullanmamışımki? dikkatli okursan önem gerektiren hassas parçalar demişim.Her işi ehline yaptırman lazım o önemsemediğin plastik parça dediğin şey milyarlarca para ediyor bunuda gayet iyi bilirsin.ve nasıl üzerine giydiğin kıyafet seni gösteriyorsa Motorunda grenajlarındır kendini gösteren.Bi işi ehli birini yaptırmak için o işin illa çokmu önem arzetmesi gerekki? (bkz. a hayati bir parçanın tamiri dense idi örneğin eğilen bir maşanın düzeltilmesi haliyle karşı çıkardım çünkü risk teşkil etmektedir) yanlış mantık kuruyorsun arkadaşım.her işi ehline yaptıracaksın kimse sanayi ustaları kötü demiyor kimse burda tamponcu bu işi yapamazda demiyor Kendinde yazmışsın ne güzel işte atar patlar çatlar diye bu bi ihtimaldir, risk faktörüdür demek istediğimizde bu risk faktörünü en aza indirgemektir.Çok düz mantık.

Son olarak unutmaki bu 'önemsiz' işlem bişeyin orjinalliğini maximum koruma işlemidir.
    O önemsemediğin alt tarafı plastik parça dediğin parçanın bu tip makinalarda alım/satımda nekadar fiyat kırdığınıda bilmen gerek.

Mustafa GÖNÜL bunu beğendi.
  10. barisdinc1

barisdinc1 Yeni Üye

Oto Sanayinde var 2-3 kez grenaj yaptırdım ve boyattım hem işçiliği çok iyi idi hem de fiyat makul . Çok memnun kaldım.

11. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lütfen forum kuralları gereği kendinizi tanıtan konu açınız forum kurallarını yerine getirmeden bu reklam tarzı bir mesaj daha atarsanız hesabınız tarafımdan banlancaktır!

Onur Filiz ve Şenol SEL bunu beğendi.