gsr 600 ve cbf 600

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Sinan Kalafat tarafından paylaşıldı.

1. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Merhaba, 2. el gsr 600 veya cbf 600 düşünüyorum. 0 km bir yamaha xj 6 diversion da hoşuma gidiyor. Yamaha x max 250 vardı sattım daha büyük bir motora heveslendim. Ancak ağırlıklı kısa mesafe şehir içi kullanıyorum. Forumlarda uzun yol için cbf şehir için gsr önerildiğini gördüm. Bunun nedeni nedir? cbfdeki grenaj rüzgara karşı bir avantaj diye mi böyle söyleniyor? Benim için manevra kolaylığı, yakıt tüketimi önemli. Daha seri olsun diye bir derdim yok. Servis ve yedek parça yaygınlığını veya ucuzluğunu da bir avantaj sayarım. Tecrübeli arkadaşların fikrine ihtiyacım var.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizi daha detaylı tanıyabilirsek daha verimli yardımcı olabiliriz.

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Sinan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Bende 15 gün önce xmax imi satıp sıfır bir cbf 600 SA aldım. Ama almadan önce cbf 150 ile biraz km yaptım. Ayrıca Ara Teori, Ara Kontrol ve Ara Yol eğitimleri aldım. Cbf 600 güzel bir motor ancak scooter le aralarında dünyalar kadar fark var. Eğer Vitesli motor tercüben yoksa sana tavsiyem cbf 150 veya ybr 125 ile acemiliğini atman. Eğitimide mutlaka alman gerek.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sinan bey hoşgeldiniz, bu konuda kendinizi tanıtmanız gerekiyor. ama siz burada almak istediğiniz motosikletler ile ilgili bilgi istemişsiniz. burayı görmüyormuşuz gibi başka bir yerde aynı şeyi yazmışsınız. lütfen burada kendinizi tanıtırsanız, size daha fazla yardımcı olabiliriz.
    anlayışınız için teşekkürler.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şu ana kadar sukuter kullanmışsınız.
    Şimdi ise Motosiklete geçmek istiyorsunuz değil mi.Ve hemen hızlı iki motor arasında tercih yapmak istiyorsunuz.
    Neden bu kadar acele diye sorsam.

6. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Foruma yeni girdim, başka yerde sonra değil önce yazdım. Ege başlığı altında yazmışım düzeltmek için buraya tekrarladım. Tanıtmaktan kastınız nedir? Benle ilgili bilgileri profilime girmiştim. 44 yaşında dr.um.3.5 yıldır yamaha x max 250 kullanıyorum. Tabii aslında arabam var.

7. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Cevap için sağolun. 10 defa motor al sat filan zor geliyor, bir tane doğru dürüst birşey alıp gerekirse yavaş yavaş öğrenir eğitimine filan da fırsat olunca giderim diye düşündüm. Arabam filan var zaten. Motor kullanmak hoşuma gidiyor. Daha uzun yola hiç gitmedim.

8. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Erol Bey'e verdiğim cevap gibi, yani al sat değiştir geliştir filan zor geldi. Arabam var. İyi bir şey alıp zaman zaman kullanmak, gerekirse eğitimini de eklemek düşüncesindeyim. Ama dediğim gibi tecrübeye kulak vermek istedim.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Bakınız mesajınızda da yazdığınız gibi alıp satmak zor gelmesin.
    Sizin eğitiminiz en uzun ve zor eğitimlerden biridir.
    Siz mezun olduğunuzda hemen belli bir alanda uzman olup hemen en iyi yerde yazıhane açabiliyormusunuz.
    Bu bir süreç ve işlemesi lazım.
    Bunun için acele etmeyin.Bu süreç size zor gelmesin.Sizler bilginizle ve ellerinizle hayatınızı kazanan rol model kişilersiniz.Bu yüzden yavaş ve emin adımlarla ilerleyiniz.
    Eğitimlerinizi alın ve alın satın yenisini alın yine satın.Ve eğitimli bir sürücü olarak daha keyfle daha zevkle araç kullanın ve ALLAH ta izin verirse torunlarınıza gezdiğiniz gördüğünüz yerleri anlatın.

Sinan Kalafat bunu beğendi.
  10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sinan bey, yazdığınızın önce veya sonra olması önemli değil. sadece iki konuda aynı şeylerden bahsettiğiniz için bu uyarıyı yaptım. ayrıca profil bilgilerinizi girmeniz yeterli değil, forumdaki tüm üyelerin sizi tanıması önemli, burası sanal bir topluluk ama kiminle muhattap olduğumuzu bilmemiz herkes için en doğrusudur.
    Motosikletforum ailesine hoşgeldiniz.
    Keyifli sohbetler dilerim.

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

12. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

Tabii aslında arabam var.,,,
    Arabam filan var zaten,,,,,
    Arabam var,,,

hocam merak ettim her mesajında arabam var yazmışsın arabanızın markası ve modeli merak işte,,

13. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldiniz Sinan bey...Bu konuyu "Ege bölgesi" topiğine açmışsınız,yanlış yerde açtığınız için buraya taşıdım,açtığınız aynı konu'nun ikincisini ise kaldırdım...;)Kendinizi tanıtırmısınız derken, yaş,meslek,ikamet ve motorsiklet tecrubenizi kastediyoruz...;)

Sorunuza gelince:
    1)GSR 600 sport (Racing)tipi bir motorsiklet...Hız ön planda konfor ikici planda...;)

2)CBF 600 NAKED (Enduro ile Touring) karışımı bir motorsiklet'tir...Hem şehir içi hemde Uzun yol için yol seçmeden rahatlık ile gidebileceğiniz bir motorsiklet...;)

Önemli olan motorsiklet'ten sizin ne beklediğiniz ve ne istediğiniz...Amacınıza göre motorsiklet alırsanız hem motorsikletin de kendinizin de sınırlarını zorlamamış olup sık sık motorsiklet değiştirmek zorunda kalmazsınız....;)

Arkadaşlarımın yazdığı şeylere sonuna kadar katılıyorum...Hayatınızın ve sağlığınızın yedeği yok,o yüzden düşük cc motor alıp,adım adım yükseltmek daha mantıklı....;)

Keyifli forumlar...:)

14. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Öğreniyorum Özgür Bey, her an yeni bir şeyin farkına varıyorum, artık acemiliğimize verin

15. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Demek istediğim ille de motorla gitmek zorunda değilim. Her sabah havaya keyfime gideceğim yere kılık kıyafete veya yanımda kimin geleceğine göre seçme şansım var. Taşıt sıkıntım yok ama motor kullanmak hevesim var. Bu nedenle yine motor alacağım. Yanlış anlamayın. Ama madem sordunuz Bir RAV 4 extra ve bir Auris elegant var.

16. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    GSR 600 de bir naked, hiç grenaj yok, pek spor sayılmaz diyeceğim her ne kadar konuya yeni vakıf olmaya çalışsam da. Bilgiye teşekkür

17. Sinan Kalafat

Sinan Kalafat Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Hoş bulduk, valla arkadaşlar bugün bir motorsikletçi arkadaş dedi ki: Bir camiide bir de motorsiklet sayesinde her kategoriden inasanlar birlikte olurlar. Bunu teyit ettiniz. Onlarca arkadaşın gösterdiği yakınlık ne kadar güzel. Hepinize selamlar

18. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hocam sen bir de gezileri, toplantıları, yemekleri, eğitimleri görsen :)

19. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Pardon Ben GSX 600 ile karıştırdım...:)

20. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tabiki öğreniyorsunuz, sadece bize birileri yol gösteriyor, biz de birilerine göstermeye çalışıyoruz.