gsx r750 acil yardım

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında mustafa_celen tarafından paylaşıldı.

1. mustafa_celen

mustafa_celen Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    sanırım doğru yere konu açtım. arkadaşlar 2004 model gsx r750 alacağım. ancak suzukilerin piyasasını fazla bilmiyorum. makina temiz, sadece sola yatması var, onu da orjinal parça ve boya ile hallettiler. benim kullanmam için çok ii bir motor (temizliği bakımından). 15 binde ve yaklaşık 4 yıl rahatlıkla kullanabilirim. ancak bu motoru almam konusunda tavsiyeniz ne olur. satarken (belki 2-belki 4 yıl sonra) elden çıkarabilirmiyim. çünkü suzuki biraz daha geri planda sanırım honda yamaha ön planda kalıyor. ayrıca parça sıkıntısı da var ve bu yüzden fazla yanaşan olmuyor diyorlar. benim için parça sıkıntı olmaz ancak dediğim gibi

1- satmaya kalkarsam elden çıkarabilirmiyim (veya çok zarar yaparmıyım) avantajı dezavantajı ne olur?:confused:

2- almamı tavsiye edermisiniz artısı eksisi nedir?:confused:

3- piyasası nedir?:confused:

acil olarak ayrıntılı bir şekilde bilgili arkadaşlar cevap yorum yazarlarsa çok memnun olurum. herkese teşekkürler :)

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Evet güzel motor, 135 beygir zannediyorum. 125 cc 15 beygir bir motordan buna geçmek senin için biraz tehlikeli olabilir diye düşünüyorum. Yanılmıyorsam daha yine bir kaza geçirmiştin. O kazayı bu motorla yaptığını düşünemiyorum. Ama iyi bir eğitimle bu motora tabiki binebilirsin.

mustafa_celen ve Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğitim almadan 15 bg den 135 bg çıkmak ne kadar doğru sizce.
    Hayat bu kadar ucuz mu değmez mi bunca güzellikleri yaşamaya.
    Şimdi diyeceksiniz ki Tokatta eğitim veren yer yok.
    Evet Trabzon da da yoktu ama Özgür kardeşim uçağa atladı eğitime geldi.
    Şimdi Fazer 6 kullanıyor.
    Erol başkanımla tanıştığımızda altında 250 lik sukuteri vardı eğitime geldi şimdi Fazer 8 kullanıyor ve O.M.M de üst seviye sürücü oldu.
    Eğitim alınmamasının mazereti olmaz olmamalı.
    Ve asla ben eğitime vereceğim para ile iki depo benzin daha fazla alırım düşe kalka öğrenirim demek olmaz.
    Olmamalı.
    Düşe kalka motosiklet sürmek öğrenilmez sadece acı çekersin.
    Amerikayı yeniden keşfetmenin de alemi yok.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hey gidi hey, daha ne kadar çok eğitime ihtiyacımız var... İnsan motosikleti sürdükçe bunu daha çok anlıyor...
    Umarım herkeslerde anlar :)

Erol ve Şenol SEL bunu beğendi.
  5. mustafa_celen

mustafa_celen Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    evet ben zaten önceden beridir söylediğim gibi motosiklet kullanılacaksa eğitimi alınmalı diyorum. ancak motoru ben şu anda alıp yazın kullanmayı düşünüyorum. zaten yaza doğru eğitime de katılacağım. ayrıca zaten eğer istediğim şekilde bulabilirsem 600 f alacağım. ancak karar vermemde yardımcı olması bakımından bu konuyu açtım. işin ciddiyetinin farkında olduğumu düşünüyorum ;). düşe kalka motor kullanmanın çok akıl karı bir iş olmadığının şiddetle savunucusuyum çünkü motor kullanmak otomobil kullanmaya benzemiyor, yapılan hatanın telefisi çok zor oluyor. :) tavsiyeler için teşekkürler. suzukiden anlayan arkadaş varsa sorumu değerlendirirse ayrıca sevinirim. :D

6. mustafa_celen

mustafa_celen Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    araştırmacı davranışın çok taktire şaayan:D;) uğraşların ve yorumun için ayrıca teşekkür :)

7. omer41

omer41 Yeni Üye

Sn daha bu ufak cc lerde motoru yatrmayı biliyor musun ki büyük ccleri rahatlıkla kullanabileceksn ve yatırablcksn dönemeçlerde.UNUTMA İyi bir sürücü motoryla oynar motor onla dğl

8. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    çok yakışılı bi motosiklet.her malın alıcısı vardır hiç merak etme ne motorlar satılıyor.ben şiddetle tavsiye ederim eğitimden sonra tabiki her motor kullanıcısının tatması geren bir duygu ;)