Guney amerika .. 21 ulke - 45000km

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Ata Khan tarafından paylaşıldı.

1. Ata Khan

Ata Khan Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW

Merhaba, benim adım Ata Khan. 49 yaşındayım ve niye gençken seyahat edin; çünkü, yaşlanınca şansınız olamayabilir dediklerini şimdi anlıyorum. Ben de sizlerin çoğu gibi işi gücü olan, çocuk sahibi, 09:00-17:00 saatleri arasında işine giden, düzenli hayat kurmuş biriydim. Ama en önemlisi hayalleri olan bir çoğumuz gibi. Geçenlerde okuduğum bir yazi aklımı başıma getirdi. Hayat mücadelesinin bana kim olduğumu unutturduğunu, hayallerimi yavaş yavaş erittiğinin farkına vardım. Bu hiç hoşuma gitmedi, 30 sene evvel ben böyle bir insanmıydım? Ve anladım ki hayellerimi gerçekleştirmenin yegane yolu uyanmaktı. Sonra kararımı verdim.
    İşimden istifa ettim. Şimdi motorsikletimle dünyayı dolaşacağım, yeni insanlar görüp, yeni yerleri keşfedeceğim. Ama en önemlisi kendime ve dünyaya daha faydalı, insanlara ve doğaya daha duyarlı biri olacağım.
    Bu tabiki kolay değil ama imkansızda değil. Önemli olan hayattan ne istediğimizi bilmek. Ondan sonrasi çorap söküğü misali..
    Şu anda bu maceranın planı ile meşgulüm. İlk önce hayatımı yeni geleceğe göre ayarlamam gerekiyor.Şimdiye kadar sahip olduklarımı (bir çoğu gereksiz şeyler) teker teker satıyorum. Çok sevdiğim kamyonumu dün sattım. Evimi kiraya verip, çok gerekli şeyler haricinde masraflarımı tamamen kıstım. Belli bir bütçe hazırlamaya başladım ve bunu titizlikle takibe aldım. Şu anda hazırlanmak için 3 ayım var önümde. Hayatımın serüvenine hazırım yani. Öyle heyecanlıyım ki, sanki içimdeki çocuk tekrar uyanıyor. Yazdıklarım içinizdeki çocuğa biraz hitap ediyorsa veya bu hayeller içerisindekilerin bir kısmını bile paylaşıyorsanız lütfen serüvenimi takip edin. Yazacağınız bütün görüşlerinize açığım ve saygıyla karşılıyorum.

Saygılarımla

Ata KHAN
    Ilgilenen arkadaslarim sayfamdan veya facebooktan gelismeleri izleyebilirler.

2. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hayirli yolculuklar, buyuk cesaret valla :)

3. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Genç kalmakta kararlı olduğunuz kesin :)
    Öncelikle vermiş olduğunuz cesaretli karar için sizi tebrik ederim,dilerim herşey gönlünüzce olur.

Size şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim

4. eseroglu.m

eseroglu.m Yeni Üye

tekere kuvvet

5. tolga.sensoz

tolga.sensoz Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    SAyın Atakhan ,gezi yi yapabildin mi?
    Birde keşke daha ucuza alabıleceğin ve az yakan bir motor secseydın,inan bana seçtiğin alet doğaya bildiğin pek çok aletten daha zararlı(egzoz emisyonu açısından),bunların dısında umarım ruyalarını gerceklestırmıssın veya gerçekleştiriyorsundur,1 sene geçmiş,merak ettim.

6. B.Hurkan.Çoban

B.Hurkan.Çoban Üye

Motosiklet:
    Honda
    BAK BENDE MERAK ETTİM , guzel bir amaç ugruna bişeylere dur demek gerekiyor bazen.. Adam doğru olanı yapmış. Dunya'ya sadece X firmasında ömür bitir , devletin sana verdiğine tamaa et , sonra bi çocugun olsun kalan ömrünü ona ada, sonrasıda malum hastalık , eklem ağrıları falan flan derken , bakmışsın beyazçarşafa burunmuşsun... Bazen bunu düsünerek cesaretli olmalıyız. Hayatı çalısarak ve yaşlanarak değiL;HER GÜNÜMÜZÜ SON GÜNÜMÜZ GİBİ YAŞAYARAK GEÇİRMELİYİZ..
    Birgun aklına gelirde bu forumu okursa helal olsun diyorum, yüreğine sağlık... :harika:Bir çoğumuzun cesaret edemediği birşeyi başarmış....

7. Okyay Şahin

Okyay Şahin Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merak ediyorum çoluk çocuğu ne yapmış, evi kiraya vermiş hanım çocuklar nerde? Biz nereye koyacağız çoluğu çocuğu :)

Mesut Nalbantoğlu bunu beğendi.
  8. B.Hurkan.Çoban

B.Hurkan.Çoban Üye

Motosiklet:
    Honda
    :islik:

goksel ozdogru bunu beğendi.
  9. omer faruk Asan

omer faruk Asan Yeni Üye

Ne oldu acaba ??

10. krcn1985

krcn1985 Yeni Üye

Motosiklet:
    Ducati, Aprilia, Kanuni
    bir motor bir hayat yeni yerler yeni yüzler herkesin hayali bu olsa gerek hayırlı yolculuklar