Guney amerika yolcusundan hepinize selam olsun.. 21 ulke - 45000km

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Ata Khan tarafından paylaşıldı.

1. Ata Khan

Ata Khan Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW

Merhaba, benim adım Ata Khan. 49 yaşındayım ve niye gençken seyahat edin; çünkü, yaşlanınca şansınız olamayabilir dediklerini şimdi anlıyorum. Ben de sizlerin çoğu gibi işi gücü olan, çocuk sahibi, 09:00-17:00 saatleri arasında işine giden, düzenli hayat kurmuş biriydim. Ama en önemlisi hayalleri olan bir çoğumuz gibi. Geçenlerde okuduğum bir yazi aklımı başıma getirdi. Hayat mücadelesinin bana kim olduğumu unutturduğunu, hayallerimi yavaş yavaş erittiğinin farkına vardım. Bu hiç hoşuma gitmedi, 30 sene evvel ben böyle bir insanmıydım? Ve anladım ki hayellerimi gerçekleştirmenin yegane yolu uyanmaktı. Sonra kararımı verdim.
    İşimden istifa ettim. Şimdi motorsikletimle dünyayı dolaşacağım, yeni insanlar görüp, yeni yerleri keşfedeceğim. Ama en önemlisi kendime ve dünyaya daha faydalı, insanlara ve doğaya daha duyarlı biri olacağım.
    Bu tabiki kolay değil ama imkansızda değil. Önemli olan hayattan ne istediğimizi bilmek. Ondan sonrasi çorap söküğü misali..
    Şu anda bu maceranın planı ile meşgulüm. İlk önce hayatımı yeni geleceğe göre ayarlamam gerekiyor.Şimdiye kadar sahip olduklarımı (bir çoğu gereksiz şeyler) teker teker satıyorum. Çok sevdiğim kamyonumu dün sattım. Evimi kiraya verip, çok gerekli şeyler haricinde masraflarımı tamamen kıstım. Belli bir bütçe hazırlamaya başladım ve bunu titizlikle takibe aldım. Şu anda hazırlanmak için 3 ayım var önümde. Hayatımın serüvenine hazırım yani. Öyle heyecanlıyım ki, sanki içimdeki çocuk tekrar uyanıyor. Yazdıklarım içinizdeki çocuğa biraz hitap ediyorsa veya bu hayeller içerisindekilerin bir kısmını bile paylaşıyorsanız lütfen serüvenimi takip edin. Yazacağınız bütün görüşlerinize açığım ve saygıyla karşılıyorum.
    Saygılarımla
    Ata KHAN

Ilgilenen arkadaslar sitemi buradan izleyebilirler.
    www.motovelesbit.com veya www.facebook.com/motovelesbit

Son düzenleme: 1 Eylül 2013
    Bilgin Turan bunu beğendi.
  2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Cesaret ister....

Bence bravo

3. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Agzim acik bir sekilde yazinizi okudum. Helal olsun ne denirki baska

4. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hocam, gerçekten bravo :)
    Daha önce ki gezilerden takip ettiğim kadarıyla genelde böyle uzak noktalara gidenler daha az teknolojik motorları tercih ediyorlar. Aslında kendi belirttikleri nokta da haklılar; sofistike motorları ekvador'un dağ kasabasında tamir ettiremezsiniz ama karbüratörden herkes anlar. Ama bana sanki bu noktada sorunsuzluk öne çıkıyor gibi geliyor. Motosiklet teknolojisi ilerledikçe motorlar sorunsuzlaşıyor. Yani 2000 model bir motorun sorun çıkarma şansı 2013 olana göre çok daha yüksek.

Bu durumda, siz zaten bu işin hesabını yapmışsınızdır; 1200GS mi tercih edeceksiniz ?

5. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    çoluk çocuk kısmını nasıl halletiniz orasını merak ettim:))

Mehmet CINBIL ve Mehmet Akif bunu beğendi.