Güvenilir kilit ve alarm markası

Konu, 'Motosiklet Aksesuarları' kısmında Hüseyin KOÇ tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Arkadaşlar,
    Kullandığınız ve memnun olduğunuz kilit ve alarm markası ve özelliği tavsiyeniz var mı? Alacağım scooter için zincir kilit düşünüyorum. Ancak seçenek çok. Güvenlik düzeyi çoğunda belirtilmemiş. U kilit de uygun mudur? Scooterlar için taşınılabilirliği var mıdır?
    Açıkçası zincir kilit(ev ve uzun süreli parklar için) ve alarm(kısa süreli parklar için) ikilisini düşünüyorum. Ancak markaların tamamına yabancıyım. Çok araştırdım ama belli bir marka bulamadım forumda. Ne gibi özellikler içermelidirler?
    İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Ekleme: Luma, oxford, master lock ve trelock genelde karşılaştığım markalar. Ancak 3500 liralık skutır için 300 liralık kilit çok değil midir? Örneğin 9 mm kalınlıkta, 1,5 m'lik bir oxford marka zincir iş görmez mi(85 lira)? Teşekkürler.

2. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Masterlock bu iş için ideal. Yapabileceğim tek tavsiye aldıgın kilidin anahtarı yuvarlak uçlulardan olmasın.

Aslında ne takarsan tak o motoru çalmak isteyen kırar alır. Zaten bu işin amacı adamlara vakit kaybettirip birinin onları gorme ihtimalini arttırmak. Emin ol ki hırsızlar kilit firmalarının AR-GE lerinden daha cok calısıyor :)

Zamanında araştırdıgımda boyle tek kablo gibi kilitler degilde asma kilitleri onemislerdi resmini koyuyorum.

Buna bir de saglam yuksek karbon içerikli bir zincir alırsan iş görür tabii bunun yanında br de motorda taşıma derdi var.

3. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Zaten o yuvarlak anahtarlar çok saçma. Dolap anahtarı gibi. Uydurmak kolay gibi.
    Bu arada you tube malesef asma kilit tarzı kilitlerin nasıl kolayca açılabileceğini anlatan videolarla dolu.
    Şifreli kilidin açılması ise 1 saniye sürmüyor. şaştım.

4. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    benide motor alınca en çok düşündüren konu bu olacak eminim....

5. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Bir göz at istersen. Master Lock'ları nasıl açıyor adam. Tabi bunla kilitte uzmanlaşmış insanlar ama buna benzer bir kilide ne kadar güvenilebilir? Demir makası ile kolayca kesilemeyecek bir zincir ve kilit ikilisini bulmak gerekecek.

6. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    benim yan binada bi honda cbr 600 var. adam sokakta kaldırıma bırakıyo. arka tekerden bi zincir geçiriyo o kadar. hiç konuşma fırsatım olmadı adamla ne önlemlerin var diye. çünkü bende alınca onun yanına bırakmak zorunda kalabilirim

7. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Ya aslında baştada yazmıştım hepsi acılıyor sadece en uzun zaman kaybettirecek olanı bulmak. Ben bunun en kolay yolunu şöyle çözdüm. Kasko yaptırarak valla yoksa bunu dusunmekten insanın kafası agrıyor.

İstedigin marka kilidi google da " How to crack " diye aratırsan hepsi cıkar hemde anlatımıyla :) Ama masterlock bu işe en cok onem veren firma diye dusunuyorum . AR-GE ye önem veriyorlar.

8. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    kaskosuz motora binmek benim için imkansız diyebilirim. uyku girmez gözüme :)

9. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    o zaman şöyle de bir soru yöneltelim. 3.500 liralık scooter'a kasko olur mu acaba, olursa kaça olur? mesela, sizin motorun değeri nedir, kaça kaskolattınız?

Ekleme yapayım. Araç kaskomu yapan KOÇ Allianz'ı aradım az önce. 5000 liradan ucuz motosikletlere kasko yapılmıyormuş.
    Zincir kilit ve alarm ikilisi yeterli görünüyor. Master lock kilit için karar kıldığım marka. Bir de alarm markası öğrendim mi tamamdır.

10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Ana sayfamızda sponsorlarımızdan İLKER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİNİN linki var. Her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Murat Gül'le görüşebilirsiniz. Cep telefonu 0533 284 05 04 Selamımı söylerseniz her türlü konuda yardımcı olur.

11. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Bunu öğrendiğim de iyi oldu.

12. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    MTS alarmlı disk kilidi alacaktım ancak kullanıcı şikayetleri ve satıcı tavsiyeleri üzerine Bumper marka disk kilidi aldım. 10mm pimli, parlak sarı renkli. İspanyol malı. Oldukça güven veriyor. Ayrıca Oxford Barrier 163 zincir kilit aldım. 1,5 m uzunlukta ve 10mm kare zincirli. 4 anahtarlı (1'i ledli aydınlatmalı). Tavsiye ederim. Oxford İngiltere markası ancak Çin'de üretiliyor(herşey gibi).

13. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Motorum için Bumper (ispanyol) disk kilidi, Oxford 163 zincir kilit(ingiliz) (10mm, 1,5 m) ve montajsız, titreşim algılayıcı alarm(çin) kullanmaya başladım. Hepsinden oldukça memnunum. Tavsiye ederim.
    Hırsıza kilit dayanmaz ama inşallah yeterli olur.