Güzel bir yazı...........yazan bayan arkadaşı tebrik ediyorum.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

 1. Şenol SEL

  Şenol SEL Site Müdavimi

  Kayıt:
  27 Şubat 2009
  Mesajlar:
  9.462
  Beğeniler:
  9.030
  Şehir:
  Altıntaş Mudanya - Bursa
  Motosiklet:
  Yamaha
  Ben dürüst, hiç kanuni suç işlememiş, vergisini muntazam ödeyen, trafik kuralları dahil her türlü kanun ve kurala uyan bir vatandaşım. Bir şahsa hakaretim bile yoktur... Ama başkaları tecavüz ediyor, alkollü araba kullanıp sakat bırakıyor, insan öldürüyor, hırsızlık yapıyor.v.s... Ben onları vergimle hapishanede besliyorum ve çıktıklarında da mutlaka onlara iş veriyorum, ayrıca a ramıza alıyorum ki tekrar tecavüz etsinler, sakat bıraksınlar, öldürsünler.

  Ben de düşünüyorum, aklediyorum ve sistemde yanlışlar buluyorum. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla çalışıyorum, yazıyorum, oy veriyorum... Ama başkaları bölüyor, dağa çıkıyor, bomba atıyor, ağlamayana meme yok diye kırıyor, döküyor ve öldürmeye devam ediyor... Ben onların maaşını ödüyorum, liderlerini besliyorum ve kardeşlerimi öldürdüğü için affetmeye zorlanıyorum.

  Ben tek çocuk sahibiyim. Doğuramadığım için değil. Sevgimi, ilgimi, bilgimi ve maddi gücümü en iyi şekilde bu insana yatırıp, onu onlarca insana bedel, akıllı, manevi değerler üretebilen ve yaşatabilen, kutsal sisteme saygılı bir insan yapmak istediğim için... Ama başkaları 10’larca çocuk dünyaya getiriyor. Korunamadıkları için değil. Sayısal üstünlük sağlamak için. Sevmiyorlar, ilgilenmiyorlar. O çocuk dağa çıkıyor, o çocuk kapkaç yapıyor, o çocuk tinerci oluyor, o çocuk okumadığı için özgür olamıyor ağasına maraba oluyor yada bakamadıkları için dedesi yaşındaki birisine 13 yaşında satılıyor ve 14 yaşında oda doğurmaya başlıyor...

  Sonra benden o insanlara merhamet duymamı ve benden alınan vergiler onları beslemeye yetmediği için ayrıca çocuklarını okutmamı istiyorlar. Ben marabaların kızlarını okutayım ki ağaları kendi kızlarına kilolarca altın takılan 40 gün 40 gece düğünler yapabilsin. Evlerini ısıtıyorlar benim vergilerimle ya da kimbilir o kömürleri satıp sigara parası yapıyorlar. Oysa ben bu kış zamlı doğalgazı nasıl ödeyeceğimi düşünüyorum. Onlar 10’ar 10’ar doğurduğu için işsiz kalıyorlar ve batıdaki fabrikaları doğuya taşımaya zorluyorlar. Öyle ya merhamet etmek lazım. Batıdakiler işsiz kalsada olur malum onların sesi çıkmaz. Oysa toprak reformu, aşiretleri çözmek kimsenin işine gelmiyor. Çünkü oy için 10 000 insanı ikna etmek kolay değildir ama ağasını ikna etmek kolaydır.

  Ben daha maaşımı alma dan vergim kesiliyor... Ama başkaları vergi ödemiyor ve sık sık affediliyor. Benim maaşım belli. Ama stadyumda sünnet düğünü yapanın geliri nasılsa belli değil. Oysa biz evlendiğimizde düğün bile yapamadık.

  Biz evlendiğimizde alacağımız mobilyalarla doğaya zarar vermişizdir endişesi ile nikaha gelen herkese şeker yerine yüzlerce ağaç fidanı dağıttık, doğadan aldığımızı doğaya geri verelim diye... Ama başkaları ormanı yakıp yerine ev yaptılar, sattılar, kiraladılar, zengin oldular ve 2B ile affoldular.

  Benim babam ev alabilmek için 12 sene aynı işçi parkası ve pençeli ayakkabısı ile gezdi Çok şükür şimdi evleri var... Ama başkalarının babası devletin arazisi üzerine gecekondu yaptı şimdi mütahite sattı ve bir sitede 60 dairesi var.

  Ben dişimi fırçalarken suyu devamlı kapatıyorum. Meyve yıkadığım suyla balkonu yıkıyorum..v.s. Malum suyu israf etmeyeceğiz ya... Ama başkaları golf sahaları yapıp çimleri için tonlarca su kullanıyor. Yada biryerlerde kaçak kullanıp para vermiyorlar.

  Ben bakanımızında tavsiyesine uyarak saçımı havluyla kuruluyorum. Ayrıca Maliye bakanımızın kızına katkısı olsun diye evlerimizi tasarruflu ampullerle donatıyoruz. A+ makinelerimiz var... Ama başkaları kaçak elektrik kullanıyor ve faturalarını ben ödüyorum.

  Ben sağlık sigortamı istemesem bile ödüyorum... ama başkaları yeşil kartla gidip benim paramla muayene oluyorlar. Gerçekten ihtiyacı olana son kuruşuna kadar helal olsun. Ama bu ülkede kaç milyon yeşil kartlı var? Kaçı hak ediyor ?

  Ben sabrediyorum, bir yaratıcının var olduğuna bunların bir imtihan olduğuna inanıyorum. Ben doğru yol, iyi iş (salih amel) den hedef ne olursa hiç bir gerekçe ile (cihad, takiye..vs) her ne olursa olsun taviz vermiyorum... Ama onlar takiye diyor, cihad diyor, bu daha iyi diyor, uyduruyor, dinimi bölüyor, kullanıyor.

  Öyle uzun ki bu liste... biliyorum uzun yazılar ı okumayı sevmiyorsunuz. Her türlü adaletsizliğe rağmen doğru bildiğim yoldan asla dönmeyeceğim. Çok sevdiğim bir fıkra ile bitireyim

  Adamın biri dünyada hiç kimseye bir kötülük yapmamış, her türlü kurala uymuş, içmemiş, zina yapmamış, uyuşturucu kullanmamış, kimseyi pataklamamış. Neyse bir gün ölmüş büyük bir sevinç ve beklenti ile sorgu meleğinin önüne gelmiş
  melek sormuş : içmemişsin, kul hakkı yememişsin
  Adam : evet
  Melek : Kimseye el bile kaldırmamışsın
  Adam: evet
  Melek : Kendi karından başkasına yan gözle bile bakmamışsın
  Adam : evet
  Onlarca sorudan sonra sorgu meleği yanındaki meleğe dönerek : bir çift kanat getirin
  Adam heyecanla : Melek oluyorum değilmi?
  Melek : hayır kaz oluyorsun

  Fıkradır ama doğruyu söylemek gerekirse korkum kaz olmaktır.

  Bir T.C. vatandaşı...
   
 2. mehmet MORCU

  mehmet MORCU Kıdemli Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2009
  Mesajlar:
  346
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  zong/ereğli
  Motosiklet:
  BMW
  doğru söze ne denebilirki.. sayın şenol tşk ler paylaştığın için kim yazmışsa çok güzel yazmış eksik bile yazmış yüreğine sağlık..
   
  Şenol SEL bunu beğendi.
 3. Erdal Özgüner

  Erdal Özgüner Site Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Şubat 2009
  Mesajlar:
  786
  Beğeniler:
  314
  Şehir:
  istanbul/küçükçekmece
  Motosiklet:
  Yamaha
  Güzel bir yazı, birçok kişinin aynı düşünceleri paylaştığına eminim, özellikle onlarca doğurup çoğalma ve sevgisiz büyüyen çocukların neler yapabileceği konusunda....????
   
  Şenol SEL bunu beğendi.
 4. Gulsen.Kilic

  Gulsen.Kilic Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Ekim 2009
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  8
  Şehir:
  İstanbul
  Motosiklet:
  Henüz Yok
  hepimizin aklından geçen,kara kara düşündüren şeyler bunlar. Güzel dile getirilmiş.
   
  Erdal Özgüner ve Şenol SEL bunu beğendi.
 5. o.somuncu

  o.somuncu Organizatör

  Kayıt:
  6 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.258
  Beğeniler:
  846
  Şehir:
  Dikili - İZMİR
  Motosiklet:
  Yamaha
  ''Çünkü oy için 10 000 insanı ikna etmek kolay değildir ama ağasını ikna etmek kolaydır.''

  Bu sözleri okuyunca aklıma Aysun Kayacı geldi:''Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir olur mu?'' demişti.
  Aysun Kayacı'ya hak vermemek elde değil.Önümüzdeki referandumu da düşününce!..
   
  Şenol SEL ve Eren Göksel bunu beğendi.
 6. Samet UZUN

  Samet UZUN Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  303
  Beğeniler:
  20
  Şehir:
  Çekmeköy
  Motosiklet:
  Honda
  aslında kaz olmak değil. olması gereken o ama ülkenin yönetimi kazları yolmayı sewiyo.
  suçluyu gerçekten gerektiği gibi cezalandırsalar kimse kaz olmaz o kaz diye tabir edilen kişiler örnek kişiler olur ki ben kaz olmaya razıyım yinede.

  tek sesimin çıkacağı konu haksızlığa uğramak o kadar...
   
 7. bülent tenikeci

  bülent tenikeci Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Ocak 2010
  Mesajlar:
  242
  Beğeniler:
  243
  Şehir:
  kastamonu
  Motosiklet:
  Yamaha
  ''Haksızlık karşısında susan hakkıyla beraber şerefini de kaybeder.''
  Hz.Ali (R.A)
   
  Samet UZUN ve o.somuncu bunu beğendi.
 8. Şenol SEL

  Şenol SEL Site Müdavimi

  Kayıt:
  27 Şubat 2009
  Mesajlar:
  9.462
  Beğeniler:
  9.030
  Şehir:
  Altıntaş Mudanya - Bursa
  Motosiklet:
  Yamaha
  Haksızlığa karşı Sessiz kalan Dilsiz Şeytandır.
  Hz.Ali (R.A)
   
  Samet UZUN ve Hasan M.Mustafa bunu beğendi.
 9. Hamit Eyican

  Hamit Eyican Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  9
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  izmir
  Motosiklet:
  Yamaha
  Bu güzel paylaşım için teşekkürler... Aynen içimden geçenleri bu satırların arasında okudum...
   
 10. Murat Burak

  Murat Burak Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Ocak 2010
  Mesajlar:
  389
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  istanbul
  Motosiklet:
  Ducati
  bu yazıya yorum yapmak lazım aslında gerçekten güzel bir yazı ve yazanı tebrikde ediyorum ama dedigim gibi sadece yorum yapmak lazım ama yapamıyorum çünki forum kurallarının bilmem kaçıncı maddesinin bilmem kaçıncı fıkrasına göre ve başta şenol hocam olmak kaydıyla diger forum polislerinin şiddetli ikaz ve uyarıları geregince siyasi yazı ırkcı ve din menşeyli konular açmak cvp vermek yorum yapmak vs.vs. kesinlikle yasaktır bu konudada uyarı almış biri olarak bu kuralara uymayıda görev biliyorum... Yoksa yanılıyormuyum ?
   
 11. Mehmet Sert

  Mehmet Sert Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  85
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  zonguldak
  Motosiklet:
  Mondial
  sonuna kadar katılıyorum ve böyle düşünen milyonların olduğunuda biliyorum