Hamdolsun kriz böyle teğet geçti....

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Emrah.Saka tarafından paylaşıldı.

1. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Kriz bana teğet geçmedi"
    AYDIN (İHA) - Nazilli'de butik işletmecisi bir esnaf kendisini asarak intihar etti.

Edinilen bilgiye göre, saat 11.00 sıralarında Ali Köse'yi (48) Altıntaş Mahallesi 332 Sokak No 58/B'de bulunan kendisine ait işyerindeki soyunma kabininde iple asılı halde bulan dayısı ve komşusu, çevredekilere haber verdi. Olay yerine çağrılan ambulansta yapılan ilk incelemede Köse'nin hayatını kaybettiği belirlendi. Cumhuriyet Savcılığı'nca yapılan incelemede Köse'nin cebinden, "Çok borçlandım. Bunalımdayım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Kriz bana teğet geçmedi. Herkesten çok özür diliyorum. Hakkınızı helal edin. Evimi satıp borçlarımı ödeyin" yazılı bir not çıktığı öğrenildi. Köse'nin cenazesi Nazilli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

25 yıldır aynı işyerini çalıştıran butik işletmecisinin yaşanan krizden büyük oranda etkilendiği, kredi borçlarını ödeyemez duruma geldiği öğrenildi. 2 çocuğu üniversitede okuyan Ali Köse'nin komşuları, "Ali arkadaşımız Yazırlı köyünden her gün erken saatlerde buraya gelerek işyerini açardı. Çoğu zaman siftah yapmadan işyerini kapattığını biliyoruz. Bizlerle konuşurken çok borçlandığını, borçlarını ödeyemez hale geldiğini söylüyordu. Dün gece kızını okuluna yolcu ettikten sonra birlikte oturduk. Sabah da bu olay başımıza geldi. Çok üzgünüz" dedi.

alıntı : http://haber.mynet.com/detay/yasam/Kriz-bana-teget-gecmedi/16Subat2009/A1602137

Arkadaşlar bu haberin üzerine ne demeli bilemiyorum......

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allahım,Allahımm :( Allah rahmet eylesin,günahlarınıda affetsin.Buna sebep olanlarda pişkin açıklamalarda bulunacaklarına bu vebalin altından nasıl çıkaçaklarını düşünsünler...
    Elmas'dan vergiyi silen yöneticilerimiz hiç mi gazete vs. okumazlar...Allahım aklımızı koru... :mad:

3. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    allah büyük türk milletinin yardımcısı olsun işbaşındakiler!! büyük önderimizinde dediği gibi ''geldikleri gibi gitsinler''

o.somuncu, Murat ORAK ve Haluk bunu beğendi.
  4. Haluk

Haluk Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    İşsizlik oranı 2004'ün birinci çeyreğinden bu yana en yüksek seviyesinde. Bu gidişle sosyal patlama yaşanacak. Her gün intihar edenler ya da teşebbüste bulunanlar var.

Kadrolar makam, saltanat, kartvizit peşinde koşan vasıfsız, ülkenin sorunlarına somut çözüm üretme kapasitesine sahip olmayan zevatlarla doldurulmuş.

5. Okay Okyay

Okay Okyay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar her türlü güvenlik önlemlerinizi arttırın
    hırsızlıklar hat safhada
    memleketimiz için kötü bir yıl ama ümitsizlik yok biz neler atlattık

o.somuncu bunu beğendi.
  6. Hüseyin Çankaya

Hüseyin Çankaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    slmlar.ewet kriz teget geçiyor ama millet kan aglıyor her gün bir yenisi ekleniyor başbakanımızın krizle ilgisi yok onlar çok rahat ama millet bitik .atatürkün gençlige hitabesindeki söyledikleri aynen çıkıyor vay milletin haline saygılar

o.somuncu, İlhan.Aydınlıoğlu ve Omer bunu beğendi.
  7. Hüseyin Çankaya

Hüseyin Çankaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    GENÇLİĞE HİTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
    Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
    20 Ekim 1927

8. Okay Okyay

Okay Okyay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    çok teşekkürler herkes defalarca okumalı bunu...
    Güzel paylaşım.

Omer bunu beğendi.
  9. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    2 çocuğu üniversitede okuyan Ali Köse /// Buradan anlaşılıyor aslında, insan şu zamanda hiçbişey yapmasa sadece çalışarak karnını zor doyuruyor ki, adam iki çocuk okutmak gibi bir gaflette bulunmuş.. Çok üzüldüm, kabri cennet olsun...

Atamızın şu sözlerinden bugünleri gördüğü ve hissettiği apaçık belli;

-Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

10. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Söyleyebilecek hiç bişey yok ne denirki ? aklıma hiç bişey gelmiyo..
    Hamd olsun intihar hepimizi teğet geçer..

Omer bunu beğendi.
  11. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar inanın bu haberi okuyunca içim sızladı.. Allah korusun aynısının sizin ailenizin başına geldiğinizi düşünsenize.. ne kadar kötü bir şey.. Özellikle iktidar yanlısı bir kaç arkadaşım krize yorum yaparken dünyada var bunu başbakan çıkarmadıki diyor... Doğru haklıdır. bunu başbakan çıkarmadı ama çıktığı zamanda önlemini almadı.. bu işler hamdolsunla olmuyor malesef.. Atasözü dahi derki eşşeğini önce sağlam kazığa bağla sonra Allaha emanet et. Siz herşeyi Allaha bırakırsanız bir şeyler yapmazsanız işte bu haberdeki vatandaşımız gibi bir çok kişinin vebalini boynunuza alırsınız...

Ve çok merak ettiğim bir şey var. Her fırsatta dini siyasete alet edipte cahil kesmin uyumasını sağlayıp iktidara gelen bu insanlar öbür tarafta bu günahlarının hesabını nasıl verecekler?

o.somuncu, Turgay ve Omer bunu beğendi.
  12. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Allah sonumuzu hayır etsin.

13. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Evet işte birileri bu yüzden çooookk rahat davranıyor.Bundan 10 yıl sonra da bir proğrama çıkıp aynen şöyle diyeçekler " o zaman küresel bir kriz vardı.biz önlem aldık ama krizin etkilerinden de kurtulamadık" .Demişti birisi bunu dersiniz...! Of nedersek sdiyelim sonuçda bu 2 çoçuk babası bu adamı mezardan çıkarmıyor bunlar.Artık aklı başında hareket edelim o yeter...

14. azigun

azigun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    çok çok üzücü bi haber..
    maalesef bu ilk değil son da olmayacağa benziyor..kredi kartı ve kredi borçlarını ödeme konusunda devlette bankalarda hiç bir şekilde kolaylık sağlamıyor ben smdiki özel bankaları günümüzün tefecileri olarak görüyorum açıkçası..
    tek farkları kendileri şiddet kullanmıyor,psikolojik olara baskı yapıp insanların kendilerini öldürmesini seyrediyorlar..

Omer bunu beğendi.
  15. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok doğru...:mad: Birde adamın parayı ödeyemeceği açık ortadayken veriyolar ya kredi gelde delirme...Israrlı kredi kartı dağıtmaları vs.Sokakda peynir ekmek gibi dağıtıyorlardı...Ondan sonra milletin babası intihar etmiş,oçaklar sönmüş daha neler neler kimin umrunda...?

o.somuncu bunu beğendi.
  16. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    En büyük tefeci Akp yönetimi.

ANIL, Omer, o.somuncu ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  17. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda

Bu söze katılırım işte......

Kemal amca bizim sırtımıza hiç acımadan yükü bindirir ama kendi tarikatından insanlara her türlü kolaylığı yapar.... Geçen gün reklamlarda gördüm buzdolabında dahi ÖTV var.. kardeşim bu buzdolabı özel tüketim değilki önemli bir ihtiyaç hangi akla hizmet ötv alırsın?

ANIL, Omer, o.somuncu ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  18. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    allah yardımcımız olsun..diyecek bir şey bulamıyorum ..

19. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu söze ben de katılıyorum!..Artı vahşi kapitalizmin işbirlikçisi!..(Yandık,Ergenekoncu diye yarın götürmezlerse iyidir!..:))

ANIL, Omer, Turgay ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. Haluk

Haluk Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Beraber gideriz Osman abi.

ANIL, Omer, Turgay ve 1 kişi daha bunu beğendi.