Hangi Maxi Scooter?

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Kerem terzioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle herkese selamlar ben aranıza yeni katıldım 17 yaşındayım öğrenciyim inşallah yakın zamanda bir motor alıcam ve kanım maxi scooterlara ısındı (fiziğiminde etkisi var, 1,82 boy 98 kg :D ) şu an amcamın 150 lik gomoto scooterı nı kullanmaktayım fakat artık kendime ait bir motorum olsun istiyorum ve 1 aydır piyasayı araştırıyorum benim harçlıklarımla biriktirebildiğim 3000 tl bütçem var , sıfır bir motor almak istiyorum fakat bu paraya hep çin malları var ve etrafımdaki çoğu kişi çin den uzak dur diyor fakat , 2. Elede fazla güvenemiyorum, bazılari eşşeğe biner gibi motora biniyor.Ben alıcağım motorun beni kaldırmasını istiyorum ve arada sırada 2 kişi de bineceğimden maxi scooter lara bakiyorum kendime ve bütceme göre sıfır Mondial 150 zc veya zat düsünüyorum sonuçta oda çin , bunun dışında sizin önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese Teşekkürler...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. melih aracı

melih aracı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    abicim bence 3000tl'ye alacağın en iyi makina suzuki an 125 olur. ama yok illa ben 150 cc ve üstü düşünüyorum diyorsan sym 200cc'lik bir modeli var HD200. bunu önerebilirim. ama o fiyata az km yapmış bir sym bulman zor. o yüzden suzuki derim. bende an 125 kullanıyorum güzel makina.

şimdiden hayırlı olsun yeni motorun. kazası&belasız sürüşler

4. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle tavsiyen için teşekkürler , benim cc takıntım yok sadece fiziğim dolayısıyla ve arada bir 2 kişi bineceğim için 150 lik olsun dedim ayrıca suzuki an125 in sıfırını bulamadım ve 2. El motorlarada bir türlü ısınamadım fakat yinede bi araştırıcam ayrıca sen bir kullanıcısı olarak motor hakkında ne dersin? Fiziğim belli:D bide 2. Kisiyi dusunursek yani nasildir çeker mi? Tesekkurler

5. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bütçeni biraz daha zorla 4.000 veya 4.500 e bir çok maxi scooter var aksi takdirde 1.82 boy 98 kg ağırlık ve 3000 tl bütçeyle bir denklem kurmak çok zor bu bütçeyle ancak ybr 125 veya cbf 150 gibi motorları alabilirsin onlarda vitesli istersen önce ehliyetini al daha sonra model aramaya çık bu bütçeye birde trafik cezalarınıda eklersek iflas etmek içten bile değil...

6. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bütçemi biraz daha zorlamam için babamdan para istemem gerekir Allaha şükür durumumuz var fakat babam küçükken geçirdiği bir kaza sonucu motora karşı o yüzden bu iş için ayırabileceğim 3000 tl param var.

7. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumlar.

8. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkürler...

9. melih aracı

melih aracı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    sevgili kerem benimde boyum 1,83 ve 88 kiloyum. motoru ardçıylada kullandım tabi biraz zorlanıyor ama yokuşlarda ayılıp bayılmıyor. tek kişi kullanınca zaten performansı yeterli düzeyde. ben 105'i gördüm. özellikle motorun 0-->60'a hızlanması gayet iyi. bence an125 iyi bir seçim olur senin için. olmadı biraz daha birikim yap. bide şimdi yaz sezonu olduğu için fiyatlar yüksek. ekim sonrası piyasa dahada düşer. ama yok ben tatlı su motorcusu olacam motora sadece yazın binerim. yağmurda çamurda motora binmem diyosan ona karışmam:)

10. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herkese tesekkurler.Babamı Yarin istanbulda sym galerilerine goturecegim eger ikna edebilirsem gts 250i evo aldircam fakat baya zor bu is:D o yuzden yine 3000 liraya ne alabilirim dusuncesindeyim:)

11. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arastirmalardan sonra Honda PCX almaya karar verdim ve şu an kararim kesin, tabiki sizlerin görüşünede sundum , yorumlarinizi almak istedim.Herkese tesekkurler...

12. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sonunda kararımı verdim ve gidip bir PCX aldim yani kaporasını verdim ve ağustos 10 da geleceğini söylediler. Herkese tavsiyeleri için teşekkurler .

13. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hayırlı uğurlu olsun :)

14. Kerem terzioğlu

Kerem terzioğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Tesekkurler,bugün tekrar aradım ve beyaz pcx siparisimi yineledim ve en gec 15 agustos olacagini solediler

15. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler.

16. motor.delisi.026

motor.delisi.026 Yeni Üye

hayırlı olsun kerem ,ama kardesım 3000 derken 5.100 lere cıkmıssın :)
    bende scooter almayı dusunuyorum ama hala karar veremedım :/
    aklımda yamaha bw's vardı ama onunda sıfırını bulamadım ...
    motorun gelene kadar ben muhtemelen tercıh yapmıs olucam ama gelıncede yorumlarını paylasırsan sevınırız ;)