Hangi michelin'i almalı? michelin karşılaştırmalı ürün tablosu.

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Ersan Karagozlu tarafından paylaşıldı.

1. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Pilot power 3 'un ıslak havadaki performansı nasıldır acaba?

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Michelin lastiklerinin tüm rakiplerine göre en üstün tarafı zaten ıslak zemindeki yol tutuşudur..
    Benim motorum sport-touring sınıfı sayılıyor.Şu anda üzerinde pilot road 2 var,gayet memnunum..Bu yaz da kullanacağım..Gelecek sezon hedefim Pilot Road 3 almak..Ancak fiatı yüksekti daha da arttı.Alternatif olarak Avon 2 ultra'yı düşünüyordum o da artmış..Herhalde döviz artışından kaynaklanıyor..

4. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bu listedekiler arasından demek istemiştim.

5. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Lastiğin üzerindeki desen dediğimiz kanalların amacı suyu tahliye etmektir. Bu kanallar ne kadar çok olursa (mesela aşağıdaki lastik yağmur (rain) lastiğinde olduğu gibi) o kadar su tahliyesi fazla olur ve motosikletin hydroplaning denen suyun sırtında yüzmesini ve dolayısıyla kaymasını engeller. Fakat bu kanalların fazlalığı, yerle olan temas alanınızı azaltacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Bu azalma sonucunda ani ivmelenmelerde ve frenlemelerde kayma gene kaçınılmaz olacaktır.

Kısaca hem kuru havada hemde ıslak zemin - yağmurlu havalarda mükemmel tutan bir lastik şu an için yoktur. Modern motosikletlerin sürüş modlarında, bu yüzden "spor", "touring" v.s. gibi seçeneklerin yanında "yağmur" moduda yer almaktadır.

Berkay Ömür bunu beğendi.