Hangisi ??

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında hakan innepli tarafından paylaşıldı.

1. hakan innepli

hakan innepli Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Merhabalar
    şehir içi, şehir dışı seyahatlerimi ve kısa gezilerimi yapmak için enduro almaya karar verdim fakat iki motor arasında kararsız kaldım bunlar
    1- bmw GS650 --- 2004 model + top case + lastikleri sıfır -- 24000 km- gri renkte - kazası yok - tek masrafı akü 10,250 TL,
    2- suzuki DW1000 ---- 2004 model + top case + lastikler çok yeni -- 36000 km - gri renkte - ufak kazaları olmuş- masrafsız 12,750 TL
    her ikisinide çok beğendim ve her ikiside çok güzel fakat hangisini almalıyım lütfen bu motorları bilen tecrübeli arkadaşlar fikirlerini yazsınlar

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lütefen alltaki linkleri oyunuzu ve tanışma topiğine kendinizi detaylı tanıtınız.Bakınız tanışma topiklerinde daha once kendini tanıtanlar neler yazmış.
    Forum Kuralları
    * Forum kuralları: http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=26
    * Nick'iniz Ad.Soyad formatında olmalıdır: http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=1436
    * Üye bilgileri eksiksiz ve doğru olmalıdır: http://www.motorsikletforum.com/prof...do=editprofile
    * Üye olunca kendinizi tanıtan bir mesaj atınız: http://www.motorsikletforum.com/forumdisplay.php?f=21

Biz sizi tanıyalım sonra yardım ederiz.

3. hakan innepli

hakan innepli Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Yekten daldım konuya :) , uyarı için teşekkürler

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ikiside alakasız motosikletler
    1- BMW F 650 GS 50 bg.BMW yetkili servislerine motorun şasi ve motor numaralarını ver sana detaylı bilgi verirler.yada bana özelden bildir bakalım neymiş ne değilmiş.Standar abs ve elcik ısıtması var.Akü masrafı soru işareti.F 650 GS lerde aku kutup başları normal motolara nazaran tertir.Bu yüzden her akü olmaz. (Değişmediyse tabii)
    2- Suzuki Vstrom DL1000.Turing motosiklet.Devasa birşey.F 650 GS in girdiği yerlere giremez.

Bana sorarsan aklın yolu bir BMW F 650 GS derim
    Enduronun atası bir alettir.

DL1000 daha dünkü çocuk.

her iki aracında vergisi aynı
    DL1000 6000 de bakımı var
    F650 GS 10000 de bakımı var

5. hakan innepli

hakan innepli Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Çok sağolasın
    içim rahatladı şimdi Bmw favorim idi ama kararsızdım akünün şarjı bitmiş motor 12 aydır garajda yatıyormuş şarj edildi ve şu anda süper + zinciri değişecekler
    ikisinide deneme turları attım bugün ve DL1000 nin olamıyacağını hatta imkansız olacağını fark ettim gerçektende çok fark var 650 tam bana göre seçimimde GS 650 oldu yağı ve filtreleri değişti bana göre tek sorun motorundan çok ses ve gürültü gelmesi,

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tek silindir motosiklete biniyorsun normaldir
    Bu çok ses geldiğni siz mi anladınız yoksa çevrenizdeki usta sürücüler ! mi söyledi de siz fark ettiniz.
    Sesi traktör gibi mi.Gır gır sesler mi geliyor.

7. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bende bir F650 kullanıcısı olarak cok memnunum. Sana zaten Şenol hocam cok guzel bir sekilde teknik bilgileri vermis. surus acısından egerki ben dogada gezerim koy yolları patikalar falan filan gibi bir dusuncen varsa kesinlikle F650 . Vstrom un altı F650 ye gore cok alcaktır. Tabiki asfalt yollarda rahat edersin fakat ruhunun derinliklerinde arazide varsa her bozuk yolda altını vurursun motorun.

Bir Enduroist olarak tek soyleyecegim BMW F650 almandır

8. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

burda var bi tane 94 model satılık kararsız kaldım biraz ne dersiniz çokmu yaşlıdır bu yıl ve modelibmv nin.temiz ise alınırmı.

9. hakan innepli

hakan innepli Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    arkadaşlar bugün itibarı ile bir GS650 sahibiyim ve dediğin gibi Şenol üstad benim anlamam dışında başkalarındanda aynı cevabı aldım tek silindir olması sebebiyle çok normalmiş, tesadüf eseri tanıştığım bir GS650 sahibi tek sorunun şehir içi kullanımda motordan gelen ısıyı aşırı hissediyor olmasıymış bakalım kullanacağım bu hafta sonu mersine gitmeyi düşünüyorum o zaman şehir içi ve şehir dışı ısı farkını hissetme olayını kavramış olacağım

10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    hayırlı olsun. resimlerini ve izlenimlerinizi bekleriz...

11. hakan innepli

hakan innepli Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Göktuğ üstad paylaşımına teşekkür ederim doğru seçimi yapmış olduğum ve burda olduğum için çok şanslıyım
    eğerki aklına gelipte yapmam ve dikkat etmem konusunda fikir verirsen çok sevinirim çok teşekkürler.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İlk kalkışlarda ani gazlama.Hemen arka yanlama moduna girer.
    Lastikler ısınana kadar ani gaz vermelerden ivmelenmelerden kaçın.Aklşıma gelmişken lastiklerin üzerlerinde tarih vardır.Hata ve yıl olarak.
    Örnek 0506 veya 4506 gibi.Yani onceki haftadır diğer yıldır.
    Lastikleri mümkün olduğunca içinde bulunduğun yılın bir yıl mncesi olmasına ve nasıl istiflendiğine ve nasıl bekletilidğine dikkat et sor.
    Sana lastikler tarih ve nasıl depolandıgının çok önemli olmadığını soyle kesinlikle inanma.Lastikler seni hayata bağlayan en önemli faktördür.Sana bunu diyen lastikçi baban bile olsa lastik alma ondan çık git.
    Lastik sertse frenajda yağışlı veya kuru havada kızaklama yapar.
    Yol çıkmadan once çok belemişse araç kalkışlar yavaş hızlan ve bir süre boyle git.Lastiklerin ısınmasına izin ver.Isındaman gazlayım dersen ALLAH korusun.

Ve en kısa zaman ama mutlaka "Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimi al.

Bir arkadaşımın dediği gibi kontak açtığın sayı ile kapattığın sayı aynı olsun.
    Bulunduğur sürekli sıcaktır.Ya da senle dalga geçen başka şeyler olabilir sen onlara aldırma
    Biz yollarda ki şebeklikleri yapsınlar diye onları görevlendirdik.Sen her daim full ıkoruma ve KASK la motora bin kullan ve in.

hakan innepli bunu beğendi.
  13. hakan innepli

hakan innepli Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Sağolasın
    lastiğin markası metzeler ve tarih 1407 motorsiklet 12 yada 14 aydır adanada moto shopun vitrinde duruyormuş lastik takıldıktan sonra 2000 km yapmışlar aslında iyi bi lastikçinin bakması lazım, dikkatli kullanıyorum konsantrasyonumu bozan şeyler trafikte tek olduğunu sanan araçlar, yol vermemek için sol şeriti kapatan dangalaklar birde 15-20 li yaşlardaki motorsikletli gençler sürüş esnasında cahil ce taciz ediyorlar, 4 senedir scotter kullanıyorum hiç bunlara dikkat etmemiştim ama motor büyüdüğü içinmidir nedir benim 4-5 sene önceki kullandığım zamanki ile şimdiki arasında trafikte hiç düşünmediğim şekilde bir değişim olmuş hakkımızda hayırlısı olsun.
    kıyafet ve ekipman ihtiyacım var..

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kıyafet ve ekipman için
    beni msn e ekleyin bir kaç adres vereyim.

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    12-14 ay vitrinde nasıl beklediğide önemli.direkt güneşe maruz kaldıysa çok kötü.
    Bursa ya Adana sinbo bölgeden bir arkadaşımız geldi.Adı Mustafa.Buralara yolunuz düşerse bekleriz.Hemde sizle tanışmış oluruz hemde diğer konularda yardımcı olmaktan şeref duyarız.
    Yada eylül başı gibi ben ybr 125 ile İçel'e geleceğim.Geçerken bir selam veririm size.

16. hakan innepli

hakan innepli Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    aracı satıcının 2 dükkanı var ikisindede sergilemişler prelli bölge müdürü müşterim ona götüreceğim lastik konusunda bana yardımcı olacak ( durumu nedir en azındanfikir verecek )
    Bursa bayim var ema akvaryum murat 1 ay önce oradaydım keşke daha önce tanışsaydık diye düşünüyorum.bende sizi Buralara yolunuz düşerse beklerim ve hatta gelin mersin yakın.