hangisini almalıyım?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında serdar45 tarafından paylaşıldı.

1. serdar45

serdar45 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    selam arkadaşlar
    tanışma bölümüne (yanlış kısma olsada:) ) bişiler yazmıştım ama onu herkesin görmemiş olacağını varsayarak burda da derdimi kısaca anlatmak bu konuda sizlerin de fikirlerini almak isterim:
    ben 33 yaşındayım. moto hususunda acemi sayılmam. neredeyse ilkokullu yaşlarımdan beri moto. üzerindeyim.
    şu an kendim honda rebel kullanıyorum. yani chopper kimliğini benimsemiş bir kişi sayılırdım şu güne kadar.. almayı düşündüğüm moto olarakta honda shadow'u seçmiş idim.
    lakin ablamlar da yamaha r6 var. daha 3-5 hafta öncesine kadar hiç ilgimi çekmemiş olan bu makinaya haftasonu sırf kendi moto'mu daha kış uykusundan kaldırmadığım için ve de o an havanın çok güzel olması ve yapacak bir şey bulamamaktan dolayı atladım bi kaç tur attım. (şehir içi) moto şehir içinde o kadar hantal ve yorucu geldiki anlatamam. ayrıca bacaklarımda motorun ısısında cayır cayır yanmaya başladı. göstergede 86 derece motor sıcaklığı görünüyordu (normal mi değil mi onu bile bilmem:) ) ama bakımları hususunda çok güvenilir bir motora bindiğimi bildiğim için bu ısı hususunu çok iplediğim söylenemez.. artık kollarım ağrımaya başladı ve bacaklarım harbi harbi yandı bende kaskı kapıp şehirlerarası yola çıktım (izmir-ankara yolu)
    ve macera o an başladı. motorun ürettiği torka önce inanmak istemedim. ama göstergelere biraz dikkatli bakınca chopper larda 5500-6000 olan devirin bunda 18000 olduğunu gördüm. (gerçi yüklediğimde oralara da kadar çıkmadı :)anlamam ama sanırım bir kilit mekanızması devreye giriyor belli bir devrin üstünde) ve o torku resmen egolarımı tatmin için kullandım bir süre.. acayip heyecan verici bişiydi. kanımın kırmızıdan siyaha dönüştüğünü ve kıvam olarak kandan ziyade motor yağı kıv***** geldiğini resmen hissettim. :)
    ve şehre dönüp te çay sigara molası verdiğimde ellerimin hala titrediğini gördüm o an içimde bastırılmış bir adrenalin tutkusu olup olmadığını sorgulamaya başladım.
    yıllardır kafamda gezindirdiğim honda shadow resmi hafifçe silindi ve yanından hızlı bi şekilde ve çok canlı renklerde bir racing geçti :)
    sizce ben şimdi ne yapmalıyım? cahopper da mı kalayım yoksa racing'i de deneyeyim mi? ne dersiniz?
    burda bir çok profesyonel arkadaş olduğunuda biliyorum bu yüzdende kesinlikle buraya yazılacak fikirleri önemsiyorum.. zira bir köşe başındayım.. ne tarafa dönmem gerektiği hususunda çok kararsızım...

yalnız; fikirlerini yazacak arkadaşlar benim seçimimin canıma mal olacağı gibi bir tedirginlik içinde olmayıpta gayet realist bir biçimde fikirlerini sunarlarsa çok memnun olurum.. zira dediğim gibi.. hayatında motosiklete binmemiş ama 30 yaşından sonra en güçlü makinayı alıp onla (allah korusun) bir kamyon altına girmeye gönüllü bir karakterde ve tecrübesizlikte biri değilim.. motolar konusunda yeterince bilgim ve tecrübem var.. yeni bir motoyu çok kısa bir sürede kavrayıp kullanabileceğim konusunda içiniz çok rahat olsun..
    lütfen bana seçim konusunda yardımcı olunuz.. saygılarımla
    serdar

Ali Aygün ve kafkasyali16 bunu beğendi.
  2. serdar45

serdar45 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    motor yağı kıv***** = motor yağı k ı v a m ı n a :):)

sitenin küfür konusunda bir önlemi sanırım lakin kelimelerin sonuna gelen ekleri, heceleri vs.. leri bir başka bütün olarak tanımlayıp ta ondan küfür anlamı çıkaran bir pc. yazılımı da çok mantıklı değil bence:) komik olmuşta diyebilirim.

motor la ilgili bir sitede "motor yağı kıva m ı na a" demekte bir sakınca görülmemeli ve bu komik durum bir an önce düzeltilmeli diye düşünüyorum. saygılarımla

3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Sizin yazdıklarınızı güzelce okudum.

Ben olsam ne yaparım;

Eğer motosiklet kullanmaktan hoşlanıyorsanız yani bu hoşlanma yorulsanız bile olan hoşlanma. Race derim....

Chopper insanı çok fazla yormaz rahatlık istiyorsanız bir chopperle devam edin.

Ama içinizdeki ses en önemlisi o işi severek yapmak istiyorsanız içinizdeki sese kulak vermelisiniz.

Gelelim Siteyle ilgili olan görüşünüze: Lütfen bırakın bunların gerekli olup olmadığına biz karar verelim. Sitemizde henüz yenisiniz gayet tabi ki yorum yapabilirsiniz öneride bulunabilirsiniz sonuç olarak sitemiz bu seviyeye yorumlara ve önerilere açık olduğu için gelebildi.

4. serdar45

serdar45 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

(öncelikle moto seçimi ile ilgili fikirlerinizden dolayı çok teşekkür ederim)

lütfen yanlış anlamayın.. ben site hakkında kötü bir şey söylemek istemedim elbetteki.. çok güzel ve içerikli bir forum olduğunu düşünmesem zaten katılmazdım.
    sadece yazdıklarımı gönderdikten sonra sayfa üzerinde okurken birden kelimeleri o şekilde görünce anlık bir şaşırma hali oldu ve içimden geçeni yazmak istedim hepsi bu.. lütfen bunu yeni gelenin ukalalığı ve çok bilmiş tavırları şeklinde algılamayın. çünkü kesinlikle öyle bir niyetim yok.
    saygılarımla

5. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Her yeni şey insana heyecan verir,ama asıl önemlisi senin yapına hangisi daha uygun ve hangisi senin kişiliğine en iyi cevap veriyo bence.. Hemen karar verme derim, başka motorları da dene....

6. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu arada avatarınızdaki resim çok güzel :) 3 tekerlekli motosiklet resmi... Çok güldüm..

Yanlış anlaşılacak bir şey yok sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz. Daha önce de dediğim gibi biz fikirlere her zaman açığız. sizin de bu güzel yaklaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.

öner coskuner bunu beğendi.
  7. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    benim kanımca bineceğin makine racing kim ne derse desin. ben 1 seneden beri 1000rr kullanıyorum ve şimdiye kadar bindiğim bütün mkineleri aklımdan silecek kadar beni tatmin ediyiyor.ama maalesef halk arasında şöle bi durum var.motoru gören herkes aa bu kaç yapıyor,saatte kaç km hıza çıktın,kaç beygir vs vs. yani insanların aklında şöle bi izlenim var motor=hız.durum böyle olduktan sonra motoruna bindiğinde bilinç altında şöyle bi izlenim oluyor ben racing motora biniyorum ve hız yapmalıyım trafiğe çıkıncada devamlı olarak hız yapabilecek fırsat arıyor insan ve bu yüzdende devamlı bir kasıntı halinde oluyorsun.eğer bunları bi kenara bırakabilirsen racing makine inanılmaz keyiflidir.. ha bide unutmadan eğer yol boşşa 299 dan inme.çümkü bu tadı dünyanın başka hiçbiryerinde yaşayamazsın

öner coskuner bunu beğendi.
  8. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Boing 747 290 km/h yerden kesiliyor haberin olsun orko kardesim..:):):):):)

Turgay ve COŞKUN bunu beğendi.
  9. serdar45

serdar45 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    :) vallahi sayın dostum bizim menüde şimdilik öyle 299'lar falan yok. ben en fazla 245 denedim (o da şefin tavsiyesiydi:) ) ama bolca adrenaline bulamışlar :) şimdilik çok benimseyemiyorum böyle şeyleri.. benim asıl aklımı başımdan alan tadı tork veriyor.. yani maks. 100 bile yapsam ; o yüze çıkma süresinin kısalığı ve o süre içinde hissedilen duygular..
    vallahi abartmak istemiyorum ama şu zamana kadar benim için tam bir hayal ürünü olan g basıncı'nı yeni bir bünyenin kaldırabileceği dozun biraz üstünde almış olabilirim :)

ama bir yandan da şu customize edilmiş chopperları düşünüyorumda.. bu motosiklet denilen makine her şekilde çok güzel ve vazgeçilmez.. en güzeli bir yerlerden güzel bir para kırmak ve garaja her birinden bir tane atmak.. harbiden de en mantıklı çözüm yolu bu gibi görünüyor :)

10. mz.ci

mz.ci Yeni Üye

Bendede Mz Var Ama çok Yakiyor Baktiriyom Tamirciye çok Yakiyor Diye Ayarladim Düşer Diyor Hiçte Düşmüyor Anlamadim Ben Bu Işi ...??? Benim Kişisel Düşüncem Yakiti Az Olandan Yana Birde şik Duruşu ...???

11. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ama mz lerde deli kaçıyor abii hakkını vermem gerekirse:D

Turgay bunu beğendi.
  12. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Ulaş beye kaesinlikle katılıyorum... Birşey yapılıyor ise mutlaka vardı bir sebebi...

13. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    sana katılıyorum öner abi :)
    yakında orkoyu havalarda görürsem hiç şaşırmam :)

14. serdar45

serdar45 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar
    eniştemdeki r6 ya artık iyice alıştım. eskisi kadar ürkütücü gelmiyor.
    lakin şöyle bişiy var (her motosikletçide olur mu yoksa sadece benim maymun iştahlı olmamla alakalı bilmiyorum da ) gördüğüm her motor dan canım istiyor :)
    şimdi tamam r6 alıcam derken hondanın eskiden beri yurtdışında olan türkiye ye yeni giren shadow spirit modelini gördüm.. içim geçti vallahi. zira her zaman shadow'a ön aksam çok kaba bir hava veriyor diye düşünmüşümdür. ama spirit tam benim istediğim gibi daha ince ön tekeriyle rebel'i andırmış nerdeyse. ama sonuçta 750 cc ve ışıl ışıl kromları olan bir model.. resmen benim fikirlerim dahilinde motoru modifiye etmişler gibi geldi.. tam benlik!..
    işte böyle sayın arkadaşlarım.. ben gerçekten hiç karar veremiyorum. motor olduktan sonra hepsine param feda :) scooter'ından racing ine kadar..

15. yusufguler

yusufguler Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    serdar abi iki teker olsun hepsi bizim olsun bencede:)

16. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle selam abicim..Senin durumunu çok iyi anlıyorum.Uzun bir dönem Racing hastalığı taşıdım bnde.Sonra bir kız arkadaşım sayesinde chopper'lar a merak sardım,chopper'lara yöneldi ilgim ve o da hastalık haline geldi.En sonunda yani şuan yine Racing hastasıyım ve kendimce bir karar aldım : Minimum 35-40 yasına kadar racing kullanıcam sonrasında ise hoş bir Harley davidson'la devam edicem.Umarım içimde ki bu sürat tutkusu sonsuza kadar sürmez çünkü biraz duraklayıp hoş bir harley'e sahip olmak istiyorum :)Aldığım bu kararı sana da tavsiye ediyorum abicim.Daha gençsin ve agresif bir Racing'e sahip olmak için hiçte geç değil.1000cc'lik bir yamaha R1 çok hoş durur bence altınızda :) 10 sene sonra kadarda bir harley davidson FXSTC modeli...neden olmasın dimi ama :)

17. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Ben doğuştan chopperciyim:):)He diyen olur sen kross yarışçısı değilmisin diye o alan başka.
    Ama racing mi chopper mi ? derseniz.Chopper derim.Racing de kullandım ve kullanırım -ki bahçemde bir CBR 1000 RR yatmakta-.
    Velakin chopperin keyfi başkadır.Özgürlüğe sürersin.Uzun yola gidersin.Bir hayat tarzıdır.Harleyime kavuşmak ve onunla turlar atmak en büyük sevdamdır.Hiç bir şey bu kadar güzel gelmez bana.Harleyimle Türkiye,Balkan,Orta Avrupa,Yunanistan turları attım bana mısın demedi onunla bir bütün oldum.Bu yüzden ben chopper derim.

RACİNGCİ KARDEŞLERİM YANLIŞ ANLAMASIN.RACİNG,CHOPPER,CRUİSER,KROSS,MOPED,SCOOTER VS...2 TEKER OLSUNDA İSTERSE ÇAMURDAN OLSUN.ÖNEMLİ OLAN 2 TEKER DAVASINA AŞKLA VE SEVGİYLE HİZMET ETMEKTİR.

18. Tayfun.Demir

Tayfun.Demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Abilerim ablalarım. Benim şu anda motorum yok. Fakat hayalımdekı motor ne Mondial125ZN Bazı Forumlarda baktım 125ZN hakkında Sadece ucuz ve klasık bır tıpli motor Diye söz ediyorlar. Bazıları dalga geçiyor Permatık gibi 1 yıl Kullan At Diye bahsediyorlar Mondial125ZN hakkındaki görüşlerinizi bana aktarabilirmisnz

Saygılar.. http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=Mondial125ZN&btnG=G%C3%B6rsellerde+Ara&gbv=2

19. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    modial kullanıyorum ama asla tavsiye etmiyorum yorum sanakalmış arkadaşım

Tayfun.Demir bunu beğendi.
  20. Tayfun.Demir

Tayfun.Demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

Hüseyin abi neden ? mondıali tavsıye etmiyoLar bence kalsık tıplı şirin ucuz ve kullanışlı bi motor gibi ama tabi siz daha iyi bilirsiniz . Saygılar.