HANIMLAR, KULAK VERiN..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    HANIMLAR, KULAK VERiN..
    HANIMLAR !!!

Unutmayın... Bir toz tabakası, altındaki ahşabı korur.

'Bir ev mobilyaların üzerine 'seni seviyorum' yazabildiğinde gerçek bir ev olur .'

Yıllardır her hafta sonu, 'aman biri çıkıp geliverirse' diye en az sekiz saatimi her şeyin mükemmel görünmesine harcıyordum.
    En sonunda anladım ki, hiç kimsenin çıkıp geldiği filan yok; hepsi dışarıda hayatlarını yaşayıp eğleniyorlar !

ŞİMDİ, insanlar ziyarete geldiğinde, kendimi evimin durumunu izah etmek zorunda hissetmiyorum;

İnsanlar, benim daha çok dışarda hayatımı yaşarken ve eğlenirken ne yaptığımla ilgililer.

Bunu hala keşfedemediyseniz, lütfen tavsiyelerime kulak verin.

Hayat kısa, tadını çıkarın !
    Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın .......

ama onun yerine bir resim yapmak, bir mektup yazmak daha iyi değil mi, kurabiye ya da bir kek pişirmek, bir tohum ekmek toprağa, istemek ve gereksinim duymak arasındaki farkı keşfetmek ?

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın, ama bilin ki çok zamanımız yok . . . .

içilecek bir kahveyle, yüzülecek bir nehir, tırmanılacak bir dağ, dinlenecek bir müzik, okunacak bir kitap, dedikodu yapılacak arkadaşlar, sürdürülecek bir hayat .

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın,

ama bilin ki dünya gözlerinizi kamaştıracak güneşle dışarıda, saçlarınızın arasında gezecek rüzgarla, karla, sizi ıslatacak yağmurla... Bu gün bir daha yaşanmayacak.

Mecbur hissediyorsanız temizlik yapın , ama hep aklınızda bulunsun, yaşlılık bir gün gelecek ve bu çok da hoşunuza gitmeyecek .

Ve bir gün bu dünyadan gittiğinizde - ki hepimiz mecbur gideceğiz - geride daha çok toz bırakacağız !

Bunu hayatınızdaki kadınlarla paylaşın.
    Topladıklarınız değil, nasıl bir yaşam yaşadığınıza dair dağıtabildiklerinizdir hayat...

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

tuhaf bir öneri,adeta pasaklı olmak normalmiş gibi anlatılıyor yazıda,seni seviyorum yazacak kadar toz,tuhafki öyle böyle deyil

dip not: kadınlar yazıma alınmasında kadınların çoğu temizlik hastası da temizligi abarmayın biraz hayatınızı yaşayın der gibi bir yazı,bence meraklanacak bi durum yok şimdinin kadınları zaten hayatı temizlikten önde tutuyo,o kendini temizlik için paralayan kadınlar annelerimizin zamanında kaldı:D:D

3. ışın yıldırım

ışın yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    en nankör meslektir ev hanımı olmak.bütün iş annelere düşüyor aslında erkekleride yetiştiren anneler.çocuğunuzu düzenli ve tertipli yetiştirdiğiniz zaman çok fazla yapacak işiniz kalmaz.ileride düzenli bir ev kadını düzenli bir koca olur.cocuğunuzun kulu kölesi olur herşeyini siz toparlarsanız ileride ya pasaklı bir kadın olur yada dağınık bir koca.toparlamakta yine bir sonraki kadına kalır.herkes sorumluluklarını bilirse ev kadınına fazla bir yük binmez.saçınızı süpürge edersiniz kıymetiniz bilinmez nankör meslektir ev hanımlığı...

4. DEMİRAT

vallaha ısın hanım sizde haklısınız

haklısınız dedim nassettin hocanın bir fıkrası aklıma geldi,,zamanında hoca efendi o dönemde yasayan insanların kavga, küs durumunda hakemlik arabuluculuk görevi yapıyomuş,neyse birgün iki komşu kavga ediyo küsüyolar birbirlerine,doğru hoca efendinin yanına gidiyo kavgalı komsu hocanın karşısına cıkıyo hacam filan komsuyka kavga ettik sunu yaptı bunu yaptı söyle dedi falan filan,hoca efendi durmuş biraz, komşu sen haklısın tamam demiş yolcetmiş,o çıkanken diger onla kavga eden komşu birbirlerine ters bakarak hoca efendinin yanına girmiş,başlamış anlatmaya hocam bu cıkan komsu varya bana şunu dedi bunu dedi şöyle yaptı böyle yaptı,hoca tamam komşu anladım seni,sen haklısın demiş onuda yolcetmiş,karısı bu durumu görünce itiraz etmiş ya hoca efendi sen ikisine de haklısın dedin bu nasıl iş ki demiş,,hoca biraz düşünüp hanım sende haklıısn demiş:D:D:D

şimdi bu fıkradan, kadınları konuştursan kadın haklı beyleri konuştursan beyler haklı:D:D:D:D

5. ışın yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    valla konu ev hanımlığı olduğuna göre burada kadınlar haklı...kendinizi kadının yerine koyun ve 1 ay bir ev kadının yaptığı işi yapın eminim her gün dışarda çalışmayı tercih edersiniz.yaklaşık 2 yıl öncesine kadar çalışmıyordum.evde oluncada mecbur herşeyi yapıyorsunuz.artık okadar önemsemiyorum çalıştığım için zaten vaktimde yok.2 yetişkin kızım var onlar üzerine düşen görevleri yapıyorlar.herkes sorumluluklarını bilince hayat daha kolay.şimdi çalışmama rağmen kendime çok daha fazla vakit ayırabiliyorum.artık akıllandım geçte olsa...

KURAL 38: Yaşadığım hayatı değiştirmeye, kendimi dönüştürmeye hazır mıyım diye sormak için hiçbir zaman geç değil. Kaç yaşında olursak olalım, başımızdan ne geçmiş olursa olsun, tamamen yenilenmek mümkün.
    Tek bir gün bile öncekinin tıpatıp tekrarıysa yazık. Her an her nefeste yenilenmeli. Yepyeni bir yaşama doğmak için ölmeden önce ölmeli.
    ŞEMS

6. DEMİRAT

genemi şems,ısın hanım hayatı degiştirmek elbette mümkünde,ama en zorda şey olsa gerek,yaşarken tek olmadıgınızdan,bulundugunuz ortamlar şartlar,beraber oldugunuz insanlarıda göz önüne alırsanız,butün bunları kendi istediginiz dengede tutmak zor diyorum,sems efendi yazmış da bu felsefi yazıları hiç kendi yaşadımı açaba bu yazdıklarını,söylemek ayrı, yapmak ayrı

7. ışın yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hayat yaşayarak öğrenilir sadece okuyarak,dinleyerek değil
    herkesin mutlu olmak için bir yolu varmış,kendi yolumu çizdiğimde anladım
    CAN YÜCEL

evet bu güne kadar şartlar uygun değildi.özgürlükleriniz kısıtlandığı zaman böyle yaşamanız imkansız.artık özgürüm ve geçte olsa hayat felsefemi değiştirdim.önemli olan şu anda mutluyum ve anı yaşıyorum.:)

Öyle bir hayat yaşıyorum ki,
    Cenneti de gördüm cehennemi de
    Öyle bir aşk yaşadım ki
    Tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de.
    Bazılar seyrederken hayatı en önden,
    Kendime bir sahne buldum oynadım.
    Öyle bir rol vermişler ki,
    Okudum okudum anlamadım.
    Kendi kendime konuştum bazen evimde,
    Hem kızdım hem güldüm halime,
    Sonra dedimki 'söz ver kendine'
    Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin,
    Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin,
    Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.
    Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.
    Öyle bir hayat yaşadım ki,
    Son yolculukları erken tanıdım
    Öyle çok değerliymişki zaman,
    Hep acele etmem bundan, anladım...

NIETCHZE

Erdal Özgüner ve Emre PALAK bunu beğendi.
  8. ışın yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet ömer bey cevap:Dnoldu gözlerinizmi doldu:D hadi daha temizlik yapacam:D

Şenol SEL bunu beğendi.
  9. DEMİRAT

ısın hanım çıkmıştım netten de şimdi girdim ne cevabı bekliyorsunuzki sorumu sordunuz yazınızda,ben yazdım yazacağımı:):)

10. ışın yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hımmmm doğru soru sormamışım:rolleyes:diğerlerindede sormamıştım aslında sadece düşüncelerimi belirtmiştim:p