harç ücretlerine yapılan zamlar

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Fatih Genç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    su ürünleri ikinci öğretim 4. sınıf(son sınıf) öğrencisiyim.belkide son saalerimi yaşıyorum bütün gece döndüm durdum yatağımda hayatımı benden çalacaklar mı onu düşünüyordum.Aşağıda yazacağım maddeleri doğrudan üniversienin duyurularından kopyalamış bulunmaktayım. ilk dönemden belirtilen maddelerce 9.5 kredi(o dersin işlenis saati kredisini belirler) değerinde geçemediğim dersim var 962 tl olarak 3 yıldır ödemekte olduğum harç parası bu sene 2 228 tl olarak görünüyor.son senem ya.bi çok arkadaşım okulu son sene bırakma kararı aldı.çünkü bunun ikinci dönemi de var sonra eğer uzarsa şartlar inanılmaz ağırlaşıyor.nese sinop üniversitesinde öğrenci olarak yazdığım son satırlar bunlar.
    buyrun bizleri zor duruma sokan maddeler.

2- . Bu maddenin 3, 4 ve 5 nci maddelerde belirtilen durumlarda her bir ders için kredi başına ödenecek katkı payı veya öğrenim ücreti tutarları, her bir dersin kredisinin ilgili dönemde alınması gereken toplam ders kredisine oranlanması sonucu bulunacak katsayının ilgili dönem için belirlenen öğrenci katkı payı veya öğrenim ücreti ile çarpılarak, ilgili yükseköğretim kurumunca dönem başlarında hesaplanır.

3. 1 nci maddedeki süreler içinde aynı yükseköğretim kurumundaki öğrenimi sırasında bir derse üçüncü defa kayıt yaptırılması halinde, ilgili dönem için öngörülen katkı payı ya da öğrenim ücretinin yanı sıra bu maddenin 2 nci maddesine göre hesaplanan kredi başına ödenecek katkı payı veya öğrenim ücreti; dersin alınacağı dönem için belirlenen kredi başına katkı payı veya öğrenim ücretinin yüzde elli fazlası, dördüncü defa kayıt yaptırılması halinde yüzde yüz, beşinci veya daha fazla defa kayıt yaptırılması halinde ise yüzde üçyüz fazlası ile hesaplanır.

4. 1 nci maddedeki süreler içinde öğrenimin tamamlanamaması halinde, her bir ilave ders için kredi başına ödenecek öğrenci katkı payı veya öğrenim ücreti; dersin alınacağı dönem için bu maddenin 2 nci maddeye göre belirlenecek olan kredi başına katkı payı veya öğrenim ücretinin yüzde yüzü, ikinci defa kayıt yaptırılması halinde yüzde ikiyüzü, üçüncü defa kayıt yaptırılması halinde yüzde üçyüzü, dördüncü ve daha fazla defa kayıt yaptırılması halinde ise yüzde dörtyüzü olarak hesaplanır.

hayatınız elinizden alınıyor gibi hissettinizmi hiç?

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Valla bu durum benıde çok endışelendırıyor
    her kaldıgımız ders e ek ucret odeyecegız olacak şey degıl
    Sankı Eğitim sistemımız 4 - 4 lukte derslerden kalmadan geçmemızı ıstıyorlar kalırsan fazla para vereceksın dıyorlar
    Üniverstelerde hocalar sevmedıgı ogrencılerı zevk ıcın bıle sınıfta bırakıyolar
    Devlet universtelerınde bıle artık Özel unıverste parası odeyecegız anlasılan

3. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    ne yapıcam bilmiyorum alttan gelen dersın bedelinin ıkı katını alıcaklar bızden

4. tamerhan öksüz

tamerhan öksüz Üye

Motosiklet:
    Honda
    çok üniversite açdık diye övünüyorlar ama sııfda bırakmak içinde ellerinden gelen ****luğu yapıyorlar. allah kolaylık versın ...

5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    arkadaslar sevındırıcı bır haber aldım bugun bu sıstem yururluge gırmemıs herhalde
    Gıren okullarda varsa alınan fazla parayı gerı iade edılecek denıyor
    bu haberı Gazi unıverstesı ogrencı ıslerı daire başkanlıgından ogrendım bilginize

6. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    aynen bnde bktm coksukur atlattk:) gcn gun bu parayı nasl hesapldklrnı srmk ıcn ogrencı ıslerı daıre basknlgnı aradm 32degerınde oldugu soledgı bır kredılık dersı captı boldu fln 300 tl dedı anlından opucktm bu matetkle hrcnyn dıe:)

7. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    konuyu ilk okuduğumda öğrenci arkadaşlar için çok üzülmüştüm. tatlıya bağlanmasına sevindim.hayırlı olsun.

8. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    tatlıya baglandı ama hala harc param 2.2bın tl :D yarın duzelır ıns ya