hayabusa mı 1000 cc mi....

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında duran eker tarafından paylaşıldı.

1. duran eker

duran eker Yeni Üye

slm ben 2 sene kadar önce cbr 600 rr a biniyordum şimdi yeniden kanım kaynadı yalnız bu kez güsel bi motor alıp ömürlük olsun istiyorum uzun bi müddet binmek istiyorum hayabusa mı 1000 cc lik alayım hangisi daha iyi olur model olarak 2006 2007 alabilirim....saygılar;)

2. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Şimdi arkadaşım 600rr a binmişsin eyvallah hani onu alıp binmek icin bir kural yok . Ama yine de eğitimini (MOTOR KONUSUNDA) sormak isterim. Çünkü dedigin motorlar Hayabusa ve 1000rr yani şakası olmayan aletler. Bazen bu motorlar insanlar için pek de ömürlük olmuyor lütfen iyi düşünüp kendinizi analiz edip ondan sonra bu işlere girişin

3. duran eker

duran eker Yeni Üye

slm ya doğru egitim %80 iyi kullanırım o konuda sorun yok tabiii prof değilim onu da belirtim ama iyide kullandıgım sölenir..sizin taviyeniz nedir????

Goktug Uguz bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ne kadar zamandır motosiklet kullanıyorsunuz.Bir eğitim aldınız mı ehil kişi yada kurum/kuruluşlardan
    En son ne kullandınız.
    Neden 1000 rr yada hayabusa.

5. duran eker

duran eker Yeni Üye

2 sene dir motor kullanıyorum haftada 2 kadar sıklıkta ama tabiii prof değilim mutavazı bi şekilde kullanıyorum neden 1000 rr sizce hayabusa mı ??? hayabusa herkesin elinde o gıcık ediyo insanı...

6. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Şimdi abi sana şöyle söyliyim 1000rr ile 600rr arasındaki farkı biliyor musun? yani sen suan mx sürat mi düşünüyorsun yoksa görüntümü yoksa ağırlık olsun da biraz daha az rüzgardan etkileneyim mi? Eğer sadece derdin max sürat ise evet 1000rr ve hayabusa dogru daha hızlıdır ama digerleri icin cidden cok bir fark oldugu soylenemez. Ben 650 lik bir enduro kullanıyorum ve bu motordan sonra da 650 alacam çünkü çok uzun yollara gitmiyorum (Yurt dışı veya ne bileyim 2000km yol gibi ) Eğer gitseydim beni daha az yorması acısından 1200 lük bir touring veya enduro tercih edebilirdim. Ama emin ol ki 30 sene de bu motoru kullansam bana yetecektir. Sadece teknoloji olarak yenilemek ister benimki cok eski cunku.

Sakın yanlıs anlama hevesini kırmak degil amacım sadece bir motoru satıpta yenisini alırken illa bir beden buyugu olsun mantıgı cok sacma geldiginden bunları yazdım.

7. duran eker

duran eker Yeni Üye

teşekkürler ya benim amacım hem görüntü hem asilligi güzelliği yani anlıyacagın benim top speed le işim yok 200 kmh gecmem ama 1-2-3 gazlarımda ama gidim 300 kmh görim bilmem ne işlerim yoktur..saygılar

Goktug Uguz bunu beğendi.
  8. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Abi cok para verme bence al bi 600 lük racing bak işine hee eğer asalet diyorsanda 1000rr deil tercih Hayabusa olmalı zevkim bu şekilde benim aslında şu yamaha nın R1 lerde cok guzel veya Hayabusa degil de Gsx R1000 di sanırım yani 1300 hayabusa yerine 1000 lik olanı

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Başkalrında var bende neden yok psikolojisi.
    Başkaları boğaz köprüsünden atlıyor da ben neden atlamıyorum neden değil
    Bu araçları kullanabilmek için en basitinden 100 bin km bitirmiş olmanız lazım.
    Sağlam bir "Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimleri almış olmanız lazım.
    Gaz ayarı ile beyin ayarı aynı olabilmeli.

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  11. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

12. duran eker

duran eker Yeni Üye

ya haklısınız arkadaşlar amac hız basayım gazlayayım degil zaten evli bi insanım hanımı al cıkart turla geri garaja cek yamaha r1 honda cbr 1000 ve hayabusa arasında kaldım...tavsiyeleriniz

13. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda
    slm ben 2 sene kadar önce cbr 600 rr a biniyordum şimdi yeniden kanım kaynadı yalnız bu kez güsel bi motor alıp ömürlük olsun istiyorum uzun bi müddet binmek istiyorum hayabusa mı 1000 cc lik alayım hangisi daha iyi olur model olarak 2006 2007 alabilirim....saygılar;)[/QUOTE]

Bence bu başlık yersiz.Konıuda bi okadar.

600 cc racing kullanacak kadar kendine hakim olan bi insan (2 yıldır kullanıyorum diyosun) neye bineceğini gayet iyi bilir.Bence amiyane bi tabirle 'fasafiso' Bu gibi başlıklar forumda kirlilikten başka birşey değil.

Sen Bu şartlar altında bunu bu zamana kadar öğrenemediysen başkaları hiç öğretemez emin ol.

Saygılar.

14. duran eker

duran eker Yeni Üye

yuhhh sordugum bi soru verdiğin cevap a bak ben bişeyleri insanlarla paylasıyorum ne kadar katı yaklaşmışsın...

15. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    arkadaşım bence hayabusa al artçıda olacağına göre hayabusa daha oturaklı ,1000 lik racing motorlar bana göre tek kişilik arka koltuk çok rahatsız.

16. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda

Öncelikle hitap şeklinize dikkat edin.
    Sonrada paylaştığınız şeyle yazdıklarınızın nekadar tutarsız olduğuna dikkat edin.
    Ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

duran eker yazdı :

slm ya doğru egitim %80 iyi kullanırım o konuda sorun yok tabiii prof değilim onu da belirtim ama iyide kullandıgım sölenir..sizin taviyeniz nedir????

sorduğunuz soruyla verdiğiniz cevaplar arasındaki ikilemi eminim sizde çok net görebiliyorsunuzdur.

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forumda yazdığınız kelimelere dikkat edin.
    Lütfen

18. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bir de şu var 3 motor seçeneği sunmuşsunuz hangisini aliyim diyorsunuz
    hangisi daha hoşunuza gidiyorsa, hangisi daha aklınıza yatıyorsa onu alıcaksınız
    hani başlangıç için motor sorsanız tavsiye veririz de siz artık işin sonuna gelmişsiniz
    beğendiğiniz motoru alınız

19. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bana diyecek birşey kalmamış!!!

20. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Bir soru sordunuz, herkes fikrini beyan ediyor. Her cevabı beğeneceksiniz diye bir kural yok. Burda herkes sizin iyiliğiniz için konuşuyor. İnsanların fikirlerine saygılı olmak lazım. Lütfen ortamı germeyin.