Hayal kırıklığı ve şaşkınlık cbr 125..

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Kaan Tunç tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Zonguldakta oturuyorum ve belkı ününü duymuşsunuzdur çok yokuş bir kenttir.burada eczanelerde ilaç taşımak için depodan vs hep cbf 150 kullanılıyor cidden baya var.Bugün bir cbf kullanıcısına biraz soru sorayım dedım büyük bir adamdı ve eczaneye ilaç getirmişti.Usta dedim zamanın var mı biraz vs var falan dedi dedim burda 150cc yetıyor mu dedim yetiyor falan dedi.Bende honda cbr125 ı biliyor musun usta dedim evet dedi o nasıl dedim onu almayı düşünüyorum yeter mi falan dedi pahalı o evet dedim 7bin lira dedi ona o kadar para verilir mi dedi 125cc o dedi işte 100ün üstüne çıkmaz dedi burda zor gider dedi.hangi tip motor istiyorsun dedi super sport dedim işte ona o kadar para verme dedi bunu al daha iyi dedi 125cc ye o kadar para asla verilmez dedi.dedim iri motor güzel falan dedim o bundan daha küçüktür dedi cbf yı göstererek.2 kişi çıkarmı burda bayır dedim cbr125 le dedi çok yavaş çıkar vs.Hayalini kurduğum motorun böyle ayak üstünde bu kadar hakarete uğraması benı kötü yaptı..Siz ne diyorsunuz bu konu hakkında.ben para biriktirmeye başlamıştım bu yazda honda bayisine gidecektim 14 saat yol gidip..

2. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    motorda aradigin kriterler iki kisi bayir cikmasiysa cbr 1000 de alsan o bayiri belli hizla cikmak durumunda kalirsin,tabiki motor hacmi gucu ne kadar kuculurse iki kisi performansida o derece duser. Evet cbf 150 nin iki kisi bayir cikma yetenegi cbr 125r dan daha iyidir :D ya da scooter 125 iki kisi daha iyi cikar.

3. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cbr Tikanir Mi ya bayirda falan 2Kisi.ya o Kadar gücsüz degildir herhalde

4. mehmetpolat

Motosiklet:
    Kawasaki
    racıng motorlar ayrodınamıği gereği zaten ıkı kısı rahat edilmeyecek motorlar genelde. cbf 150 den daha kotu çekmez zaten ilk motorunsa güzel tercih cbr 125 (kişisel tavsiyem sıfır cbr 125 alana kadar ikinci el temiiiz cbr 250 al!

5. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Usta iyi diyonda cbr ikinci elde değer kaybetmiyo fiyat olarak iyi ve 250cc başlangic icin nasil olur bilemiyorum.ama sikinti cekmem dimi bayirda falan kalmayalim :eek:

6. mehmetpolat

Motosiklet:
    Kawasaki
    :D yok cbr 250 bayırda kalmaz 125 ten ıkıkat daha guclu baslangıc ıcınde ıdealdır 250cc cok buyuk farklar gostermez ılerde daha fazlasını ıstedıgın zaman daha tatmın edıcı olur 250 fıyatıda ıkıncı elde 8000 felan artık butcene gore.

7. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bayirda kalmaz mi derken 125 i kast ettim usta :D

8. mehmetpolat

Motosiklet:
    Kawasaki
    Kardesım senın bu bayır kac derece :D yani çok aşırı bi durum haricinde neden kalsın kalmaz.

9. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Adam dedi korktum usta :D Düşünsene 7bin verip aliyon kullanamiyon:D

Fahrettin bunu beğendi.
  10. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kalmaz yav.. Sen ve arkadaşın kaç kilo bilmiyorum ama 65kilo ben ve 67 kilo artçımla o dediğin bayırları ybr125 ile çıkıyorum.. Ama öyle bayırlar var ki güzel memleketimde 97 model toyota corollayla çıkamıyordum patinaj çekip kalıyordum. Zaten o yolları da araba geçsin diye yapmamışlar ki araba da geçmiyor zaten:D Her yolun bir alternatifi vardır sonuçta takma kafana.. Ayrıca arabanın çıktığı her yere motorla da çıkarsın kardeş:)

Kaan Tunç bunu beğendi.
  11. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim sen ilk defa motor alacaksan bırak şu böcek gibi duran motoru da gerçekten motosiklet özellikleri taşıyan bir motor al..Ya YBR125, ya da CBF 150 al!..Her yola girer,iki kişi de binersin..CBR 125 i Berkay Ömür isimli forum üyesi arkadaşımıza sor..Ondan kurtuldu YBR aldı oh dedi..Şimdi büyüttü motorunu..Görünüş,tip, artık geçerli bir şey değil..Zaten artçı ile binebilmen bir eziyet olur,konuştuğun motorcu da doğru söylemiş,125 lik bir motora o para verilmez..

Şenol SEL, Berkay Ömür ve Fahrettin bunu beğendi.
  12. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşımın cbr250 si var. Genel görüşü özellikle artçılarda çok zorlanıyor. Cbf veya ybr güzel seçim olur.

Şenol SEL, engin çoban ve o.somuncu bunu beğendi.
  13. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam neden cbr motor özelliği taşimiyor neyi eksik bilgilendirir misiniz.gerçekten görünüşu ile tavlamisti beni ve özellikleride fena değil diye biliyorum.altin elbiseli adamda övmüs videosu var.biraz bilgilendirin Hocam lütfen

14. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Zorlaniyor derken ne gibi zorlanma usta

15. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam Sifir Cbr Dusunuyordum 7Bine peki 8 verip 250almak dahami mantikli

16. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Osman hocam bana seslenmis isi gucu birakip geldim hemen :)

oncelikle kaan aklindaki motor supersport sanirim yorumlardan onu anladim. Bayir ne kadar dik bilmiyorum ama cbr 125 le rahat cikarsin. Bilemedin en kotu 1. Viteste cikarsin artcinla birlikte. Fakat osman hocam ve senin konustugun kurye arkadas haklilar. Cbf in cekis gucu daha iyi. Ben cbr satip ybr almistim. Canavar gibiydi. Ben de supersport hayrani olarak basladim motora, fakat turkiyedeki yollari ve sartlari gorunce supersporttan vazgecmek zorunda kaldim. Neden vazgectim diye sorarsan;
    - yollar kostebek yuvasi gibi, en basitinden ufacik cukurda bile supersport motorla etkileniyorsun
    - oturusu rahat degil, 2 saat uzeri kullanimda kol ve bel agrisi yapiyor. Artciyla hic dusunme bunu felaket oluyor.
    - kampli mampli gezilere supersport motorla gidemiyorsun. En sonki gezide alt grenaji kirmistim :))

Sonuc olarak al bi ybr ya da cbf 150 rahat rahat kullan. Ama hala aklin supersporttaysa, yine al, tecrube edinirsin en azindan, icinde ukte kalmamis olur. ;)

(Amma konustum he :) )

17. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Burada ben biraz bir şeyler yazmak istiyorum.
    Cbr 125 başlangıç motorudur bu bir gerçek ve başlangıç motorlarının hiç biri bayır yukarı istediğin performansı vermez. cbr - ybr - apache - cbf hepsinin aşağı yukarı gücü aynı. Ancaak şanzıman farkı ve su soğutması ile cbr ayrılıyor. Bir de etrafı grenaj kaplı seni cezbediyor. Şunu unutma ki başlangıç için ise grenajlı motor tavsiy edilmez. bak bayır diyorsun, demek dolanbaçlı yollar da var demektir. Sen eğimli virajda araba ile karşılaşınca ne yapacağını bilemezsen (ki ilk başlarda eğitim alsan da pratiğin olmadığı için uygulamada sorunlar yaşayacaksın) sana direksiyon turu yüksek, duruken yatırsanda kaldırıp yola devam edebileceğin, hatta kuruş masraf çıkarmayacak bir motor lazım. Bu motor da emin ol bana cbr değil. Al ikinci el bir ybr (tipi kötü evet ama) üzerine bin şöyle 5bin km yap. Bu arada etkinliklere katıl diğer motorları dene. Bu arada zaten fikirlerin olgunlaşacaktır. O zaman bu fikirlerine güleceksin. Cbr ye 8bin verip, düşürüp 2bin tl masraf edip, ustalarda zaman harcayıp, motordan zevk alamazsan bu işten soğursun. Parçası ucuz telle bağlasan gidecek bir motor lazım sana
    Bu yazdıklarımı da umarım okursun. :D
    İyi günler

Kaan Tunç, o.somuncu ve Berkay Ömür bunu beğendi.
  18. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Jawa gibi bir motor degil mi Armagan? :D adamlar tup takmislar jawaya sahibinden.com da gordm :))))

19. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Babamda varmış bir zamanlar jawa, ama ben ne gördüm ne duydum :D

20. Zihni GÖNEN

Zihni GÖNEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    babamın zamanında iki motoru vardı. biri rus planet (bazı yerlerde HIH diye geçer) diğeri de jawaydı. jawa gitti köye gidebilecek kanuni 150 seyhan aldı, planet hala duruyor. çok benzin yakmasa yine (köy yerinde) keyifli motor. 350 cc sonuçta