Hayalim racing,beni ona hazırlayacak motor tavsiyesi 4000 tl ye kadar!

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Saygın tarafından paylaşıldı.

1. Saygın

Saygın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlarm hayalimda racing var,fakat daha önce vitesli motor kullanmadığım için,sanırım vitesli bir motora alışmam gerekiyor ilk etapta.Şehir içi gezintiler olsun vs. sorun çıkarmayacak bir motora ihtiyacım var,hızlı olsun diğerlerine göre ve görünüşü güzel olsun,racing tarzı olsun kısacası,piyasayıda pek iyi bilmiyorum.O yüzden bir kaç gündür sürekli araştırma yaptım,Aklımda 2 tane motor var almayı düşündüğüm 2.el
    Yamaha ybr 125,Birde yamaha ybr,Son olarakda honda cbr 125 r takıldı aklıma.Sizin de tavsiyelerinize açığım max limit 3000 tl yorumlarınızı bekliyorum,birde racing kullanıcağım için ileride beni o yönde hazırlayan bir motor olursa sevinirim arkadaşlar teşekkurler.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Seni motosiklet hazırlamaz eğitim hazırlar.
    Kullanmayı bilmediğin ve her emrini yerine getirmekle mükellef salak bir makine seni nasıl hazırlar yazarmısın bana.
    Kullanmayı bilmiyorsun ama hızlı olsun.
    O zaman sana diyeceğim tek şey bir silah.Çok hzılıdır.tabancaya kafana dayarsan saniye de 192 metre namlu çıkış sürati vardır acı çekmeden ölürsünüz.
    Bilmediğin bir araca binip kullanmaya kalkarsan acı çekersin çok acı çekersin bize de çektirirsin.
    O yüzden gel sen fantaziden vaz geç yol yakınken.
    Ya da basamakları teker teker çık ölmeden acı çekmeden çektirmeden ilerle.
    Motosiklet kullanmak bu forumda yazan bazıları gibi çok basit bir eylem değildir.
    Evet çok basit görünür.Hani birileri demiş ya hiç binmediğim halde verdim gazı geldim falan yoldan filanca yere herkes beni parnakla gösteriyor diye.Boş ver sen onu.
    Motosiklet kullanmak efendi kişi işidir.
    Ruhumuz serseridir ama kendimizi şahsımız efendi olmaya mecburuz.Bir kaç serseri yüzünden canım ülkemde Motosiklet kültürü layık olduğu yere gelememiştir.Tek sebebi vardır ruhu da şahsiyeti de serseri olanlar yüzündendir.
    Bu yüzden daha başlamamışken sen bu eyleme adam akıllı eğitim alarak başla.
    Bana kim diyebilir ben ilk okula başlamadan üniversiteye gittim diye.
    Aynı hesap.
    Okumayı öğrenmeden ilk okula gitmeden basamakları çıkmadan seni üniversiteye almazlar mümkün değildir.
    Ya da kim diyebilir ki ben anamdan doğruğum gibi koşmaya başladım.Buda imkansızdır.Var mı öyle diyecek biri yok
    O halde sende emekleyerek başla.
    "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al.Sonra bakarsın hızına.
    Birde aklında olsun.Motosiklet hızlı olsun güzel ses çıkartsın diye alınmaz.Ama bizim ülkede milletin parası boldur.İhtiyaca tecrübeye göre motor alınmaz paraya göre motor alınır bu yüzden de bol bol telefat veririz yollarda.Sonra aptal bir makineyi suçlu ilan ederiz.yada yolu ya da sulama yapan belediyeleri suçlarız.Ama suçlu olan bizleriz bunu asla göremeyiz.Çünkü egolarımız bizi kör etmiştir.
    Egoların varsada binmeyeceksin kardeşim bu kadar net ve basit.
    Gel sen yavaş yavaş çık bu basamakları
    yada sana akıl verecek olan USTA ları dinle al bir hayabusa çık yola ve gazı aferin desinler.Kaskını koluna da tak da senin kim olduğunu bilsinler.En azından telef olunca yüzün belli olmasın kimin evladı olduğun kim olduğun.

www.lamatech.com sitesini incele.Forum üyelerimizden ve benim gibi bir çok arkadaşımın hocası Rahmi BARUTÇU'dan sürüş eğitimi al.O sana herşeyi öğretir.
    Sonra bakarsın ne alacağına.

Ha derler birileri boş ver ya ona vereceğin parayla iki depo daha fazla benzin al kendi kendine daha iyi öğrenirsin,
    mümkün değil.
    Bilmediğin şeyi sen nasıl öğrenebilirsin.
    O zaman ne gerek var yüksel okula gidenler sana bu aklı verenlerden daha mı ahmak.
    Ne gerek var o zaman yüksek okula gitmeye o kadar zaman ve para harcamaya.
    Al eline kitapları oku yüksek okul okumuş gibi olursun.
    Aynı hesap.
    Ama anlama ve algılama farkı işte burada ortaya çıkıyor.
    Ben ve biz burada beyni olan düşünme ve muhakeme yeteneği olanlara elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz.
    Hiç bir beklentimiz olmadan.
    Karar senin
    Aklın yolu bir.
    İmzamda bazı mesajlar var.Beyni olan anlar.Olmayandan ÖZÜR dilerim.

Ahmet AYKURT ve yunusemre bunu beğendi.
  3. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    site bu sefer yanlış olmuş, düzeltiyorum:

www.lamatech.com

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Salcano wolf 125 çok sağlam ve kaliteli bir motordur.Vibrasyon oranı sıfırdır.tavsiye ederim.acemiligini onda atabilirsin.fiyat konusnda da yardımcı olabilirim

5. Saygın

Saygın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    O gün mesajımı editliyecektim fakat konu kilitliydi,daha önce scooter kullandım arkadaşlar,yanlış yazmışım vitesli motor kullanmadım olucaktı.Aynı zamanda güvenli sürüş kursunada yazıldım,vitesli.honda cbf yi eledim,şenol hocam sen yanlış anladın beni,ölmeye niyetim yok,tabikide basamak basamak çıkıcam,herşeyin bir yeri ve zamanı var.O yüzden tekrar soruyorum,yamaha ybr mi yoksa honda cbr mi?Yada başka önerileriniz?Hangi vitesli motorla başlamam gerek cevabınızı bekliyorum.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    oturuş pozisyonu sürüş rahatlığı uzun yol konforu yakıt ekonomiisi dersen ybr 125

Güvenli Sürüş Kursu derken umarım honda değildir.Honda da sadece kapalı alan eğitimi verilir.Trafike sürüş imkanınız hiç olmaz.Kapalı alnada yapılan eğitimde trafiğe benzemez.

7. Ertunc.İlbeyli

Ertunc.İlbeyli Üye

Motosiklet:
    Honda
    hondanın eğitimi müthiş pahalı.
    Şenol hocam dediginize bişey eklemek istiyorum
    kapalı alanda egitim veriyor dediniz ya, zaten internet sitesinde de belirtmişler ehliyet şartı yoktur diye. ehliyeti olmayan birisi trafiğe çıkamayacağı için eğitim yetersiz olacaktır.

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bende ybr derim

9. Saygın

Saygın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    CBR nin hiç bir + sı yokmu yani ybr nin yanında?Birde kaç model ybr almalıyım?Ne kadara almalıyım?2.el mi almalıyım?