hayallerimi altüst ettiler

Konu, 'Hayalinizdeki Motosiklet' kısmında A.HAMDİ tarafından paylaşıldı.

1. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    sevgili arkadaşlarım,
    ben genelde chopper modeli motosikletleri çok severim.
    idealim ya kawasaki EN500, yada Yamaha virago 535 idi...
    fakat özgür-göksel-ziya üçlüsünün gazıyla BMW 650 gs olarak
    değişti bakalım sonuç ne olacak:eek::eek::eek:

Eren Göksel, Özgür ve Şenol SEL bunu beğendi.
  2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Aslına bakarsanız benim de kafam karışmaya başladı gitgide. Bende Shadow hastasıyımdır. Cruiser da devam edip iyi bir shadowla noktalayayım istiyorum arayışımı. Lakin nerde bir GS serisi görsem gözlerimi alamıyorum son günlerde. Bu BMW ler adamın aklını alıyor yavaş yavaş. Yasaklıyacaksın bunları, milleti cruiser den soğutuyorlar.

A.HAMDİ ve Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Birgün herkes doğru yolu bulacak......

Sizlere tavsiyem, almak istediğiniz motorun sınıfını belirledikten sonra o sınıfta yer alan motorlara binip ufak test turları atmanız, size ciddi fikir verecektir.

Yani tek bir marka ve modele bağlı kalmayın..

Mesela transalpide deneyin :):)

Eren Göksel ve A.HAMDİ bunu beğendi.
  4. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia

Bu arada abi, yukarıda bahsi geçen arkadaşlar niye enduro almamışlarda gitmişler turing ve sport turing almışlar.

Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.:D:D:D

5. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    bende bende inan muzur bunlar:mad:

6. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    transalp her zaman araştırmalarımın başında çeşitli motorsiklet kullananlar transalp diyorlar;)

7. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hayatın tadı enduro da. Doğaya dönüştür enduro. Ormanların kokusu nehir sesleri kuş ötüşleri ... Bir başka deyişle özüne dönmektir enduro...

Eren Göksel ve Umut Karkın bunu beğendi.
  8. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Fazer benim için özel bir motosikletti. Çünkü ilk sürdüğüm büyük hacimli motosikletti ve bundan kesinlikle bir gün alacağım diye kendime söz vermiştim.
    Bu hazzı tatmalıydım yani. O nedenle fazer aldım.

Ancak enduro tarzı bir motosiklet gerçekten olması gerekiyor. Çünkü fazer gibi motosikletler herşeye cevap veremiyor.

Benim asıl amacım Fazer'ın 800cc veya 1000cc olanından alıp, yanına da bir GS almak. :D

Biraz zamana ihtiyacım olacak. Ne fazerdan geçerim ne GS'ten :D

Eğer parayı bulursam, fazer yerine RT de olur :D

Hamdi abi sen GS'ten vazgeçme, seni heryere götürür. Tabi aynı şey transalp için de geçerli.

9. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tabi açıklıyalım :D bizde normalde f650gs istiyorduk fakat dedik ikiside aynı bütçe ama birisi 2000 model birisi 2006 model bizde daha yeni olandan yana yaptık tercihimizi :D

Eren Göksel bunu beğendi.
  10. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    :D
    umut bu ziya yalan söylüyo
    bence bacakları yetişmedi............................:D:D:D:D

Umut Karkın bunu beğendi.
  11. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yok f650gs'ye boyum yetiyor :D ama başka alternatif yok benim için enduroda biraz daha uzun olsaydım belki şu an kle500 almış olabilirdik :D

12. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    evet kle500 lerde iyi motor.
    tamircilerle konuştum kawasakinin 500 motorlarını çok tutuyolar
    çalışması çok güzel diyolar

13. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    1200 gs : haddinden fazla pahalı, bizlere göre bir motor değil, zengin işi.
    1150 gs : alınabilir ama görüntüsü hoş değil (bence) ve ağır olduğu söyleniyor, bakım masraflı.
    1100 gs : tarihe karıştı :)
    f650 gs : tek silindir, bakımları pahalı, ön konsol tasarımı hoş değil üzerine binince ben 650 cc bir enduroyum demiyor (bence)
    dl100 : niye bilmem alacaksan 650 cc olanını al diyorlar, zaten ne tipini severim bunların nede enduro gözüyle bakarım.
    dl650: enduro değil (bence)
    kle 500 : cılız bir yapısı var ama hafif kullanışlı bir motor olduğu söyleniyor. Kawasakinin Türkiyede servis sıkıntısı var kim ne derse desin.

ee başka

Geriye kalıyor xl 650 v transalp, o nasıl bir makina, o nasıl bir enduro, aman allahım bu ne güzel endam, at mısın mübarek :)

bozulmaz, servise ihtiyaç duymaz, düşüp 12 metre sürüklenince geri binilip gidilebilir, parçalarını orjinal haliyle her daim bulabilirsiniz, nispeten ucuzdur parçaları. Ağırlığı yeterlidir yani ne ağırdır ne hafiftir, denildiği gibi çok yakmaz, asvalt dışına çıkıp gönlünüzce gezip tozabilirsiniz.

fazer, er6f, çapur çupur bunlar hikaye.. al bir transalp yağına suyuna bak 300 000 km bin :)

da da konuşmam....

A.HAMDİ ve Eren Göksel bunu beğendi.
  14. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Kuzguna yavrusu kuğu görünürmüş :D:D:D:D

daha da konuşmam :D:D:D

Ziya Çerezci, A.HAMDİ ve Eren Göksel bunu beğendi.
  15. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ziya doğru söylüyor. Modeli düşük geldi. Araştırmalarımızın sonucu Kawasaki ER 6 F'in bizim tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacağını düşündük. Gerçekten de öyle oldu. Tabii Transalp kadar konforlu (yaylı) :D olmasa da açığı başka özellikleri ile kapatıyor :D:D

16. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Umutun mesajına biraz yorum yapmak istedim.

1200 gs : haddinden fazla pahalı, bizlere göre bir motor değil, zengin işi.ne kadar ekmek o kadar köfte fazlasıyla parasını hakediyor.
    1150 gs : alınabilir ama görüntüsü hoş değil (bence) ve ağır olduğu söyleniyor, bakım masraflı.bakımı masraflı değil,görüntüsü hoş ve şöyle söyliyim al dünyayı gez sorun cıkarmaz
    1100 gs : tarihe karıştı :)
    f650 gs : tek silindir, bakımları pahalı, ön konsol tasarımı hoş değil üzerine binince ben 650 cc bir enduroyum demiyor (bence)bakımları borusan da pahalı, yenileri çift silindir, kendisi endurodur ama cross değil.
    dl100 : niye bilmem alacaksan 650 cc olanını al diyorlar, zaten ne tipini severim bunların nede enduro gözüyle bakarım.
    dl650: enduro değil (bence)enduro olamamasının en buyuk ozelligi altı alcak o motorla trans köroğlu yapan arkadaslarım var.
    kle 500 : cılız bir yapısı var ama hafif kullanışlı bir motor olduğu söyleniyor. Kawasakinin Türkiyede servis sıkıntısı var kim ne derse desin.parçada sıkıntısı oldugu dogru cok dert bir konu

ee başka

Geriye kalıyor xl 650 v transalp, o nasıl bir makina, o nasıl bir enduro, aman allahım bu ne güzel endam, at mısın mübarek :)transalp alıp bir de benzin istasyonu almak lazım, bakımı diger motorlardan farksız, en yeni kasaları ise saçma sapan.

bozulmaz, servise ihtiyaç duymaz, düşüp 12 metre sürüklenince geri binilip gidilebilir, parçalarını orjinal haliyle her daim bulabilirsiniz, nispeten ucuzdur parçaları. Ağırlığı yeterlidir yani ne ağırdır ne hafiftir, denildiği gibi çok yakmaz, asvalt dışına çıkıp gönlünüzce gezip tozabilirsiniz.

fazer, er6f, çapur çupur bunlar hikaye.. al bir transalp yağına suyuna bak 300 000 km bin :)hondanın urettigi motorlar dediginiz gibi uzun omurludur ama alıp da kimse 300000 km yapmıyor. 1 sene hadi en iyi 2 sene sonra kaşıntılar başlıyor.

da da konuşmam....

17. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Umut bütün görüşlerine katılıyorum,çünkü Transalp bir Honda'dır..Benim klasik tutkum ile enduro tutkum birleşince; bana TA'nın babasını almamı söylüyor!..::)
    Eğer O'nu alırsam TDM 900 den vazgeçeceğim ve bir daha motor filan almıyacağım:

İşte :XRV 750 Africa Twin

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

18. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Konuşmayım dedim ama gene konuşturdunuz beni...:D:D:D

Göktuğ'a : İşin içinde birazda latife vardı, söylediklerine kısmen katılıyorum. Sonuçta yukarda adı geçen motorların hiç biri kötü motorlar değil zevk ve bütçe meselesi. Param olsa hiç durmam bir 1200 gs alırım ama çok pahalı meret.

Ayrıca TA için söylediklerine hiç katılmıyorum :):):)

Osman Hocama : Hocam AT gerçekten güzel bir motor, benimde çok hoşuma gidiyor, duruşu çok tatlı bir motor, kullananlarda oldukça memnun ama nedendir bilinmez üretimini durdurmuşlar. Onun yerine varaderoyumu düşündüler bilmem.

Loto oynamaya devam hepsinden birer tane alacağız sabırr:D:D:D

A.HAMDİ ve o.somuncu bunu beğendi.