Hepinize Merhaba Yeniyim Ve Siz Değerli Abilerimden Tüyolar Almak İstiyorum :)

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Kaan Yürür tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Yürür

Kaan Yürür Yeni Üye

Öncelikle Herkeze Merhaba Yaşım 17 Ehliyet Sınavlarına Hazırlanıyorum Ve Ailemin Desteği İle İlk Motosikletimi Alıcam Fakat 3 Motosiklet Arasında Kararsızım Ve Siz Değerli Büyüklerime Ve Üstadlarıma Danışmak İstedim :)

Şu Andaki 3 Seçeneğim;

Yamaha Yzf R-6

Kawasaki Ninja ZX-6 R

Suzuki GSX R 600

Bu Motorlar arasında Kararsızım,Sizden Ricam Şu Olucak Rahatlık ve Hız Bakımından ele Alırsanız Sevinirim Fiyat Mühim Değil Çünkü 2. El alıcam :D

Hepinize Şimdiden teşekkürler İyi Forumlar...

2. azigun

azigun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Sevgili kardesim..bunlar yetmez..

minimum suzuki hayabusa+nos+egzoz+turbo dyno jet tavsiye ediyorum.. :D

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Sevgili kardeşim, öncilikle Motosiklet Forum ailesine hoş geldin.

Saydığın motorların hiçbirisi sana uygun değil. Bu motorları kullanabilmen için ciddi ve uzun süreli bir eğitimden geçmen lazım. Senin şuan kullanabileceğin 125 veya 250 cc lik bir motor olması lazım başlangıç için. 125 ve 250 cc lik motorları kullanabilmen için bile yine ciddi bir eğitim alman gerek.

Eğitim şart.

4. Kaan Yürür

Kaan Yürür Yeni Üye

Teşekkür Ederim Hoşbulduk Şu Anda Amcam Tarafından Eğitim almaktayım Kendi Motosikleti ile Sağolsunki bir Şeyler Öğretiyor Yani Kullandığım Motosiklet Kawasaki Ninja ZX-10 R :)

Eğitime Devam Ediyorum Ve Kabataslakda Olsa Temeli Öğrendim Geri Kalan Hünerler Ve Yetenekler Diye Düşünüyorum Yani Tek Bir Şey Kaldı Kağıt üstünde gireceğim Sınav.

Ve Şunuda Belirtiyim 14 Yaşından Beri Motosikletlere Aşırı İlgim Var İstanbul Park da Yapılan Tüm Moto Gp lerde Bulundum Yani bu Benim için Bir tutku :)

Şimdi Dersenizki Amcandan Eğitim alıyorsun o Sana Bir Model Söylemedimi Söyledi Ninja yı Önerdi Fakat Birde Buradan Sizlere Danışayım Dedim Yorumlarınıza Saygım Sonsuzdur :)

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoş geldiniz.
    erolun dediklerine bende katılıyorum.
    yeniyim tüyo istiyorum demişsin ve Ninja ZX-10 R ile eğitim alıyorum diyorsun!!
    bana biraz tezat geldi. sen zaten ne alacağına çoktan karar vermişsindir;)

6. Kaan Yürür

Kaan Yürür Yeni Üye

abicim bu Kimseye Tezat Gelmesin Ben Daha Motosikleti 3. Vitese almamış Adamım Sadece Dönüşler Vites Ve Fren Üzerine Çalışıyorum Ayrıca Ben Şöyle Düşünüyorum ki ne kadar Seviyemin Üstünde Çalışırsam Daha yararlı Olur Tabiki Sizlerin Yanında Çaylak Bile Sayılmayacak Derecede acemiyim Ben Sadece Fikirlerinizi Alıyım Dedim Lütfen Yanlış anlamayın ama Ben Buraya Yalan Söylemeye Gelmedim :(

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kaan Yürür bunu beğendi.
  8. Kaan Yürür

Kaan Yürür Yeni Üye

Çok Teşekkür Ederim Fakat Bu Benim için Bir Tutku İnanın ki Heves Değil Sürmeyi bilmesemde O Aleti Seyretmeye Bile Bayılıyorum :D

Gönderdiğiniz Konu İçinde Ayrı Teşekkür Ederim Barış abi :)

Ama İnanınki Heves Değil...

9. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

buradaki abilerimin sözünü dinle derim kardeşim onlar bazen bizim görmediklerimizi görebiliyor. sonra hem sen üzülürsün hemde o motoru almana sebeb olan ailen ömür boyu hem evlat acısıyla hemde vicdan azabıyla yanar tutuşur aman dikkat et... bak sana örnek olsun diye söylüorum benim motosiklet hikayem nasıl başlamış bi bak imzamdaki linke tıkla

Barış bunu beğendi.
  10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sana inanıyorum ve bu yüzdende ilerde üzülmeni istemem!!
    ama sende bize inan, ve yeni başlayan biri için yukarıda saydığın
    hiç biri modeli onaylayamayacağımızıda anla lütfen.
    bu işin şakası yok bence sen amcanla tekrar bir konuş.

11. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    öncelikle aramıza hoşgeldin..burada yazılanların bir çoğuna katılıyorum,125'cc veya 250'cc senin için daha uygun yaş 17'yazmışsın,senin saydığın marka,model motosikletleri kullanman için en az 2'sene gerekir..herşey tecrübe'ye dayalıdır o'tecrübe içinde biraz süre geçmesi gerekir(ufak'cc'den büyük'cc'ye doğru) seçim senin..

12. ramazan kosemehmetoglu

ramazan kosemehmetoglu Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Aramiza hosgeldin kardesim,
    ben chopper'ci oldugum icin yardimci olamiyorum,
    sana racing'ci arkadaslarim mutlaka yardimci olacaktir.
    aramiza tekrar hosgeldin.

13. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Kaan buradaki herkes motorsiklet tutkunu...Ben arkadaslarıma katılıp 125 veya 250 cc ile basla derim...Eğitim alıyor olabilirsin,ama motorsiklete tam olarak hakim olabilmek için zaman ve tecrube gerekiyor...Trafiğe çıktığın zaman,sadece motorsiklete değil trafiğe de hakim olman gerekecek çünki...Ben iyi düşün ve tutkularına yenik düşme derim...;)

14. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Öncelikle aramıza hoşgeldin şunu bilmeni isterizki motorsiklet kullanan veya ilgilenen insanlar bizim için herzaman değerlidir daha çok gençsin kanının kaynadığını yazılarından anlayabiliyoruz işte bu yüzden kontrolü güç ve hata affetmeyecek motorlarla bu işe başlaman herkesinde dediği gibi çok mantıksız içindeki hevesi çok iyi anlıyoruz ama sende bizi anla ve merdivenleri tek tek çık ne sen üzül nede bir sabah gazete okurken bizi üzme bu işin şakası yok.....

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kesinlikle hiç biri.Daha yolun çooook başındasın.Önce emeklemeyi öğrenmelisin.125 - 150 cc arası bir modeller başla.Bu motosikletlerle en az 10 bin kmyi şehir içi ve şehirler arası kullan bakalım.Sonra karar verirsin.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Amcanız size eğitim veriyor.Peki amcanız eğitimi nerden aldı.Amcanız Motosiklet eğitmeni mi.Ya farkında olmadan kendi tecrübelerinde ki yanlışlarıda size de aktarıyorsa.Ki eğitmense hiç bir eğitmen hele amcanız olması hasabiyle bu tarz büyük cc ile size eğitim vermesinin sakıncalarının farkında mı.bence hiçte farkında değil.
    Bize fikir sormuşsun bizde sana elimizden geldiğince izlemen gereken yolu gösteriyoruz.
    Bence amcanda sende çok yanlış yoldasınız.
    msn: senol_sel@hotmail.com listene ekle görüşelim.

17. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende bi acemi olarak ve içindekileri cok iyi anlayarak fikrimi yazmak isterim.ben 20 yaşındayım şu an 250 lik bi motor kullanıorum.ilk motorum 150 cc çin malı bi enduroydu şu an 250cc hondanın endurosunu kullanıorum.klasik motorlar dışında hemen hemen bütün sitil modelleri arkadaşlarım ve abilerim vasıtasıyla kullandım.cross,enduro,naked,racing,scooter vs.tabiki içimden niye bi 4 silindirli 600 lük olmasınki diyorum.ama ne alırsam alıyım ailemin parası ile olmak zorunda cünki okuyorum şu an onlara maddi acıdan fazla zarar vermeyen bi motor kullanıorum.insan kendini motor dünyasının içinde bulduğu ilk an mantıklı düşünemiyor.hep yüksek cc ler düşlüyor.doğru veya yanlış onu tartışmıyorum.ama anladığım kadarıyla içindeki gercek bi motor sevgisi bu cok önemli motoru sadece hava atma amacıyla kullanmamak lazım.motorun selesine oturduğunda ve ayağınla vites koluna bastığında altındaki aletin seni ucurmayı beklemesi bambaşka bişi bu hissi dünyadaki hiçbişeye değişmem.bende şu an asla 250cc motordan daha küçük motorları kullanmak istemem doğruyu sölemek gerekirse.tabi sölediğine göre sen 4silindirli 1000lik bi racing in sesini ve cok ta az olsa debriyajı en ufak bırakışta ne kadar torklu kalktığını görmüşsündür.insanın bunu görünce düşük cc isteği pek olmaz tabi ama kullanmadığın bir cok 125 lik 250 lik veya 350lik diyelim bunlar 2t(zaman)lı veya 4t lı olsun.bu cc ler içinde 26,36hp güç üreten motorlar var.bunları sakın ama sakın küçümseme eğer 4 silindirliler kadar atak bi motor istiyosan 125lik 2 zamanlı bi motorla başla(tabi tam olarak kullanmayı örenmeden gazlama)yani anlatmak istediğim kullanmaktan vazgecmek istemediğin motorların herzaman bi alternatifi vardır.birazdaha araştırma yapıp içindeki bu ateşinde mantıklı yol almasını sağla.

BoRa ve serkan thundercat bunu beğendi.
  18. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    önemli olan motosikletin cc.si değil ondan keyif alabilmeyi bilmektir geçmişte klr 650 kullanmış biri olarak şu anda wolf 125 kullanıyorum inan insan iyi arkadaşları olduktan sonra gayet güzel keyifte veriyor tutkunun önlenemediğinin farkındayım bende içimdeki klr tutkusunu önleyememiştim bunda mesele yok ama saydığın motosikletleri alamassam başka hiçbir motor beni mutlu etmez diye saplantılara kapılma amcan seni birazcık seviyorsa 1000 cc makineyle trafiğe sokmaz ben basamakları birer birer çıkmandan yanayım

19. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aramıza ve MF aılesıne hosgeldınız

20. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ailemize hoş geldiniz.Abilerimizin sözünü kesinlikle dinlemeni tavsiye ediyorum.Bende 650 cc lik bir makineyle başladım.Ailem duymasın ve gizli aldığım için yani bilmeden 650 lik bir makine sahibi oldum.Herkes benim kadar şanslı olmayabilir,Çünkü kesinlikle yanlış tercih.
    Zaten 5-6 sonra değiştirdim.Kesinlikle yazılanları kulak arkası etme.