Herkese merhaba arkadaslar yardım edermisiniz?

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında ibrahim.cakar tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim.cakar

ibrahim.cakar Üyeliği İptal Edildi

Merhabalar ben İbrahim Çakar 17 yaşındayım. İzmirliyim. Chopper lara ilgim var. Çocukluğumdan beri motorlara ilgim var fakat çok fazla deneyimim yok.
    İlk motorumun chopper olmasını istiyorum. Vitesli motor kullanmasını biliyorum.
    Fakat kendime hangi motor uygun onu bilmiyorum. max. 12 000 tl bütçem var.
    Kasklar ve diğer korumalar bu fiyata dahil.. Ve gerçektende o motorlara aşığım. kalın tekerlekli yüksek sesli ÖZGÜR motorlara açıkçası. :)
    Yamaha dragstarları seviyorum. 650 liği sizce bana uygun olabilirmi?
    Harleyler asıl hayalim fakat okadar param yok malesef.. Şimdiden teşekkür ederim..

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Özgür bunu beğendi.
  3. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ibrahim kardeşim 17 yasında ve motora yeni baslıcaksan 650 cc bir motor senin için fazla olur bence özellikle choper motor için.bende vitesli motora gecmeyi planlıyorum yaklasık 2 seneden beri scooter kullanmama rahmen sitedeki üstadlarımızın tavsiyeleri be bilgilerine dayanarak ybr 125 cc ile baslıyacağım.sana tavsiyem daha düşük cc ile baslamandır.

Barış bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.

Ama önce "Güvenli Sürüş Telknikleri" eğitimleri alın.Full korumalı kıyafet ve ekipmalarınızı ve kafanızı koruyacak kalitede KASK ınızı alın.

Birde aklınızda olsun.Emeklenmeden yürünmez yürümeden koşamazsınız.
    Yaş 17 ve siz emeklemeden koşmak istiyorsunuz.Farkındasınız değil mi.
    Motosiklet kullanmak/sürmek akıllı kişi işidir.Aklınızı kullanın LÜTFEN
    Önce motosiklet kullanmayı/sürmeyi öğrenin.
    Mesela Yamaha ybr 125 ile bu işe adım atabilirsiniz.
    Maddi imkanlarınız olsa bile bilmediğiniz bir konu için istediğiniz araçtan başlamanız hiçde doğru değil.Ömrün kısa olur.Kısa ama öz olsun ben buna razıyım dersen o zamanda bizim yapacağımız fazla bir şey yok.
    Hayat senin istediğin gibi harcama lüksüde senin. deriz yolumuza devam ederiz ki ben bunu istemiyorum.
    Biliyorum kanın kaynıyor ben herşeyi yaparım kullanırım modundasın ama gerçekler hiçte öyle değil.

Sözlerim sert gelebilir ama gerçeklerdir.Hemde arnavut biberi gibi acı gerçekler:)

Cuma günü Bursa'da bir makine mühendisi arkadaşım full kıyafet ve çok kalite kaskına rağmen öldü.Neden öldü.35 yaşında ilk motosikleti R1.Ve yolda seyir halindeki araca arkadan çarptı öldü.
    İlk motoru R1 alma dedim.Eğitim al yavaş yavaş büyüt dedim dinlemedi.Hocam bana gerizekalı muamelesi yapma.Ben akıllı adamım gaza gelmem dedi ama kaza yerinde fren izi yok ve arkadan çarptığı araçtan 20 mt önünde ileride yere direk pike yapmış boynu kırılmış.Gaza gelmem diyen geri zekalı olmadığını söyleyen adam gitti pisi pisine.

Dikkatle okuyunuz.http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=4124
    Bunuda okuyunuz: http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3964

Lütfen bu topikleri dikkatlice sakin kafa ile okuyunuz http://www.motosikletforum.com/forumdisplay.php?f=63

A.HAMDİ ve ibrahim.cakar bunu beğendi.
  5. ibrahim.cakar

ibrahim.cakar Üyeliği İptal Edildi

başınız sağolsun üstadım..