herkese merhaba arkadaşlar..

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında muratozver tarafından paylaşıldı.

1. muratozver

muratozver Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.. Bir süredir motorsiklet istiyordum ama işlerim yüzünden vakit ayıramıyordum.Artık buna ayıracak zamanın var.Sitede mümkün olduğunda bilgi edinmeye çalıştım fakat hala aklıma takılan sorular var..bunlarda yardımcı olursanız sevinirim.(dip not:Motor sürmeyi bilmiyorum ve ilk motorum olacak :) )

1-)Araştırmalarım sonucu vardım ki başlangıç için Ybr 125 motor son derece ideal..Bugün park halinde bi tanesini inceleme şansım oldu güzel şirin bir motor(özellikle yuvarlak farlıları:) ).Fakat ben 1.86 boyunda 79 kg yum.Acaba ybr 125 benm içinde iyi olur mu yoksa başlangıç içinde olsa cc yi 200-250 gibi mi tutmalıyım :)

2-)Bu konu konuşulmuş görüyorum ki fakat neredeyse üzerinden 1 yıl geçmiş o yüzden bu soruyu yenilemek içstiyorum :) . İlk ybr125 için ayıracağım bütçe 3300 ü geçmemeli.Bu fiyata 0 bulabilir miyim acaba? ( ilk motorda olsa 0 istiyorum çünkü kendimi yeterli gördüğümde ve ikinci motoru aldığımda ilk motorumdan vazgeçmeyeceğim şehir için yedekte kalacak)

3-)Cihangir/beyoğlu da yaşıyorum ve burada yakınlarda tavsiye edeceğiniz bir kurs var mı?

Paylaşımlarınız için şimdiden herkese teşekkürler:)

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Murat...Yamaha YBR 125 ve Honda CBF 150 sizin için idealdir...Bu motorların küçük olduğuna bakma,atom karınca gibidirler...Yazdığın rakkam dışında kıyafet ve eğitim için de para ayırmışsınızdır inşallah...Keyifli forumlar...

3. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Öncelıkle MF ye hos geldınız keyıflı forumlar dılerım
    ybr 125 sızı taşımaya yeter gıbıme gelıo bi sıkıntı olacagını sanmıyorum
    fakan 3 300 sıfır ybr 125 almanıza yetmez sıfırları 3.890 şu an ustunede plaka cıkartmasıda 250 300 tl tutuyo
    ancak 2. el ybr 125 alabılırsınız ve motorunuzu aldıgınız zaman koruma ekıpmanlarınıda almayı unutmayınız

4. muratozver

muratozver Yeni Üye

hoşbulduk,Paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar =) elbette korumalar için bütçe ayırdım ..Herşeyin en emniyetlisini almaya özen göstericem :)

Çok araştırdım motoru tek kötü birşey duymadım..Yalnız heykeltraşım ben bazen arkaya benzinli testeremi jet imi atıp il il gezmem gerekebilecek :)geçici süreylede olsa ybr bunu karşılar sanıyorum(okuduklarımdan anladığım kadarıyla)

Peki komik bi soru daha var kafamda.. Farı yuvarlak ve üzerinde üçgen kaportamsı şey olmayanları sevdim acaba bi adı var mı bunların ?

5. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Verdiğiniz linkten"Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir." diye bir yazı çıktı...:)

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    verdıgın lınkdekı motor ybr 250 125 deıl :) ama 2 sının tıp bırbırıne benzıo aynı gıbı
    o dedıgın üçgen kaportamsı şey :D ıstege baglı takılıo orjınalınde yok normalde
    ( benım anladığım üçgen kaportamsı şey senınkıyle aynıysa tabı :D )

7. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Aramıza hoş geldiniz, hayallerinin gerçekleşmesi dileği ile

8. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldin,biraz daha bütçeyi artırırsan sıfırını da alabilirsin aslında .

9. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar :)

başlangıç için ybr 125 yada cbf 150 size en ideal makinalar oalcaktır. ancak !!! ayardığınız bütçeye ekıpmanlar dahıl değil dimi ? metin abimde aynı şeye değinmiş ;)

10. muratozver

muratozver Yeni Üye

Evet arkadaşlar dün motorumu almış bulunmaktayım (ybr 125) ..Baya şirin bişi ama rüzgarlığı çıkarmam gerekecek o çok sinir bozucu duruyor :) ..2009 model 68oo km aldım arkadaki çantayla birlikte sizce iyi bir rakammı? 20 yıldır motor kullanan bir arkadaşımla gittim..hiç bir sorun yoktu sadece egzosun altında matkapla açılmış gibi bi delik var.Bu normal midir?

1,100 lira da korunma ekipmanları için ayırdım onlar üzerindede bir araştırma yaptıktan sonra uygun olanı alıcam umarım :) zaten motor u yatırdım 10 gün el sürmek yok =) tatil günümü sabırsızlıkla bekliyorum

11. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    hayırlı, uğurlu olsun. motosikletinizin fotoğraflarını da en yakın zamanda bekliyoruz. iyi bir rakam mı diye sormuşsunuz ama ben bir rakam göremedim, ne kadara aldınız? o delik benim motosiklette de vardır. şenol hocam bu mesajları görünce söyleyecektir ne işe yaradığını (şenol hocamız ybr üstatlarımızdandır). bilen bir arkadaşınızla gittiyseniz temiz bir motor almışsınızdır. ybr ile merak ettikleriniz için şurayı da tavsiye ederim:
    http://www.ybrclub.org/news.php
    tekrar hayırlı, uğurlu olsun. tekeriniz düz bassın, kaskınız yer görmesin...

not: motoru yatırdığınız zaman boyunca belirli günlerde bir marş basıp belirli süre çalıştırmanızı tavsiye ederim, aküyü sağlam tutmak adına...

12. muratozver

muratozver Yeni Üye

afedersiniz rakam yazmayı unutmuşum.. 2,800 e aldım.

Akü konusunda haklısınız, adam 1 yıldır otoparkta yatırıyormuş motoru akü bitmiş durumdaydı o kik bilmemnesiyle çalıştırdık eve kadar dönünce biraz akü doldu ama bi tane akü şarj ı edineceğim en yakın zamanda.. Site paylaşımı içinde ayrıca teşekkür ederim.

Fotograflarını haftaya yükleyeblirim ancak henüz fotografını çekmedim.B.çekmece de 1-2 ay kalıcak motor en azından ehliyeti alana kadar..o süre içinde haftasonları gidip çalışıcam birşeyler kaptığımdada beyoğluna getiricem sapa sağlam umarım :p

13. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hayırlı olsun. güzel bir başlangıç motosikleti ve uygun almışsınız. kazasız, belasız, keyifli sürüşler.

14. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    tekrar hayırlı olsun, gayet güzel bir fiyata almışsınız. başlangıç ve eğitim konusunda forumu biraz gezerseniz yararlı bilgiler bulabilirsiniz. özellikle bazı abilerimizin ve hocalarımızın birçok mesajında nereden eğitim alabilirsiniz, öncelikleriniz neler olmalıdır vb. gibi konularda yararlı bilgiler bulunmakta. gözatmanızı tavsiye ederim...

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Not:Kendi kendinize bilmediğiniz bir eylemi öğrenmeniz mümkün değildir.Bu yüzden yukarıda verdiğim adresten randevu alıp eğitiminizi tamamlayıp trafiğe öyle çıkın.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bazı ybr ciler egzostun daha fazla delikle daha fazla ses çıkarttığını ve daha iyi kaçtığını iddia etselerde bu pratikte mümkün değildir.
    O delikte muhtemelen o yüzden açılmış olabilir.
    Ama normalde egzostun altında küçük bir su tahliye deliği fabrikasyon olarak vardır.Sanıyorum sizin bahsettiğiniz delik odur.

Rüzgarlığı çıkartmanın size bir artısı olmaz ama kesinlikle eksisi olacaktır.
    O rüzgarlığk boşuna konmamıştır oraya bir aksesuar değildir.Bir aerodinamik oluşması rüzgarın direncini yarmasına yarar ve sizin daha stabil sürüş yapmanıza imkan verir.
    Sizce de yamaha gibi ciddi milyar dolarlar AR-GE ye para yatıran bir Japon firması yanılıyor olabilir mi.:)

Ali Emre Sakarya ve Eren Göksel bunu beğendi.
  17. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hayırlı olsun. Kazasız-belasız sürüşler diliyorum.

18. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Güle güle kullan

19. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan. :)