Herkese merhaba...

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Fatih TUNA tarafından paylaşıldı.

1. Fatih TUNA

Fatih TUNA Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum forum çok güzel inş bu forum daha yukarı seviyelere tırmanır...
    Super sport motor almak istiyorum 10.000 lira bütçem var motor için ilk defa bir motora sahip olacam inş. boyum 1.85 kg 85. hergün motorla okula gidip gelicem.

Motor almamın sebebi arabayla hergün merterden beşiktaşa git gel git gel trafikti filan cok benzin masrafının olması ve park sorunu yaşamam.

Vereceginiz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İlk motosiklet ve hemen ss makine.Sevgili kardeşim hayat çok güzel ama İstanbul trafiği çin asla çözüm ss olmaz.ss ler yağışlı havayı pek sevmek hele hele megaköy için çok çamur deryası için oldukça kötü bir seçim olur.Ama sen gel önce emeklemeye başla.Önce emekle sonra yürü basamakla yavaş ve emin adımlarla çık.Senin gibi hemen ss lerle başlayanlar aramızdan çabuk ayrılıyor.Sonra onların aileleri ahmakça salak bir makine olan motosikleti suçluyorlar.Motosiklet tehlikeli değildir onu tehlikeli araç haline sokan sürücüleridir.
    Önce Kafanızı koruyacak kalitede kask ve sağlığını koruyacak kalitede kıyafet ekipman al.Sonra "Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimleri" al.Sonra 125 - 150 cc segmentinde bir makine ile başla.Bir kaç yüz bin km yi her hava ve yol şartında kullan sonra ss için bir daha düşün
    derim

Fatih TUNA bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Fatih TUNA bunu beğendi.
  4. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    foruma hoşgeldiniz ve umarım motorsiklet dünyasına da hoş gelesiniz. Bu bağlamda Şenol abinin önerilerine kulak vermenizi öneririm kesinlikle. Motor kullanmanın hele de istanbul gibi bir şehirde buna kalkışmanın çok riskli olduğunu dolayısıyla bu riski azaltabilmeye yönelik olarak da birçok şey yapmamız gerektiğini, tedbir amaçlı önlemleri ihmal etmememiz gerektiğini unutmayın derim. Sağlıcakla kalın.

5. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Foruma hoş geldiniz. Buraya üye olup, hangi motoru almanız gerektiğini araştırıyorsunuz. Bu iş için doğru yerdesiniz. Tavsiyeleri dinlerseniz en uygun motoru alacağınızı düşünüyorum. Allah kaza, bela göstermesin.

6. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldiniz... Süper spor ilk motor için fazla 150 cc bi motor seçmeni tavsiye ederim...

7. Fatih TUNA

Fatih TUNA Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cevaplarınız ilginiz için teşekkür ediyorum

8. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz kardeşim. Sanırım buna benzer bir şeyi daha önce de yazmıştım ama tekrarlamak istiyorum ; ben babanız veya başka bir aile büyüğünüz olsam öyle bir makineyi ilk motosiklet olarak almanıza asla izin vermezdim. Vermezdim çünkü ben yavrumu çok seviyorum. Umarım yazdıklarımızla motosiklet hevesini kırmadan seni daha emniyetli bir karara yönlendirebilmişizdir.

Şenol SEL bunu beğendi.
  9. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    hos geldiniz. alin 150 lik kafaniz rahat

10. Fatih TUNA

Fatih TUNA Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    birşey sorcam 2013 ninja 250R modelinin ikinci eli ne zaman cıkar taktım onu kafaya tekrardan cevaplarınız ıcın tesekkur ederım

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2013 modelin ikinci eli, sahibi ne zaman isterse o zaman piyasaya sunar.Bunun tarihi olmaz ki.Siz 2013 model motosiklet alırsanız belli bir tarih verebilirmisiniz bu modeli ikinci el yapmak için.

12. Fatih TUNA

Fatih TUNA Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sizin kadar tecrübeli olsam birşey söylerdim sanırım.Mesala arabalar da 3 ay sonra ikinci eli mevcut oluyor

13. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    her an çıkabilir... ama sıfırının çokda altında bir fiyat bekleme tabii... 2. el e nasıl çıkar ?? yeni alan kişiler genelde performansından memnun kalmadığı zaman satışa sunar ama hava şartlarından dolayı biraz daha geç süre bilir satışa çıkması...birde neden 2013 model ?? body değişmedi yanılmıyorsam 2012 daha ucuz olacaktır. paranı çöpe atma bence 2012 al derim...

14. Fatih TUNA

Fatih TUNA Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
  15. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    sen yazınca baktım dostum 5000 avro 2013 ninja 250 bu motor sana plaka ruhsat felan içinde ortalama 12.500 tl yapar... Ve bence bu motor 1 sene sonra sana yetmiycek pişmiş olacaksın motor işinde yükselticeksin kafadan zararın 3.500 tl ama sen bilirsin... para senin tercih senin :)

16. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    ve bu arada neden ninja ??? cbr 250 daha konforlu bir motor ninja kadar hızlı atak değil ve yeni başlayan biri için daha iyi seri olmaması ve totalde aman aman bi hız farkı yok.... ve cbr ı daha çabuk satacağına kefilim :)

17. Fatih TUNA

Fatih TUNA Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bu motoru 2 sene kullanmayı dusunuyorum. honda 250 cbr tam bir super sport bır motor degıl bence gorunus bakımından. trafikte ani hızlanmalarla birçok kazadan kurtuldugumu bıldıgım ıcın seri motorlara saygım sonsuz

18. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    sen bilirsin dostum ben hiç ani hızlanmadan dolayı kazadan felan kurtulmadım ama sen yaşamışsın saygı duyarım sana son bişey söylüyorum... youtube ... a altın elbiseli adam cbr 250 r yaz bi izle derim.. ninja yı test ettimi bilmiyorum bi bak istersen..

19. Fatih TUNA

Fatih TUNA Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    her iki vidyoyu da izledim. dik ve dar bir yokusta kaldırma cıkıp dengesını kaybedıp ustune dogru gelen bır kamyon olmasın zaten öyle bir durum yaşamanı istemem ALLAH korusun...

20. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    amin dostum... ikiside 250 cc lik motor birisi 500 cc lik bi motor değil veya 10 bg daha yüksek bi motor değil bnm anlatmak istediğim bu... ben senin cebini düşünüyorum.. zarar etme diye..eğer motorun seri olması kazadan kurtulman anlamına geliyorsa hele ki bu anlattığın şekilde bi kazadan çok yanlış düşünüyorsun...