Herkese merhaba :)

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Mehmet Köleoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Köleoğlu

Mehmet Köleoğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar herkese günaydın
    adım mehmet 25 yaşındayım istanbul alibeyköyde oturuyorum
    motosiklet kullanmaya henüz başlamadım, 125 veya 250 cc'lik manuel racing tarzı (yzf r125 veya honda cbr 125, yada 250) bişey düşünüyorum fakat ilk motorum olacağı için öyle hasarsız çok temiz bişey alma düşüncesinde değilim çünkü ilk motosiklet tecrübem olacak illa düşme kalkma durumum olur diye düşünüyorum. kafamda şöyle bi fikir var ki bu konuda tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim. sigorta şirketlerinin pert ederek ihale yöntemiyle sattığı motorlardan alıp toplatmak istiyorum. toplamasını yapacak tamirci ve fiyatlar ne civarda olur, bunu yapmam mantıklı olur mu? sözkonusu motoru başlangıç motoru olarak kullanıcam ve "ben oldum" dediğimde sıfır km veya hatasız 2000 - 3000 km gibi bi motor alıcam. bu konuda tavsiyelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, ayrıca kask mont pantolon ve ayakkabı olarak en iyi neler vardır, neleri önerirsiniz (bu ekipmanlarda masraftan kaçmayı hiç ama hiç düşünmüyorum)

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Mehmet Bey merhaba,

Kask şu bu ekipmanlar için öncelikle geçmiş forumları okumanızı öneririm.

Motor konusunda ise toplama olayı bana mantıksız geliyor. Her aracın bit aerodinamiği var. Siz bozuk eski parçalardan 2 tekerli bir canavarı kullanmak isteyeceksiniz. Ben çok riskli düşünüyorum bunu. Onun yerine zaten ucuz olan 2-3 bin liralık bir ybr alın.

Hoşgeldiniz.

3. Mehmet Köleoğlu

Mehmet Köleoğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, benim aklımda da bu soru işareti vardı. aerodinaminin motosiklette çok önemli olduğunu düşünüyorum. aklımda yamaha yzf r 125 var. bu başlangıç için ideal bi seçim olabilir mi? scooter kullanmak istemiyorum çünkü sandalyede oturur gibi oturduğum bi motosiklete istediğim gibi hakim olamayacağımı düşünüyorum

4. Emre ilçin

Emre ilçin Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aynen bende scooter kullanmak istemiyorum ben honda cbr 125 düşünüyorum yamaha yzf den ucuz.