Herkese Merhaba

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında faik ceylan tarafından paylaşıldı.

1. faik ceylan

faik ceylan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    adım faik ceylan tokatlıyım fakat sivas ta ikamet ediyorum. yasım 20 motosiklet bende hep bi tutku olmustur. kimine araba banada motosiklet. şuan hemşir lik yapıyorum aynı zamanda sivasta anestezi okuyorum. motorlar konusunda birçok yazı okudum ve baslangıc motoru olarak genelde cbr 125 önerilyo benımde kanaatim o yonde oldu gerek performans gerek gorunum olarak. bazı sorularım olacak.

B sınıfı ehliyete sahibim motor ehliyeti için ekstra bişeler gerekiyor mu?

Hiç motor tecrübem yok cbr 125 alırsam herhangi bir sıkınt yasarmıyım? ( Boy: 180 Kilo : 60)

Sivasta veya yakın illerde ders alabilecegim kimseler var mı?

Şimdiden teşekkürler :)

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Faik Bey hoşgeldiniz.

Öncelikle B ehliyeti sahibi olmanız bir anlam ifade etmemektedir. A2 ehliyeti almanız gerekmektedir.

Motor tecrubeniz yok ise Enduro veya Naked modelleri ile başlamanızı öneririm. Keza diğer motorlar kabiliyetlerinizin gelişimini engeller.

Sivas bölgesi bildiğim yok. Ancak Ankara'da bulabilirsiniz. Veya İstanbula gelip alabilirsiniz.

Kazasız belasız sürüşler.

3. faik ceylan

faik ceylan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkürler İsmail Bey önce dersleri alıp daha sonra ehliyeti almayı dusunuyorum ben.. Ya da terside olur farketmez.. En yakın zamanda aranıza katılırım inşalllah :)

4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Tavsiyem maliyet açısından önce ehliyeti almanız (ancak ehliyetim var diye de asla motor üstüne çıkmayın!) Daha sonra ise eğitimi almanı.

Forumu detaylı şekilde inceleyin lütfen. Koruyucu ekipmanlar şu bu çok değerli bilgiler mevcut. Şu sıralar aklınıza takılan bir çok konunun cevabını rahatlıkla bulacaksınız.

5. faik ceylan

faik ceylan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet yaklasık bi haftadır bayaa yazı okudum sizin ve herkesin dedigi gibi ehliyet,emniyet sonra hareket...

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

7. faik ceylan

faik ceylan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hosbulduk Hakan Abi.. Abi yazmamda sakınca yoktur umarım. :)

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    asla

9. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz bence cbr 125 başlangıç için gayet uygun bır motor bır sıkıntı yasatacagını dusunmuorum
    bana gore enduro naked motorla baslamanıza gerek yok hangı tarz motor sizin hoşunuza gıdıyorsa o tarzda almanızı onerırım cunku ustundeyken daha fazla keyif alırsınız
    Bu arada butcenızı ehlıyete ve motora gore ayarlamayın lutfen motosıklet kıyafetlerınıde unutmayalım ;)

10. faik ceylan

faik ceylan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    saolasın Ekrem abi ben de oyle dusundum. ehliyet ve kıyafetten arta kalan butçenin ustune ekleyıp almayı dusunuyorum bir sorum daha olacak

Cbr 125 baslangıc için ideal fakat herkese oldugu gibi banada olcak eminim tam anlamıyla bir sürücü olduktan sonra cc büyütme istegi.. İzlediğim bi kac videoda
    da 250 lik te baslangıc için ideal denmişti... 125 aldıktan sonra buyutmek gibi bi sıkıntıya dusmeden ( Al-Sat yani) direk 250 lik bi motorla baslasam herhangi bir sıkıntı olur mu? honda yada yamaha lik bir motorla? CBR 250 gibi?

11. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldin ilk önce.Ben ehliyet yaşımı bekliyorum 97 dogumluyum martta doluyor ehliyet yaşım nasipse haziran gibi elimde.Benim almak istediğim ve yüzde 98 alacağım motor Cbr125.Ben üniversiteye gidene kadar 1.5yıllık süre zarfında kullanmak istiyorum ve motor gerçekten şahaneymiş.250cc nin üstüne oturdum sağolsun bi abi kırmadı Cbr 250 gerçekten güzel hoş 125likle pek fark yok dendi cbr125 için herkes aynı fikirde bayi ile konuştum oda öyle dedi.Benim bütçe ilk öncelikle 250 için yetmez o yüzden ilk tercihim 125cc liği olacak.1etkende biraz bu forumda gözümün korkması açıkçası yüksek cc li motorlarla başlama konusunda.İnşallah kendin için iyi bir tercih yaparsın nasılsa klasik slogan HONDA HAYAT ONDA.. :) Cbr125 Cbr250 şahaneler yani :) İnşallah nasip olur 2mizede :)

12. faik ceylan

faik ceylan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

İnşallah kardeşim nasip olur... 250 istememin sebebi dedigim gibi 3-5 ay sonra tekrar al sat derdine dusmemek almısken 250 alıp 3-4 yıl degistirmem diye dusundum.
    Tabiki 125 in kullanımı 250 ye gore daha rahat olur ama dersleri alıp ehliyet ekipman tamamladıktan sonra 250 lik için pekte bir engel kalmıyor :)

13. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Inşallah gönlünden geçen olur :)

14. dogu4321

dogu4321 Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    MERHABA BENİM ÇOK SEVDİĞİM Bİ ABİ KULLANMADIGI MOTORUNU BANA VERDİ MONDİAL MB 110 AMA MOTORDA Bİ SIKINTI VAR BEN BUNU COZEMEDİM SIZE SORARAK ÖĞRENMEK İSTİYORUM BÜTÜN VİTESLERDE KM 20 GELMEDEN STOP EDİYOR NEDEN ACABA