Herkese Merhaba.

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında djsalimaga tarafından paylaşıldı.

1. djsalimaga

djsalimaga Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Slm arkadaslar ismim salim 26 yaşındayım ,cok sevdiğim Aracimi sattım motor lar ilgimi çekmeye başladı yeni yeni öğreniyorum.Ehliyeti alır almaz cbr 125 düşünüyorum.Sizlerden bilgi almaya geldim motorlar hakkında.

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar.
    forumu aratırsanız ilgili yeteri kadar başlık bulacaksınız.

3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Salih Bey öncelikle hoşgeldiniz.

CBR125 racing motor katagorisinde tabiki başlangıç motoru olarak kullanılabilir ve Göksel Abi'nin dediği gibi forumda konu hakkında bir çok yazışma bulabilirsiniz.

Şahsi önerim enduro/naked tarz bir motorla başlamanızdır. İvmelenme vb hissiyatları cbr125 kadar vermesede sizi tatmin edeceğini düşünüyorum. YBR125, CBF150 yada yeni çıkan henüz satışa sunuldumu bilmiyorum ama MT-125 düşünebilirsiniz. Neden önerdiğimizde belirtmek isterim (yine forumda bulabilrisiniz), motorlarınyapısal özelliklerinden kaynaklı direksiyon diyeyim size dönüş açıları ve gövde ile aralarındaki mesafelerden dolayı sürüş kabiliyetlerinizi en kısa zamanda geliştiren motor tipleridir. Chopper yada racing motorlar ise bu süreyi biraz daha uzatır.

Umrım yardımcı olabilmişimdir.

Şimdiden kazasız belasız sürüşler dilerim.

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz.
    Lütfen henüz başlamamışken eğitim alın.Sürücü kurslarından değil (zaten bilmiyorlar ki ne eğitimi versinler).Şehir olarak neredesiniz bilmiyorum ama emin olun size yakın bir yer vardır.

5. djsalimaga

djsalimaga Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle bu sicak karşılama için teşekkürler,askeri personelim esenlerde,cbr 125 kullanan arkadaşım günlük bana 1 saat gösteriyor,birliğin içi trafiğe kapalı cok rahat sürüş imkanına sahip olabiliyorum yaklaşık 2 ay surem var ,eksik konuları hallederim umarım sizlerin yardımıyla.

6. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz...

7. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    hoş geldiniz...

8. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Size gösteren arkadaşınızın doğru kullandığını nereden biliyorsunuz? Bu arada asker (rütbeli?) misiniz memur mu? Askeri personel memur (sivil) oluyordu sanırım :D

9. djsalimaga

djsalimaga Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Rütbeli personelim,haklısınız belki cok iyi bilmiyor olabilir ama bnden daha iyi bildiği kesin temel olan denge de durma ,çalıştırma ,vites geçişleri vs şimdilik onları öğreniyorum ,motorlara cok uzağım,4 teker gibi değil cok zor 2 teker üstünde olmak bence ..

10. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu arada soyadınız Pancareken ve kickboxla da uğraşıyorsunuz ve Kıbrıs / Magusa'lısınız sanırım.

Rütbeniz nedir merak ettim :D? Askerliği atgm olarak yaptığım için :D meraklıyım böyle şeylere

Şimdi size eğitmen olmayan birinin anlattığı herşey bembeyaz bir sayfa olan bilinç altınıza kalemle yazılmış gibi düşünün. Sonra bunların yanlış olduğunu ancak daha iyi bilen biri anlattığında anlayacaksınız ve o sayfadaki yanlışları silip tekrar üzerine yazdığınızda eski yazıların izleri hala duruyor olacak. Yani ilk öğrendiğiniz alışkanlıklardan kurtulmanız çok zor olacak. Farkında olmadan belki doğrusunu öğrendikten sonra bile yapıyor olacaksınız.

Eğitim motoru uzaktan gördüğün an başlar, kontrolle, binmekle devam eder. Yani ben de ilk biraz öğrenip öyle gideyim en azından temel şeylerle vakit kaybetmeyelim dedim ama hata etmişim.

Hiç bilmeden sıfır bilgiyle bir eğitmenden ders alın. Farkı hissedeceksiniz.

11. djsalimaga

djsalimaga Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kickboks muaythai antrenöruyum evet P.Astsb yim .Yoksa tanisiyormuyuz.Kibrisda gorevliydim iki yıl .

12. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende tanıyorumdur diye araştırdım ancak denk gelmemişiz hiç :D
    Neyse madem siz de eğitimcisiniz, benim eğitim hakkında söylediklerimi anlamışsınızdır bu durumda.

13. djsalimaga

djsalimaga Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür ederim tabikide katılıyorum,yardımcı olmanızı bekliyorum ilerde inşallah .

14. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    gidin önce birinci seviye egitim alin. zaten bahsettiginiz seyleri gosterirler dengede kalma falan filan. sonra arkadasinizla calisirsiniz

Armağan Pekatik bunu beğendi.
  15. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hatta sonra arkadaşınıza siz gösterirsiniz :)

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hazır İstanbul'dasınız.BU eğitim camiasının menbağındasınız.Yol yakınken ah vah etmeden www.lamatech.com adresini ziyaret edin.Hocam Rahmi Barutçu'yla site üzerinde verdiği telefondan irtibata geçin.Selamlarımı iletin size gereken kolaylıkları zevkle sunacaktır.

17. djsalimaga

djsalimaga Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür ederim şenol bey ilginiz için ,görusecegim.

18. Mesut Nalbantoğlu

Mesut Nalbantoğlu Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldiniz Salim Bey. İstanbul'da ikamet etmeniz gerçekten büyük şans. Eğitim olanaklarına kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir çok motosiklet duayeni ile yüz yüze tanışma imkanınız olacaktır. Ben sizin kadar şanslı değilim maalesef. Iğdır'da ikamet ediyorum. Burada usta bir eğitmenden sertifikalı bir eğitim alma olanağımız yok. Şark görevi bitip İzmir'e döner dönmez gerekli donanıma sahip olacam inş. Keyifli forumlar..