Herkese Merhaba

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında KEREM TURGAY UÇAR tarafından paylaşıldı.

1. KEREM TURGAY UÇAR

KEREM TURGAY UÇAR Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Vallahi nerden başlayayım bilmiyorum ama kısa kesmekte istemiyorum merhaba benim adım şu yaşım şu demek bence çok kuru bir tanışma yöntemi o yüzden biraz derine inecem,neyse motosikletlere bayağıdır ilgim var ama ne zaman detaya girecek olsam hep başka yönlere yöneldim şimdi adam gibi herşeyi öğrenmek istiyorum.Sanırım ilk olarak motosikletlere dikkat edişim ben daha veletken mahalleye park etmiş bir yeşil bir race motor sayesinde dikkatimi çekti(Gerçi o zaman race mace bilmiyoruz,her ses çıkartan hız motoru,bizim için ya yarış motoru yada kawasakiydi.Gerçi kawasakiyide nerden bildiğimi bilmiyordum işin ilginç yanı kimse bilmiyordu ve herkesin aklında race motor tipinin adıydı.Bunuda merak etmişimdir kawasakiyi herkes neden biliyordu kesin bir açıklaması vardır bilir kişilerin dikkatine.)neyse o motosikleti gördükten sonra yollarda motosiklet denen birşeyin olduğunu fark ettim ama genelde yollarda ya vespalar vardı yada serserilerin üzerinden düşmediği mobilet tarzı motosikletler vardı ve hiç ilgimi çekmiyorlardı.O zamanlar sadece raceler benim için motosikletti(ve ben daha i.ö. 3 veya 4 de gidiyordum:D:D)belkide birtek bu motosikletlerin değişik gözükmesi yüzündendi bu motosikletler dışında hemen hemen hepsi yuvarlak farlı standart şekilli modellerdi yada bana öyle geliyordu:).Racelerde o zaman yollarda pek olmadığı için o dönemde motosikletlere pek bağlanmadım.Yıllar geçti artık herşey değişmeye başladı her zaman gördüğüm araçları göremez oldum çok farklı dikkat çekici araçlar yollarda boy göstermeye başladı herşey lüks olmaya başladı buna bağlı olarak motosikletlerde değişti ve bayağı dikkat çekici hale gelmeye başladılar.Ama ilk olarak scooterlar hoşuma gitmeye başladılar,zaten bir scooter akımı oluştu haberlerde yollarda falan filan....Ama benim motosiklet anlayışım hala sadece tasarım ve hız üzerineydi.Tam işte motosikletlere ilgim büyüyorduki arkadaşım beni otomobillere sürükledi.(Yolda gördüğü her güzel otomobile o şuna bak o buna bak diyerek:D:D müptelası etti beni ve otomobillere dair birçok şeyi öğrendim aslında kötüde olmadı hiç yoktan hiç düşünmediğim motorun nasıl birşey olduğunu öğrenmem çok iyi oldu ve tek kelimeyle hayran kaldım motor denen şeye)Yakın zamana doğru şu otomobile bak bu otomobile bak laflarımız motosikletlere kaymaya başladı artık yolda gördüğüm her motora dikkat eder oldum çünlü öyle süper motorlar ortaya çıktıki ama asıl barutu ateşleyen benim bir pocket bike'a binmem oldu ondan sonra scooter kiralayan yerler aradım ama adam gibi bir yer bulamadığım için biraz kenara çekildim ve o zaman evde bilgisayar olmadığı için motosikletler hakkında yine pek birşey öğrenemedim.Ama etrafta motosiklet kullananlar arttığı için benimde ilgim pek azalmadı ve hatta arkadaşlara motosiklet sevgisi aşılamaya başladım.Bu sırada kafamda favori motosikletler belirmeye başladı ama beni harbiden ilk etkileyen motosiklet ilk defa gördüğüm vatan caddesinde hastanenin yanındaki cafenin bahçesindeki(bu cümleye bir yuh koyuyorum:D:D) hayabusa oldu motoru görünce bu ne ya diye kalakaldım:eek: sonra biraz hayabusa hakkında bilgi sahibi olduğumda hayranlığım kat kat arttı.Ama tabikide hemen bir hayabusaya atlamadım.Sonra bazı farklı motosikletlerede ilgim büyüdü...Sonra bir arkadaş geçen hafta bir mondial 150 zc aldı ve motoru aldığımız ikinci gün büyük kazayı atlattık yokuş yukarı hızla çıkarken tam viraja giriyoduk yandan aniden bir köpek üzerimize atladı ve virajı dönemedik düz gidip karşıdaki binaya girmeden durabildik köpek biz durunca peşimizi bıraktı ama biz 5 dakikalığına felç olduk bu sırada karşıdan bir araç gelebilirdi veya heyacanla fren sıkamayıp binaya girebilirdik o zaman anladımki dikkati hiçbir zaman bırakmamak lazım oysa biz giderken köpekleri görmemiştik bile.Bu direk büyük motorla başlamak isteyenlere bir örnek olabilir bizim altımızda daha güçlü bir motosilet olsaydı büyük ihtimalle sonuç kötü olurdu.Benim şu anda bir motorum yok kısa vadede de alabileceğimi pek sanmıyorum ilk olarak motosikletler hakkında önemli şeyleri öğrenip ona göre kafamda bir model belirleyecem şuan için aklımda kymco agility 125 var ama fiyat olarak beni aşıyor o yüzden daha ucuz mondial 150 zc gibi modellere bakıyorum bu ikisinden birinde veya öğreneceklerim doğrultusunda düşüncem değişirse alacağım motosiklette acemiliğimi attıktan sonra Gilera runner vxr 200le yoluma devam gibi bir hayalim var ondan sonrasıda gelir zaten kısmet artık herşey olucağına varır.

herkese saygılar

2. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoşgeldin

KEREM TURGAY UÇAR bunu beğendi.
  3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Kerem motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

5. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Aramıza hoşgeldiniz.Keyifli forumlar..

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Kerem...Keyifli forumlar...

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldin kerem,keyifli forumlar.. ( kerem çok uzun yazmışsın yha :D )

8. KEREM TURGAY UÇAR

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herkese hoşbulduk,sağolun

Onur abi doğrudur biraz uzun oldu :D

Birde motosikletim olsa neler yazardım kim bilir.

Onur Filiz bunu beğendi.
  9. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz keyifli forumlar.

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

11. KEREM TURGAY UÇAR

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Eyvallah şenol abi zaten şürüş teknikleriyle ilgili bir kursa gitmeden bir şey almayacam.

12. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Aramıza hoşgeldin