herkese merhabalar...

Konu, 'İstanbul Anadolu Yakası' kısmında batuhan saral tarafından paylaşıldı.

1. batuhan saral

batuhan saral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhabalar aranıza yeni katıldım. ismim batuhan ist tuzlada oturuyorum öncelikle bu tanışma yazısını yazmadığım için özür dilerim forum kurallarını bilmiyordum ama sağolsun şenol abi bir uyarı mesajı atarak bilgilendirdi bende ögrenmiş oldum. geçen haftalarda mondial 150 zat ile ilgili yardım istemiştim siz değerli motorsiklerforum üyeleri arkadaşlarımdan eğer bu yazıyı okuyan varsa 150 zat ile ilgili gerçekten büyük yardıma ihtiyacım var.bu ay başında mondial 150 zat almayı düşünüyorum ve herkes iyi yada kötü bilende bilmeyende yorum yapmış kafam iyice karıştı şunuda belirtmek isterim ayrıca daha önceden asya 150 t1 kullandım memnundum aslında genel olarak ama mondial 150 zat hep içimde kalmıştı bi türlü alamamıştım tipi çok hoşuma gidiyor neyse sözü uzatmıyım ben motorun periyodik bakımlarını yada kısacası temiz bi şekilde kullananlardanım bunlara rağmen alınabilecek mi motor mu bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşeşkkür ederim..

2. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.162 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

4. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar diliyorum.

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Batuhan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Çok yakın bir arkadaşımda 2009 model 150 zat var. İstersen telefonunu vereyim konuş, ama şunu bil servisten çıkmıyor.

6. batuhan saral

batuhan saral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    teşekkür ederim eren hoşbulduk...

7. batuhan saral

batuhan saral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    teşekkür ederim erol hoşbulduk 150 zat için önerin için teşekkür ederim ama dediğin gibi servisten çıkmıyosa helede 2. elini alınca bence daha fazla sorun yaşarım gibi geliyor. Çin motorsikletlerinin kalitesiz olduğunu çok iyi biliyorum ama diğer modellere baktım tip olarak buna benzeyen ama 5.000 tl den başlıo maxi scooterlar bunada şuan için güçüm yetmez aslında kmyco da ve sym de güzel modeller var ama baya bir pahalı A2 ehliyetim bu ay gelecek 18 inde direksiyonum var o zamana kadar bi motorsiklet sahibi olmak istiyorum açıkcası 150 zat için bende çok fazla olumlu şey duymadım forumlarda yazanlara göre ama kullanan birisini tanımıyorum o yüzden siz değerli arkadaşların önerilerinize sonuna kadar açığım 150 zat ı istememin tek yanı diğer scooterların kopyası değil. Bu motoru ben bi nevi geçiş motoru olarak kullanacağım seneye ybr 125 i var sanırım yanlış yazmadıysam o motor için şenol abi kesin öneride bulunmuş o motoru biraz daha piştikten sonra almayı düşünüyorum ve şuan o motoru kullanabileceğimi sanmıyorum vitesli motor hiç kullanmadım çünkü scooter benim için şu etapta ideal bi seçim olur Bu 150 zat ı kullanan ve ne gibi arızaları olan bunu yapacağım ufak tefek değişikliklerle önüne geçebilirimiyim Örnek verirsek kayışını daha kompadan en kaliteli kayışı takarak ,bujisini değiştirip en iyisi takarak motor yağını vs.. gibi birde tabi ezmeden kullanırsam oda bana bakar mı ?

8. batuhan saral

batuhan saral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoşbulduk ziya teşekkür ederim...

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Batuhan...Çin motorlarına verilen para sokağa atılmaya eşdeğerdir benim için...Ben onun yerine 2.el kendini kanıtlamış bir marka al derim,ama son karar tabii ki senin...Keyifli forumlar...

10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

11. batuhan saral

batuhan saral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    teşekkür ederim hoşbulduk...

12. batuhan saral

batuhan saral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    metin bey ilginiz için öncelikle çok teşekkür ederim o zaman sizden şöyle bir ricada bulunabilirimiyim bütçem bu konuda 3,500 tl civarında ve 2. el bir motorda güvenemediğim için almak istemiyorum o yüzden sıfır kilometre bakıyorum 2. elden başım ağrıdı çünkü o yüzden bir daha kolay kolay alma taraftarı değilim, bu fiyat aralığında peki çin olmayan başka motorlar varmı scooter olarak teşekkür ederim...

13. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Batuhan motosiklet foruma hoşgeldin, arkadaşlar az çok bilgi vermişler, çin malından uzak dur derim, elindeki bütçe ile ikinci el bir scoter alabilirsin. Bilinen kalitesini kanıtlamış 3 veya 4 yaşında bakımı iyi yapılmış bir motosiklet yeni alacağın çin malından daha iyidir. Acele etmeden araştırman doğru olur. Saygılarımla

14. batuhan saral

batuhan saral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    erdal abi teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum artık çünkü araştırdım baya bir hiç kimse çin mallarından memnun değil ne kadar bakımlarına dikkat edilsede yinede devamlı sorun çıkarıyor peki erdal abi taiwan malı motorlar daha mı iyi bu çinlilere göre bunlar arasında vitesli olmayan modeller ve uygun fiyatlı olanlar varsa beni bilgilendirirmisin çünki çok fazla marka var ve araştırmaktan kafayı yedim artık :D

15. derya kantarcı

derya kantarcı Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz

16. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

17. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle aramıza hoşgeldin değerli arkadaşım bende bir çinmalı kullanıcısıydım 2ay evveline kadar 4 yıl 20000km mondial151rsi kullandım gözümden sakındım bakımlarını hep yaptırdım ama olmadı hep sıkıntı hep sıkıntı inan avrupa yakasından anadolu yakasına korkarak gidiyordum acaba yolda nezaman bırakacak diye ama bukorkuyla yaşamaktan kurtuldum 4100 tl ye herşeydahil 500lirada aksesuara verdim 4600liraya hondacbf150 aldım ve gözümkapalı karadeniz seyehati yaptım 3800km yi eşimle zevkle keyifle gezdik resimlerim gezivetur organizasyonlarında karadeniz bölgesi kısmında bakabilirsiniz

size tavsiyem bütceniz fena deyil 3500tl ye çok temiz 1-2 yaşında cbf 150 alırsınız ama bence kemeri azdahasıın sıfır bir bf150 alın ve motor kullanmanınkeyfine varın