Herkese Selam, Racing başlangıç İçin fikirlerinizi bekliyorum

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Sinan Eroglu tarafından paylaşıldı.

1. Sinan Eroglu

Sinan Eroglu Yeni Üye

Arkadaşlar daha önce Honda Scooter sanırım 70-100cc arası bir motor hacmi vardı 3 yıl boyunca kullandım, daha sonra babam bana NX 250 Enduro aldı ve yaklaşık 4,5- 5 sene kullandım şimdi artık yavaş yavaş racing'e geçiş yapmak istiyorum , aslında tercihimi r6'dan yana kullanmak istiyorum ancak kendimi acemi olarak gördüğüm için racing e geçişte tekrar düşük motor hacmi olan bir , makine seçmek istiyorum yzf r125 ile racing de biraz tecrübe edinip daha sonra yzf r6 600cc ve sırasıyla yzf r1 1000cc geçmek istiyorum plan uygulamada öneriniz var mı ?

Şimdi den çok teşekkür ederim.

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Foruma yenı uye oldugunuz ıcın Forum kuralları gereği ılgılı bolumde kendınızı tanıtan bır başlık açın Sonra sorunuza cevap bulabılırsınız

3. Sinan Eroglu

Sinan Eroglu Yeni Üye

uyarınız için teşekkür ederim, gözümden kaçmış.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    yzf r125 racinge başlamak için ideal bir motosiklettir. Eğitim alırsanız daha sağlıklı olur.

5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Benım sana onerım yzf r125 ı alma derım okadar paraya değmeyecek bır motor bence Göruntu bakımından gerçekten muazzam bır tasarıma sahıp ama performansı bakımından goruntusunun pek uyusmadıgını soyluyolar Bence cbr 250 tam sana gore bır motor Motor çok agırda degıl senı zorlayacagını sanmam

6. Sinan Eroglu

Sinan Eroglu Yeni Üye

ya cbr 250 sanki biraz ince geldi, biraz kasası da büyük olsun istiyorum. Neden diye soracak olursak 4-5 ay sonra R6 aldığımda , hani kasaya alışık olayım maksat bu yani cbr 250 önerini de göz önünda bulundurcam, şimdilik motor performans dışında biraz racing kasalarına alışmak istiyorum.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    "Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimleri" almadan o büyük cc lere geçerseniz basitçe telef olursunuz

Sinan Sevingen bunu beğendi.
  8. Sinan Eroglu

Sinan Eroglu Yeni Üye

peki bu kursu nerede bulabilirim, fiyatları nelerdir, istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz kurs var mı ?

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden illaki avrupa yakası.
    Bakınız Forum Polisi Özgür kardeşimiz Tabzondan geldi bu eğitimlere ben Bursa'dan geldim kaç kez.
    Siz İstanbul'dasınız bir avrupa yakası olsun istiyorsunuz.
    Neyse
    www.rahmibarutcu.com sitesini inceleyiniz.
    Rahmi BARUTÇU hocam zaten forum üyesi.
    Ayrıca forumdan çok kişiye teorik ve ara kontrol ve ara yol eğitimleri vermiş bir dostumuzdur.Verdiğim linkteki telefonlarından ulaşıp istediğiniz bilgileri alabilirsiniz.

10. Sinan Eroglu

Sinan Eroglu Yeni Üye

tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak bu çıkışınızı da anlamış değilim, yani sizin bursadan bilmem nereye gittiğiniz , yada arkadaşınızın trabzondan bilmem nereye geldiği açıkçası bunlar sizin şansızlığınız sizin bölgenizde yada şehrinizde kurs olmadığı için ben ve benim gibi bu soruyu soranlar mı bir şekilde suçlu olmalı ? Ben haftanın 6 günü 5 gün 12 saat ve 1 gün 8 saat çalışan bir insanım ve iş çalıma saatimin tamamı toplu taşıma araçlarında müşteriden başka bir müşteriye geçmekle geçiyor bunun yanında birde okul vs var, haklı olarak bana en yakın kursu öğrenmek benim hakkım olduğunu düşünüyorum, atıyorum şişlide kurs var ben niye kadıköy deki kursa gideyim ? insanlara bu sorular yüzünden kızmak hakkınız değil ha hoşunuza gitmez ise başka birine bırakırsınız sorunun cevabını.